Догляд за кучерявим і хвилястим волоссям

  1. Регулярний догляд за кучерявим волоссям
  2. Як підібрати засоби для кучерявого волосся?
  3. Вибираємо шампунь для кучерявого волосся
  4. Кондиціонер для неслухняних, кучерявих волосся
  5. Маска - обов'язковий етап догляду за кучерями
  6. Незмивний догляд - панацея для кучерявого волосся

Кучеряве волосся часто сухі, пористі, більше січеться і часом виглядають тьмяними, але якщо для таких волосся виробити кілька правил і підібрати правильний догляд, то вони стануть гідністю для кожної дівчини. Так і я, поки не виробила для себе системний підхід у догляді за своїм волоссям, вважала їх справжньою проблемою і з заздрістю дивилася на дівчат у яких волосся були рівними, еластичними і не стирчали в різні боки. Колись давно хтось сказав, що потрібно свої недоліки перетворювати в свої достоїнства і я вирішила, що потрібно якось приборкати своє волосся і перетворити їх в свою гідність, так що ділюся з вами свої напрацюваннями.

Головне правило догляду для волосся будь-якого типу: для краси і здоров'я волосся потрібен систематичний і комплексний догляд на все життя.

Регулярний догляд за кучерявим волоссям

Я виробила для себе нехитрі систематичні правила (які багато і знають) регулярного догляду за кучерявим волоссям, яких слід дотримуватися все життя:

  1. При моїй вазі 50 кг випивати 1,5 літра чистої води щодня, іноді частина заміняю зеленим чаї або водою настояної на родзинках (дуже до речі корисно).
  2. Намагатися дотримуватися правильного харчування, їсти більше овочів, зелені і фруктів, а менше - смаженого, солоного і жирного. Роблю наголос на запечених, відварних і приготованих на пару стравах.
  3. Включати в раціон корисні продукти для волосся: горіхи (будь-які), кунжут, висівки, мед, рибу, броколі, гарбуз, яловичу печінку, кефір, твердий сир. Я просто намагаюся додавати хоч один з цих продуктів в страви на кожен день.
  4. Внесла в щоденний раціон харчування рослинні масла: соняшникова, оливкова, а особливо гарбузове, лляне і кунжутне масло. Природно, що вони повинні бути нерафінована і холодного віджиму.
  5. Два рази на рік курсами пропиваю вітаміни, це можуть бути комплексні вітаміни для волосся або беру окремо вітаміни групи В, біотин, залізо, цинк, фолієва кислота, вітамін С, колаген, коли як. Сьогодні в аптеці величезний вибір вітамінів і мікроелементів, а відгуки про них можна почитати в інтернеті.
  6. Також роблю саморобні вітаміни з продуктів, для здоров'я і росту волосся, рецепт можна подивитися тут , Він зовсім не складний і ці вітаміни зміцнюють не тільки волосся, але весь організм.
  7. Раз на два тижні, а іноді і раз на місяць роблю пілінг шкіри голови, дуже потрібна процедура. Раніше я робила домашній скраб , На основі морської солі і масел, а зараз мені простіше з покупним, різниці великої немає, кожен з них видаляє ороговілі клітини шкіри голови, глибоко очищає і шкіра голови як ніби дихає. Після нього зміцнюючі засоби діють в рази краще.
  8. Один-два рази на рік зміцнюю волосся різними сироватками, лосьйонами і тоніком проти випадіння та для зміцнення волосся. Це я роблю паралельно з прийомом вітамінів всередину, результат не змушує себе довго чекати.
  9. Чи не розчісую мокре волосся, а злегка вологі і спеціальними гребінцями. Також не потрібно їх часто розчісувати і чіпати. Краще добре розчесати волосся перед нагінки, тоді після миття вони будуть не так сплутуватися.
  10. Використовую тільки чисті гребінця, інакше залишки кондиціонерів, що моделюють коштів і шкірного сала будуть потрапляти на волосся. Гребінці бажано мити раз на тиждень за допомогою м'якого шампуню, а праску, стайлери протирати спиртом.
  11. Ховаю волосся від холоду і від спеки. Взимку потрібно обов'язково носити шапку, а влітку захищати від ультрафіолету, що б і без того їх ще більше не пошкоджувати.
  12. Чи не використовую тонкі гумки і металеві шпильки, вони сильно перетягують волосся і вони можуть обламуватися. На ніч заплітаю НЕ тугу косичку, а також регулярно підрівнюю кінчики волосся.

Іноді курсами роблю домашні масляні маски для волосся або просто на ніч втирають тепле масло, а вранці мою голову. Використовую при цьому оливкова олія, брокколі, кокосове, какао, жожоба, лляне, кунжутне, це ті масла, які мені сподобалися і я продовжую їх використовувати. Масла наношу тільки на довжину волосся, оскільки вони можуть закупорювати пори шкіри голови, особливо реп'яхову, кокосове, жожоба, так що після відвідування трихолога більше цим не займаюся, а ефірні масла в складі масок наношу на шкіру голови.

Як підібрати засоби для кучерявого волосся?

Кучерявий тип волосся найскладніший в підборі косметичних засобів, тому що вони тендітні, неслухняні, сухі по довжині, а шкіра голови при цьому може бути жирною.

Вибираємо шампунь для кучерявого волосся

Дуже важко знайти ідеальний шампунь, я б навіть сказала, що його не існує. Але, все ж можна знайти шампунь який підійде для вашого типу волосся, хоча це можна зробити тільки методом проб і помилок. Шампунь - це перший і головний крок до здоров'я волосся. Шампунь варто підбирати в залежності від стану шкіри голови (жирна, суха, чутлива). Якщо волосся дуже сухі і пористі підійдуть шампуні з силіконом для сухих, пошкоджених волосся, краще вибирати професійні марки, також для кучерявого волосся підійдуть серії з травами, рослинними екстрактами і спеціальні серії для кучерявого волосся. Не варто вибирати серії для обсягу, що розгладжують або для блиску, з ними втрачається завиток волосся.

Чи не миліте все волосся шампунем, досить тільки коріння намилити, а коли будете змивати шампунь з голови, він буде стікати по волоссю і промивати довжину волосся.

Не варто забувати про шампунь для глибокого очищення волосся і шкіри голови. Раз на два тижні використовувати глибоко очищає шампунь , Щоб вимити з волосся все, що накопичилося: косметичні засоби, бруд, силікони, укладальні кошти. Після такого шампуню все маски набагато краще діють на волоссі.

Ідеально мати в своєму арсеналі кілька шампунів (нейтральний, для частого використання; кислотний шампунь з невисоким рівнем рН до 6 - він добре підходить для пошкодженого волосся, і один лужної шампунь (рН більше 7) для глибокого очищення шкіри голови і волосся).

Вода для миття голови повинна бути комфортної температури, в кінці можна обполоснути прохолодною водою, що б згладити лусочки.

Кондиціонер для неслухняних, кучерявих волосся

У догляді за кучерявим волоссям потрібно після кожного миття використовувати кондиціонер або маску. Головне завдання кондиціонера - закривати лусочки кортекса і полегшувати розчісування волосся. Кондиціонер проблем з волоссям не вирішить, оскільки це не входить в його обов'язки, він діє тільки на зовнішньому рівні, тому не варто витрачати великі гроші на кондиціонери, краще купити маску дорожче. Але це не означає, що можна взяти найдешевший, наприклад, професійні кондиціонери діють на волосся в рази краще, ніж кондиціонери з мас маркету. Можете звернути увагу на відновлюють, живильні і зволожуючі серії.

Маска - обов'язковий етап догляду за кучерями

Взимку я б рекомендувала використовувати відновлюють і живильні маски від них ефект буде краще, а на літо якщо з волоссям немає особливих проблем можна перейти на зволожуючі маски. Раз на два тижні після глибоко очищає шампуню можна робити теплової ковпак з маски. Берете гарну відновлює покупну маску наносите на вологі (підсушені рушником) волосся, утеплюєте поліетиленовою плівкою і вовняною шапкою, робите ковпак, що утеплює, і все це прогріваєте феном, де то 5-8 хвилин прогріваєте і ще хвилин 15 даєте охолонути, далі добре промиваєте проточною водою . Маска так краще проникає в сам волосся та напоїв його.

Незмивний догляд - панацея для кучерявого волосся

Вибір незмивних засобів величезний - масла, сироватки, креми, флюїди, кристали, лосьйони, среі, вони запобігають посічені кінчики, додають волоссю еластичність, м'якість, блиск, надають укладанні завершеність, кучерявим волоссям вони потрібні обов'язково! Їх можна наносити на вологе волосся після миття або на сухе волосся по мірі необхідності, всі ці незмивні засоби надають локонам доглянутий вигляд.

Не варто забувати також про термозахисту кучерявого волосся, якщо ви сушіть волосся феном або випрямляєте праскою. Термозахист краще вибирати професійних марок, це той засіб на якому не варто економити, особливо якщо ви випрямляєте волосся. І уникайте засобів в яких на першому місці стоїть спирт, він додає жорсткість волоссю і вони будуть стирчати в різні боки, віддавайте перевагу термозахисту у вигляді крему.

Як підібрати засоби для кучерявого волосся?