Актриса Олеся Фаттахова: «Жінці одного разу доводиться вибирати між любов'ю і боргом ...»

  1. Матеріали по темі

Виконавиця головної жіночої ролі в серіалі «Степові вовки» поділилася найпотаємнішим

ВСЕ, ЯК У кіногероїв

- Олеся, вітаю вас з виходом на каналі НТВ серіалу «Степові вовки», в якому ви зіграли головну жіночу роль - Катю. Які спогади про роботу над проектом залишилися?

- Найбільш позитивні, незважаючи на те, що серіал ми знімали майже два роки. Спочатку один блок з 12 серій, а на наступний рік - ще 12 серій, так як історія річна і за один сезон ми не встигли її зробити. Команда у нас була злагоджена, в одній зв'язці були режисер, другий режисер і оператор - причому в обох групах. З деякими акторами я давно вже була знайома: з Алес Качор ми навчалися у ВДІКу, з Тетяною Лютаєвою працювали разом в декількох проектах, з Мішею Гавриловим - він грає чоловіка мій героїні - давно були знайомі, теж разом знімалися. А ось з Юрою Чурсіним я зустрілася вперше.

- Відразу знайшли спільну мову? Відомо, що у Юрія непростий характер ...

- Спочатку відносини були натягнуті, прямо як у наших з ним героїв: зустрілися - і відразу конфлікт, а потім вже - дозвіл цього конфлікту, і - любов! (Сміється.) Після першого знайомства з Юрою ми придивлялися один до одного, можна сказати, що шукали слабкі місця. Наприклад, він міг мимохідь сказати: «Що за музику слухаєш? А, все зрозуміло! .. »

- І чим закінчилося «протистояння»?

- Спочатку довелося показати характер. А потім включила чарівність і віддала йому першість як чоловікові - як це і належить. І наше спілкування, слава богу, склалося. Юра мені багато допомагав на майданчику. Він джерело ідей, думок, тому я завжди прислухалася до того, що він пропонував. Одним словом, спогади про нашу спільну роботу у мене залишилися найприємніші. Це було круто! Я б із задоволенням зустрілася з ним на іншому проекті.

СКЛАДНИЙ ВИБІР

- Олеся, розкажіть про свою героїню. Як будували її образ?

- Історія моєї Каті - це класична історія жінки, яка потрапила в розвилку між «повинна» і «люблю». З одного боку, зрозумілі і стабільні відносини з чоловіком, який фанатично зайнятий своєю справою і не завжди встигає приділяти увагу своїй молодій дружині. А з іншого - заборонений плід, який солодкий, який хочеться зірвати, але не можна ... Пригоди, адреналін, нові почуття ... Катя допомагає своєму чоловікові і раптово закохується в головного його супротивника, якого грає Юра Чурсін. За ідеєю він - злодій. Але в очах Каті виявляється людиною зі своєю правдою, яка раптом стає зрозуміла і їй. І моя героїня починає його виправдовувати. І раптом розуміє, що її чоловік перетворюється в «вовка», а той, кого всі вважали вовком, раптом набуває людських рис. Змінюється її кут зору. І від того їй подвійно складніше зробити свій вибір. Мені здається, що ця історія зрозуміла абсолютно будь-якій жінці: багато хто з нас потрапляють в ситуації вибору між любов'ю і боргом. І вибір у кожній - свій ...

МІСТО ДИТИНСТВА

- Олеся, розкажіть про своє місто дитинства - Калінінграді.

- У шкільні роки мені доводилося багато працювати: школа, театральна студія, літературно-народний театр, музична школа ... Насправді це серйозне навантаження для дитини. Напевно, це і є мої головні спогади про рідне місто. А якщо говорити про те, що гріло душу - це літо і канікули. Я відпочивала у бабусь - в Калінінграді і в Білорусії, в Могильовській області. У бабусі в Калінінграді була плантація полуниці, і ми всією сім'єю її збирали, а потім продавали ягоди на зупинці ...

- Трудове дитинство - це здорово: воно загартовує і готує до дорослого життя!

- Це правда! Починаєш розуміти цінність зароблених грошей. До речі, «Степових вовків» ми знімали в Тулі, і це прекрасне місто нагадав мені Калінінград. Там бабусі теж продають на зупинках овочі та фрукти зі своїх городів ... Навіть подумала: може, продати все в Москві і виїхати в Тулу? Купити собі хороми в центрі і ще на дачу з машиною залишиться! (Сміється.) Коли на дорогу до роботи йде годину-півтора, мимоволі починаєш замислюватися про те, що хтось на це витрачає 15-20 хвилин пішки ... А якщо серйозно, то думки про переїзд - це хвилинна слабкість. Моя дочка Маша в цьому році йде в перший клас, тому ми довго будемо прив'язані до Москви.

ПЕРШИЙ КУМІР

- Олеся, в одному з інтерв'ю ви розповідали, що вашим кумиром в дитинстві був актор Ілля Носков - Олеся, в одному з інтерв'ю ви розповідали, що вашим кумиром в дитинстві був актор Ілля Носков. І заради нього ви навіть пішли в актриси. Він в курсі, що надав такий вплив на вашу творчу долю?

- Можливо, в курсі: у нас багато спільних знайомих, друзів, і, напевно, хтось розповів про артистку Фаттахова, яка, закохавшись, придумала «план-банан» завоювання його серця і заради цього перевернула все з ніг на голову, відмовилася від кар'єри музиканта і вдарилася в актриси! Але насправді у цій історії є і передісторія ... Року в два-три я захворіла на вітрянку. Один прищик утворився між губою і носом. Мама мазала зеленкою, а я весь час його здирала, і він довго не гоївся. І мама говорила: «Олесечка, не чіпай болячку! Виростеш, захочеш стати актрисою - тобі ж гарне обличчя знадобиться! »Мабуть, бажання стати актрисою проникло до мене в кров разом з інфекцією! (Сміється.) Потім з'ясувалося, що корінні зуби у мене ростуть не зовсім рівно. Але я відмовлялася ставити пластинку і їх вирівнювати. Про брекетах ми тоді ще не чули! І мама знову застосувала свій прийом, вона сказала: «Олеся, треба! Виростеш, захочеш стати актрисою - тобі гарна посмішка знадобиться! »Звичайно ж, я перестала пручатися і пішла до лікаря. І носила цю платівку, скільки належить. Ну, а потім вже трапилася моя закоханість в Іллю Носкова - вірніше, в Ераста Фандоріна, його героя у фільмі «Азазель», в його прекрасні рум'яні щоки, блакитні очі, кучері і посмішку ... Зараз Ілля змужнів, у нього абсолютно чоловіча краса і харизма. І моя любов до героя фільму плавно перетекла в любов до професії. Але я до сих пір пам'ятаю, як він приїжджав до нас в місто зі спектаклем, а я обривала афіші з його портретом і розвішувала їх у кімнаті. Так що це була любов-любов!

МУЗИЧНА ОСВІТА

- Ви сказали, що в дитинстві займалися в музичній школі, але музикантом не стали. Чи не вважаєте цей час змарнованим?

- Для мене музика - це та сила, яка мене тримає на плаву, нарівні з любов'ю. Музика - це поєднання математики і почуттів. Тому що частки, тривалості, ритм - це все математика. І дивлячись в нотний лист, ти зобов'язаний все це прорахувати. А то, як ми наповнюємо ці тривалості, виконуючи твір - почуття. І музикантом я не стала тому, що у мене з математикою було погано. Я просила маму - а вона була моїм педагогом - зіграти твір, а я його потім по пам'яті відновлювала. І все ж я вважаю, що музичну освіту дитині необхідно: воно виводить людину на більш високий рівень сприйняття цього світу. До речі, побачивши плей-лист нового знайомого, завжди можна зрозуміти: ходив він в музичну школу чи ні.

- В акторській професії вам музичну освіту в нагоді - В акторській професії вам музичну освіту в нагоді?

- Так, і не раз. У мене була картина, в якій пощастило виконати твір на фортепіано. У фільмі «Верни мою любовь» я грала віолончелістку і розуміла, що не можу собі дозволити сісти за інструмент на знімальному майданчику, заздалегідь не підготувавшись. Друзі знайшли віолончелістку, і вона за три заняття допомогла «поставити» мені руки. І ще в одному фільмі грала на скрипці. Теж довелося перед зйомками помучити бідний інструмент і педагога. (Сміється.)

ПЛАНИ І МРІЇ

- Олеся, які у вас плани на літо?

- Планів, які я могла б прямо зараз озвучити, поки немає. Квитки заздалегідь я нікуди не беру - на жаль, не маю такої можливості, тому що все в одну мить може змінитися. І, звичайно ж, я постійно в процесі зйомок, проб, очікування нових тверджень. У Маші теж поки незрозуміло, як складеться літо: одна бабуся її чекає в Калінінграді, інша - в Казахстані.

- А у вас є, як говорив Остап Бендер, блакитна мрія? Яхта, кругосвітню подорож ... Не мрієте завести собаку?

- Мрію завести козу! Причому я абсолютно серйозно кажу! Можливо, це трапиться ближче до пенсії, як станеться інша моя мрія - про будинок в Ялті ... Це буде будинок з панорамними вікнами на море і гори.

- Панорамні вікна і коза не надто поєднуються ...

- Мрія поки ще в сирому вигляді, я ще доробляю її в своїй уяві. Але вікна з видом на море і гори обов'язково будуть! А поряд, мабуть, сарайчик з кізкою, яку я буду доїти. З молока буду робити козячий сир - твердий, як французький. А ще - камамбер і брі. Ну а про творчі мрії і плани я навчилась мовчати - бо, ляпнув одного разу, багато чого втратила. Бог дасть, все вийде!


Матеріали по темі

Катя Лель: «Небеса чують наші мрії!» 04.05.2019, 3:43 Білан сидів, а зал - танцював: на музичній премії «Жара» роздали нагороди найкращим 17.04.2019, 3:18 Культ Пугачової: Примадонна російської сцени відзначила ювілей, який її не старий 15.04.2019, 2:28 Ірина Салтикова мріє заспівати з дочкою дуетом: зірки шоу-бізнесу розкрили всі свої таємниці 27.02.2019, 3:48 Верник, Малахов і Feduk стали самими стильними за версією GQ: в Москві роздали одну з найголовніших 19.02.2019, 3:12 «Мрії збуваються - це точно!»: Співачка Альона Свиридова відкрила формулу свого щастя 12.02.2019, 2:23 Філіп Кіркоров віддав «Золотий грамофон» Іван Урганта 11.12.2018, 2:49 Актриса Марія Миронова: «Моє завдання - виправдати, а не засудити» 01.12.2018, 2:24 Ефір у чверть століття: телеканал НТВ з розмахом відзначив ювілейний день народження 31.10.2018, 2:49 «А вночі мені снилися торти і пельмені»: співачка Катя Лель про розчарування в популярних дієтах 27.10.2018, 2:37 На премії «GQ Людина року» Шнур показав свою нову пасію 05.10.2018, 2:30

показати ще

Які спогади про роботу над проектом залишилися?
Відразу знайшли спільну мову?
Наприклад, він міг мимохідь сказати: «Що за музику слухаєш?
Як будували її образ?
Навіть подумала: може, продати все в Москві і виїхати в Тулу?
Він в курсі, що надав такий вплив на вашу творчу долю?
Чи не вважаєте цей час змарнованим?
В акторській професії вам музичну освіту в нагоді?
А у вас є, як говорив Остап Бендер, блакитна мрія?
Не мрієте завести собаку?