- Видалити запах з одягу
- режими прання
- сода
- оцет
- Нашатирний спирт
- Перекис водню
- Господарське мило і Антіпятін
- відбілювачі
- Кухонна сіль
Навколо нас завжди є цілий сонм ароматів і одяг в тій чи іншій мірі просочується ними. Стійкі запахи наповнюють наше одяг і від них досить складно позбутися. У курящих людей одяг завжди просякнута димом, що викликає стійку відразу у тих, хто ніколи не курили сигарети. Запах поту з часом накопичується і з часом починає доставляти незручності. Зовсім все сумно, якщо одяг контактувала з сильно пахне їжею, бензином або іншими речовинами з сильними ароматами. Корисно знати, як позбутися від запаху на одязі, і які для цього використовуються миючі.
Видалити запах з одягу
Важливо саме правильне розуміння проблеми. Перебити неприємний сморід цілком можливо, якщо потерти одяг кіркою від цитрусових або засунути в шафу з одягом ароматичні масла, солі або навіть запалену ароматичну паличку. Це нічого не виправить, і від запахів не врятує, лише переб'є ненадовго і то тільки для самої людини, який контактує з речами, просто зітреться з сприйняття неприємний запах. Навколишні все одно будуть відчувати весь букет дурману. Необхідно саме позбутися причини.
Для кожного ароматного речовини, повгрузали в волокнах тканини і постійно смердить потрібен свій підхід і свій спосіб по усуненню. Однак принцип зберігається без змін: необхідно розкласти і прибрати повністю то речовина, яке видає запах.
Спробуємо перерахувати найбільш стійкі і неприємні запахи, а так само способи як від них позбутися:
- Запах тютюну, сигаретний дим. Краще скористатися спеціальними препаратами для виведення саме нікотину, і тютюнового диму . Смоли в диму сигарет дуже стійкі, і не всякий очищуючий склад здатний їх прибрати. Спробувати варто господарське мило і оцет або перекис водню, цілком можливо, що позбутися від запаху допоможе нашатирний спирт.
- Пот. Як і з будь-яким органічним матеріалом з потім відмінно розправляється перекис водню. Крім цього вивести і активно перебити стійкий запах дозволяє оцет і лимонна кислота. Це легкі кислоти здатні розщепити особливо запашиста ферменти і знезаразити тканину. Однією з проблем виведення запаху є наявність жирів виділяються потовими залозами, так що якщо сморід поту довгий час не усувається, то варто поєднати з миючим для посуду. Відіпрати ж пляма поту можна за наступною інструкції .
- Цвіль і вогкість. В першу чергу бажано одяг із запахом вогкості добре просушити і прогріти на сонці, це вже поліпшить ситуацію і швидше за все після звичайного прання і повторного прогрівання під сонячними променями допоможуть позбутися від запаху. Альтернативою може стати заморожування, провітрювання на вулиці в сильний мороз. В іншому ж позбутися від грибка і цвілі допоможуть позбутися: оцет, нашатирний спирт, лимонна кислота, перекис водню, і кухонна сіль або ще одне дуже дивне засіб - розчинена в горілці аскорбінова кислота.
- Риба. Дієвим миючим з домашнього арсеналу є фактично тільки оцет і насичений сольовий розчин. Крім нього можна застосувати спеціальні хім. склади для видалення і купірування запаху, які виявляться в господарському магазині.
- Запах секонд-хенд. Причина настільки огидно запаху є агресивні і отруйні формальдегіди і бромистий метил. Позбавити від них допоможе тривалий провітрювання на сонці, якщо це дозволено для одягу до прання і після. Дієвим так само є розчин нашатирного спирту, в якому має бути протримати одяг не менше 2-3 годин.
- Бензин і солярка. Допомогти зможуть різні адсорбенти і просто речовини здатні вбирати запахи, такі як сода, кухонна сіль і активоване вугілля. Все зводиться до того, що треба дати бензину випаруватися під час тривалого провітрювання на відкритому просторі. У слідах від бензину найдовше тримається запах за рахунок добавок і домішок, то ж стосується і солярки тільки в більшому ступені. Ситуацію рятує очищений бензин «Калоша», доступний в будь-якому госп. магазині. Він вимиє з плями залишки, після чого вивітрювання пройде куди активніше.
Тепер залишається лише розібрати всі зазначені варіанти як прибрати запах з одягу для різних тканин із застосуванням підручних засобів.
Треба відразу ж зазначити, що з імовірністю в 99,9% ефективно позбутися від неприємних запахів зможуть в хім. чищенні, де точно знають, які хімічні сполуки слід використовувати і в яких ситуаціях. Так що якщо річ для вас дорога, а бажання поекспериментувати не надто високо, то краще довірити долю одягу професіоналам. Хоч і доведеться спочатку визначити в якій саме пральні або хімчистки неподалік від вас є ці самі професіонали. Хорошим джерелом інформації може стати міський портал і форуми, де напевно чимало чуйних клієнтів описали особливості роботи тієї чи іншої контори в місті.
режими прання
У багатьох випадках видалити запах з одягу може і звичайний порошок. Досить вибрати відповідний режим. Визначте максимально допустиму температуру для речі, допустимість замочування або використання додаткових хім. коштів, наприклад відбілювачів. Знаючи граничні можливості матеріалу, саме їх і встановіть в налаштуваннях машинки, щоб краще вимити неприємний запах.
сода
Унікальне поєднання. Соду набагато частіше використовують саме для чищення та прання ніж на кухні при приготуванні їжі і не дарма. Вона здатна розпушити і розщепити жирні плями і вже застояну бруд. У сухому вигляді відмінно адсорбує більшість запахів і рідин, в тому числі жири, соки, залишки гару і диму.
Для замочування приготуйте густий розчин соди. Для цього в каструлю налийте 1 л води і доведіть її на плиті до 70-80 ° С, після чого засипте порціями соду з постійним помішуванням, щоб вона повністю розчинилася. Після цього залийте одяг.
У сухому вигляді порошок насипають зверху на вологу пляму, якщо справа стосується вже давньої бруду, то її слід попередньо намочити і тільки після цього засипати содою. Ефекту слід очікувати мінімум через півгодини.
оцет
У продажу він зустрічається з концентрацією 9%. Позбутися від плям і запаху допоможе розчин всього 3% щоб не впливати на структуру тканини, так що покупної оцет розбавте в пропорції 1: 3 з водою.
Чи не замочуйте тривало речі. Підготовлений розчин нанесіть на забруднення або особливо пахучі місця одягу за допомогою вологої ганчірки або пульверизатора. Після цього почекайте 5-10 хвилин і заперіть річ з милом, бажано господарським або Антіпятін.
У поєднанні з содою оцет завжди використовується останнім. Спочатку нанесіть содовий концентрат або сухий порошок і почекайте деякий час, а вже після цього наносите миючий.
Використовувати такий народний метод як додавання соди і оцту в пральну машинку автомат не слід. Цей варіант підходив для відкритих відцентрових машинок, додатково спінюючи і газуючи воду. У випадку з машинкою автомат краще віддати перевагу порошків з кисневими кульками.
Нашатирний спирт
Продається в концентрації 10% водного розчину. Для замочування речей і обприскування потрібно розвести його ще додатково в співвідношенні 1: 100 з водою, так що на літр води відміряйте 10 мл нашатирю, це приблизно столова ложка.
Замочувати речі з секонд-хенду буде потрібно на 4-6 годин, до повної нейтралізації засобів для чищення. Для виведення інших плям і запахів досить 2 годин замочування і подальшої прання.
Перекис водню
Дуже активний окислювач. Основна цінність перекису водню в здатності активно розкладати саме органічні сполуки. У господарстві це ідеальний засіб для позбавлення від запаху поту, плям крові, цвілі і видалити запах вогкості.
Перед використанням слід акуратно випробувати розбавлену перекис на невеликому непомітному ділянці, шматочок шва або ділянку неподалік від бирки, клаптик пробника, який часто вшивають в речах з натуральних матеріалів.
Використовувати засіб для шкіряних речей або натуральних вовняних категорично не припустимо.
Перекис водню легко розчиняється у воді до необмежено малих часток, проте толк у виведенні плям і неприємного запаху буде тільки при концентраціях 0,3-0,75%. В аптеках поширюється готовий розчин 3% перекису або порошок для приготування в тій же концентрації. Додайте 100 гр перекису на 1 літр води, і вийти потрібна концентрація для замочування одягу або взуття, з якої випливає вивести неприємний запах.
Бавовна і синтетика відмінно переносять реакцію, тому можна використовувати початкову концентрацію 3% для швидкого результату. Нанесіть нерозведений розчин, куплений в аптеці за допомогою ватного тампона, який так і залиште поверх запашиста місця і час від часу підливайте свіжої перекису. Відмочувати таким способом слід не більше 5 хвилин.
В ході реакції виділяється кисень, який додатково є окислювачем і сприяє виведенню, наприклад застарілих цвілевих плям. Посилити ефект від обробки, допомагає миючий засіб для посуду. В результаті кисень буде укладено в бульбашки, і довше буде впливати на пляму.
Господарське мило і Антіпятін
Намочіть погано пахне одяг і натріть милом до утворення піни. Можливо, доведеться трохи потерти тканину, додати води і гарненько пом'яти. Чим більше піни, тим краще.
Далі річ відкладіть на півгодини годину в сторонку, поки мило нормально не проникне в волокна і зв'яже весь бруд і залишки запахів. Промийте тканину проточною гарячою водою і ретельно вимийте мило, швидше за все, доведеться знову потерти її. Остаточно закріпити ефект дозволить прання в машинці при звичайних настройках.
Якщо засіб не допомогло з першого разу, то слід повторити ще пару раз і з обов'язковим відстоюванням по півгодини.
відбілювачі
Увага, відбілювачі містять агресивні для тканини компоненти. Навіть якщо виробник допускає прання одягу з відбілювачем, все одно волокна тканини з кожним разом втрачають свою міцність. Зате є безперечна перевага у відбілювачів, будь то які містять хлор або кисневі склади. Вони справляються з багатьма типами бруду і виводять запах.
Використовувати відбілювач слід виключно за інструкцією, перед тим як вивести запах з одягу. Тільки це вбереже речі від остаточної псування.
Кухонна сіль
Вивести запах цвілі і гниття вогкості сіль може найрадикальнішим методом, знищуючи джерело. Крім цього сіль відмінно вбирає, адсорбує вологу. Якщо необхідно швидко увібрати в себе погано пахне речовина з тканини, посипте пляма дрібною сіллю і почекайте приблизно півгодини, перш ніж вимити одяг з милом мул випрати в машинці. Для більшого ефекту втирайте сіль в тканину. Після замочування вона все одно розчинитися і вийде не залишивши після себе слідів.
Насичений концентрат виходить, якщо в літр води покладіть 3-4 столові ложки з гіркою солі. Як тільки вона розчинитися отриманим концентратом залийте в мисці одяг, що вимагає обробки і витримайте її там не менше 15 хвилин, найкраще до 45 хвилин.