Дитина може самостійно кататися на велосипеді з трьох років. На думку медиків, таке проведення часу позитивно позначається на фізичному розвитку дітей. Так, катання на велосипеді розвиває дихальну, м'язову і серцево-судинну системи, покращує емоційний стан. Але щоб під час їзди не було проблем з управлінням, було менше травм і падінь, необхідно приділити увагу технічним параметрам дитячого велосипеда, переконатися, що обрана модель підходить дитині по вазі і росту.
Вибираємо модель за віком
Велосипед потрібно вибирати, виходять з віку дитини:
- дітям до 3 років підходять велосипеди-самокати, триколісні моделі, трицикли. Вони невеликі за габаритами і легкі;
- для дітей 3-4 років рекомендуються двоколісні моделі з додатковими навчальними коліщатками. Такі моделі зазвичай обладнані повним захистом ланцюга, захистом на кермі, міцними і м'якими сидіннями, заднім ножним гальмом, першої швидкістю і колесами в 12 дюймів. При цьому рама повинна бути заниженою, щоб легко можна було забиратися на велосипед;
- дітворі 4-6 років підходять велосипеди аналогічні попереднім, тільки з великим діаметром коліс - приблизно 16 дюймів;
- дітворі 6-9 років можна порекомендувати модель без страхувальних коліс. Виробники пропонують велосипеди з різним дизайном. Колеса 20 дюймів, є кілька швидкостей, ручні гальма, передній амортизатор;
- для дітвори 9-13 років підходять велосипеди з 24-дюймовими колесами. Такі моделі мають 1-24 швидкостей, передній амортизатор, задній і передній ручне гальмо.
Всі ці моделі є в інтернет-магазині "ВЕЛОТРЕЙД", за посиланням можна дитячий велосипед купити .
Зростання і вага дитини
Важливий критерій при виборі велосипеда - зростання дитини. Саме від цього параметра буде залежати довжина рами велосипеда і діаметр коліс. Отже, щоб визначити, який діаметр коліс підходить, потрібно виміряти зріст дитини, отриманий результат спочатку розділити на 2,5, а потім на 1 дюйм в см - це 2,54. Наприклад, дитина має зріст 110 см, тоді шляхом обчислень отримуємо діаметр коліс 17,3 дюйма (110 / 2,5 / 2,54). Отже, потрібно підбирати колеса діаметром або 18 дюймів, або 16 дюймів. Якщо ріст дитини:
- 80-100 см - 12 дюймові колеса;
- 90-110 см - 14 дюймові колеса;
- 100-120 см - 16 дюймові колеса;
- 110-130 см - 18 дюймові колеса;
- 120-140 см - 20 дюймові колеса;
- 130-150 - 24 дюймові колеса.
Більш детально розмір коліс описаний в цій таблиці.
Дитячий байк повинен бути легким і зручним. Так, за вагою легкі ті моделі, у яких рама зроблена з алюмінію. Сталеві велосипеди хоча і мають велику вагу, але також вважаються зручними. Оптимальна довжина рами - довжина від кінчиків пальців до ліктя дитини. Висоту сідла і керма можна регулювати, щоб під час екстреного гальмування дитина могла ногами торкнутися землі. Потрібно простежити, щоб він ставив на педаль всю ступню, а не п'яту або носок. Дитячі моделі велосипедів повинні бути обладнані кришкою, яка прикриває ланцюг. Тоді при русі в ланцюг не потраплятиме одяг. В Харкові купити велосипед дитячий можна в тому ж "ВЕЛОТРЕЙД".
Передачі швидкості і гальма
Фахівці не рекомендують купувати дитині, якій ще немає 10 лети занадто "наворочений" велосипед з повним набором швидкостей. Діти в такому віці ще не можуть швидко перемикати передачі і стежити уважно за дорогою. Поки руки не зміцніють і дитина не навчиться різко зупиняти велосипед краще не брати модель з ручним гальмом. Силу рук перевірити просто: попросити стиснути однією рукою маленьку пластикову пляшку. Перший велосипед обов'язково повинен бути з ножним гальмом.
Не забувайте про захист: наколінниках, налокітниках, шоломі і спеціальних рукавичках. Такі засоби захисту забезпечать комфортну, а, головне, безпечну їзду.