чари порцеляни

  1. Європейський стиль

На початку XVIII століття Європу охопила порцеляновий лихоманка. Це була епоха, коли європейцям, нарешті, вдалося розгадати один з головних секретів китайського прикладного мистецтва. Сьогодні інтерес до фарфору вщух. У музеях для порцелянових виробів відводяться невеликі експозиції, а нехитрі сервізи в шафках мають чисто сентиментальну цінність. /epochtimes.ru/ На початку XVIII століття Європу охопила порцеляновий лихоманка

Чапля, Йоганн Йоахім Кендлер, 1732 р.Фото: Photo by Michael Bodycomb, Courtesy of The Frick

Але в минулому фарфор для європейців представляв щось більше, ніж предмет побуту. Це були твори мистецтва, якими можна було похвалитися, як картиною або скульптурою.

До 1700 року фарфор до Європи завозився з Китаю. У 1708 році фабрика Мейсен в Німеччині почала виробляти власні порцелянові вироби, заклавши основу для європейського мистецтва порцеляни.

Фарфор, попит на який постійно зростав, почали виробляти у великих кількостях. Перші сервізи були випущені в 20-ті роки XVIII століття.

Блюдце і піала, мейсенський фарфор, приблизно 1720 р Розписані за межами Мейсенськой фабрики в 1745 р Фото: Photo by Michael Bodycomb, Courtesy of The Frick

Європейський стиль

Після відкриття формули порцеляни всього за десятиліття майстра Мейсена Йоахим Кендер і Йоганн Фрідріх Еберлін досягли творчого досконалості. Від копіювання китайських і японських мотивів вони перейшли до створення європейського стилю.

Від копіювання китайських і японських мотивів вони перейшли до створення європейського стилю

Чаша з двома ручками і кришкою, мейсенський фарфор, 1735 г. або 1738 р дизайн Йоганна Йоахіма Кендлера і / або Йоганна Фрідріха Еберліна. Фото: Photo by Michael Bodycomb, Courtesy of The Frick

Німецькі майстри були талановиті, і у них була хороша мотивація, пояснює Арлен Шечет, нью-йоркський скульптор і експерт. Август Сильний, король Польщі і курфюрст Саксонії, який заснував Мейсенським фабрику, не шкодував грошей на виробництво «білого золота», як тоді називали фарфор. Його особиста колекція включала 20 000 виробів азіатського порцеляни - неймовірна кількість по будь-якими мірками, але він мріяв про виробництво, яке б змагалося з китайським порцеляною.


Ранній мейсенський фарфор, розписаний вручну, виглядає неідеально. Ймовірно, це пов'язано з тим, що тоді фабрика працювала над систематизацією виробництва. Наочний приклад цього раннього недосконалого стилю - гірчичниця і уксусніцамі у вигляді фігурок, що їдуть на півня.

Наочний приклад цього раннього недосконалого стилю - гірчичниця і уксусніцамі у вигляді фігурок, що їдуть на півня

Уксусніцамі і гірчичниця, мейсенський фарфор, 1737-1739 рр. Дизайн Йоганна Йоахіма Кендлера. Фото: Photo by Maggie Nimkin, Courtesy of The Frick

Інші предмети ранньої епохи Мейсена - двуручная чаша, створена Йоганном Йоахімом Кендлера і / або Йоганом Фрідріхом Еберліном. Вона прикрашена білими рельєфними квітами, які в деяких місцях виглядають так, як ніби вони ледь торкаються поверхні. Під кришкою чаші - пейзаж, написаний фіолетовою подглазурной фарбою. Ці предмети показують, як розвивався європейський стиль.

«Великий дракон», Арлен Шечет, 2012, мейсенський фарфор і золото. Фото: Photo by Jason Wyche, Courtesy of The Frick

Сьогодні справи на фабриці йдуть інакше, каже Шечет, яка відвідала курси на Мейсенськой фабриці. Вона зазначила жорстке розділення етапів виробництва. В результаті кожен майстер виконує ту частину роботи, в якій він досяг досконалості.

«Кожен виконує маленький етап роботи. Одні майстри спеціалізуються в малюванні певних форм, інші завдають тільки Мейсенським емблему у вигляді схрещених мечів », - говорить вона.

Під час роботи на фабриці вона виготовила блюдо з Мейсенським драконом.

«Але я зробила його більше і цікавіша», - каже Шечет.

«Але я зробила його більше і цікавіша», - каже Шечет

Колекція мейсенского порцеляни. Фото: Photo by Michael Bodycomb, Courtesy of The Frick

версія на англійською