Ведення реєстру власників цінних паперів: Місто Ульяновськ

  1. Узгодження і підписання договору на ведення реєстру
  2. Самостійне ведення реєстру

Найчастіше, акціонерне товариство обирає реєстратора самостійно і укладає з ним договір, що дозволяє йому вести реєстр. Реєстратор зобов'язаний здійснювати такі функції:

  • Облік і зберігання документів, які дають підстави для внесення змін до реєстру;
  • Робота з особовими рахунками зареєстрованих власників акцій;
  • Грамотний облік нарахування доходів по акціях;
  • Облік запитів, отриманих від зареєстрованих осіб (і відповідно, відповідей по ним);
  • Інші дії, передбачені законодавством Російської Федерації.

Передача реєстру новому реєстратору необхідно проводити в кілька етапів:

Необхідно привести реєстр акціонерів цього товариства у відповідність з діючими законами і змінами, які вступили в силу з моменту створення підприємства і по теперішній час.

Далі делікатне, але дуже важливе питання вибору реєстратора, узгодження пунктів договору на ведення реєстру власників цінних паперів , Після затвердження реєстратора і умов роботи з ним. Дані дії повністю покладаються на раду директорів Товариства, але якщо такий орган не створено, тоді вибір реєстратора та укладання договору з ним проводиться загальними зборами акціонерів.

Узгодження і підписання договору на ведення реєстру

Після вибору реєстратора, готуються документи, необхідні для підписання договору з оним. Перелік цих документів встановлено законодавчо і їх передача реєстратору здійснюється після узгодження і підписання акта прийому-передачі, вся процедура не повинна займати більше трьох робочих днів, починаючи з дня підписання договору на ведення реєстру. Емітент повинен при цьому забезпечити умови, ведення реєстру, при яких, не повинно припинитися більш ніж на три робочих дні.

Підіб'ємо підсумок всього вищесказаного. Товариство з обмеженою відповідальністю, яке здійснює самостійне ведення реєстру власників цінних паперів, має задуматися про прийняття рішення:

  • або продовжувати роботу в організаційно-правовій площі акціонерного товариства, але для цього необхідно передати реєстр акціонерів новому професійному реєстратору;
  • або зважитися на кардинальний крок і влаштувати реорганізацію і перетворити своє акціонерне товариство (ЗАТ; ВАТ) у товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ).

Самостійне ведення реєстру

Згідно із законодавством, якщо акціонерне товариство має менше п'ятдесяти акціонерів, то воно може виступати реєстроутримувачем, не привертаючи сторонні організації, що займаються зазначеною діяльністю.

Слід сказати, що сьогодні багато суспільства використовують це право і ведуть реєстр самостійно. Це дозволяє їм оперативно реагувати на будь-які зміни в складі своїх акціонерів, а ще істотно заощаджує кошти, необхідні для залучення стороннього реєстроутримувача. Така економія є особливо актуальною для товариств зі стабільним акціонерним капіталом і невеликою кількістю акціонерів. Їм при відсутності рухів за реєстром абсолютно недоцільно щомісяця вносити платежі реєстратору.

Деякі експерти вважають, що найчастіше самостійне ведення реєстру пов'язано з дуже великою кількістю порушень і помилок. Але існує й інша думка, згідно з яким реестродержатель також не застрахований від помилок. Крім того, якщо суспільство займається самостійним веденням реєстру, то йому набагато легше запобігти витоку будь-якої інформації з реєстру. При цьому слід зазначити, що суспільство в будь-якому випадку несе відповідальність за правильне ведення і зберігання свого реєстру.

Самостійне ведення реєстру є дуже складним і відповідальним завданням. Суспільство, яке веде свій реєстр самостійно, зобов'язана нарівні з професійними реєстраторами дотримуватися всіх вимог по веденню реєстру, передбачені законодавством. ФСФР Росії затвердив ряд нормативних актів, які дуже докладно регламентують дії з ведення реєстру та встановлюють дуже жорсткі вимоги щодо змісту та форми документів реєстру. Будь-яке акціонерне товариство повинно здійснювати ведення реєстру на підставі документа, який називається Правилами ведення реєстру. У них повинні міститися вимоги, що стосуються не тільки проведення операцій в даному реєстрі, а й посадових осіб, що займаються веденням реєстру.

Тому органи управління товариства акціонерів, приймаючи рішення про самостійне ведення реєстру, повинні розуміти всю складність даної процедури. Залучення фахівця, що володіє необхідними знаннями, допоможе правильно побудувати діяльність товариства щодо ведення реєстру. Адже найкращим способом захисту прав керівника і членів суспільства є грамотне ведення реєстру акціонерів. Це також дозволить уникнути значних адміністративних штрафів, які можуть бути призначені у разі порушення правил ведення реєстру.

Оцініть новина: