До сих пір на багатьох фірмах економлять на сплітах, а іноді і примітивний вентилятор співробітникам не ставлять. Та й коли у Вас рухливий спосіб роботи, і Ви переїжджаєте з місця на місце разом зі своїм ноутбуком - не скрізь приємно сидіти в духоті без найменшого подиху вітерця. А якщо я запропоную Вам взяти з собою в дорогу вентилятор? Звичайно, на машині Ви його в багажник закину, а пішкарусом або в поїзд або в чемодан з собою - слабо? Це не проблема, якщо у Вас є ноут або нетбук з собою.
Навіть якщо Ви жіночої статі, то після прочитання статті Ви зможете зібрати портативний індивідуальний вентилятор з живленням від USB Вашого апарату, яка не обтяжить кишеню ні за вагою ні за ціною, а на робочому столі буде виглядати стильно і нікому не заважати. Звичайно, можна піти в магазин і купити готовий виріб (приблизно 350 руб), яке буде стильним і громіздким, тому що розраховано на те, що Ви його поставите на одному місці. АЛЕ! Ніхто не подбати про Вас краще ніж Ви самі, та й зекономлені кошти знадобляться Вам, коханої, в нагороду за свою роботу.
Отже, Вам знадобиться купити кулер для корпуса 80 мм, 2 решітки на нього ж, 4 гвинтика - якщо їх не було в комплекті з куллером, і USB кабель будь з одним стандартним кінцем, як на Вашу флешці (беремо найдешевше 50 куллер + 40 дві решітки + 40 кабель = 130 руб приблизно).
1. Вирішуємо якої довжини потрібен кабель. Або Ви тягаєте його разом з ноутом і ставите поруч (тоді сантиметрів 20) або Ви будете його встромляти в задній порт свого стаціонарного ПК на роботі (залишаємо 1,5 метра).
2. Відрізаємо у кабелю кінець, яка не встромляється в Ваш стандартний USB порт.
3. На відрізаною стороні гострим ножем або лезом, або канцелярським висувним ножем знімаємо 3 см верхньої ізоляції так, щоб не пошкодити внутрішні 4 тонких проводка. Для цього робимо вздовж дроти тонкий неглибокий розріз і, розкривши оплетку, відрізаємо її.
4. Усередині буде 4 тонких різнокольорових проводка. Беремо червоний і чорний і на 2 сантиметри очищаємо їх від ізоляції. Проведення дуже тонкі і ножем це зробити не вдасться. Тому паяльником або запальничкою, або сірником перепалювати ізоляцію на відстані 2 см від краю дроти і стягуємо її плоскогубцями або пінцетом.
5. У вентилятора всього 2 проводка, які зачищаємо тим же способом.
6. Скручуємо проводки кабелю і вентилятора-червоний з червоним, чорний з чорним. Для цього беремо їх зачищеними кінцями поруч один з одним і скручуємо кіскою. Спочатку один колір проводів скручуємо і обмотуємо їх ізоляційною стрічкою, потім другий колір скручуємо, прикладаємо до першої ізольованою парі і обмотуємо їх разом. (Хто вміє - той паяє).
7. У одній з решіток загинаємо два вушка вгору для виготовлення підставки (можна обійтися без решіток, просто скрутивши підставку з товстого дроту). Між вушками перший периметр кільця можна зрізати кусачками.
8. Скручуємо всю конструкцію гвинтиками так, щоб вентилятор дув в Вашу сторону. Кут нахилу регулюємо загинанням вушок решітки.
Звичайно, знайдеться розумник який заявить, що у USB порту харчування 5 вольт, а у куллера 12 вольт. Ну і що? Вам же не комп на максимальній швидкості охолоджувати, а зробити легкий приємний вітерець, від якого Вас не продує, а створиться комфортне настрій тільки на Вашому робочому місці на заздрість жадібному начальнику або в поїздці або в кафе. Причому за рахунок зниження оборотів через зниженого харчування шуму не буде.
Приємної роботи!
А якщо я запропоную Вам взяти з собою в дорогу вентилятор?Звичайно, на машині Ви його в багажник закину, а пішкарусом або в поїзд або в чемодан з собою - слабо?
Ну і що?