Гребенщиков А.Є. Переваги та недоліки ведення бізнесу в мережі

Гребенщиков Олександр Євгенович
Тюменський державний університет
бакалавр менеджменту, студент (магістр) кафедри Світової економіки і міжнародного бізнесу

Бібліографічна посилання на цю статтю:
Гребенщиков А.Є. Переваги та недоліки ведення бізнесу в мережі // Економіка і менеджмент інноваційних технологій. 2017. № 5 [Електронний ресурс]. URL: http://ekonomika.snauka.ru/2017/05/14732 (дата звернення: 07.02.2019).

Тенденції впровадження сучасних технологій в модель ведення бізнесу формують нові можливості для розвитку комерційних відносин. Одним з основних швидко і привабливих ринків є бізнес у віртуальному середовищі.

Одним з основних швидко і привабливих ринків є бізнес у віртуальному середовищі

Рис.1 Обсяги продажів інтернет магазинів світу (трлн.долл.)

З даних наведених на малюнку, видно як з року в рік обсяги продажів в інтернеті постійно зростають, зберігаючи високі темпи зростання.

Актуальність даної теми полягає в тому, що використання Інтернету в традиційному бізнесі і повна віртуалізації діяльності набуває стратегічного значення. В даний час Інтернет може бути не тільки додатковим каналом реалізації продукції й інструментом вирішення окремих маркетингових завдань. У міру зростання загальної кількості відвідувачів Інтернету, він перетворюється в основний маркетинговий і реалізаційний канал. Інтернет дає можливість компаніям вийти зі своїм товаром на величезний світовий ринок, значно знижувати витрати в побудованих ними ланцюжках попиту та пропозиції, впровадитися на раніше недоступні з географічних причин ринки, створювати нові ринки праці і капіталу, нові потоки доходів і, нарешті, переглядати сам характер своєї діяльності.

Продажі B2C у віртуальній мережі поступово зростають з 2015 року. Найбільша частка у країн Азіатсько-тихоокеанського регіону, з більш ніж $ 707 мільярдів в 2017, дані надані на малюнку 2.

Мал. 2. B2C Зростання продажів електронної комерції по всьому світу

Продажі B2C у віртуальній мережі поступово зростають з 2015 року. Найбільша частка у країн Азіатсько-тихоокеанського регіону, з більш ніж $ 707 мільярдів в 2017, дані надані на малюнку 2.

Але, як і будь-якого іншого виду бізнесу, у інтернет-бізнесу є і ряд недоліків.

В рамках даної статті зроблена спроба об'єднання наявні дані з практичного досвіду компаній і теоретичних матеріалів у об'єднані, і виділити основні плюси і мінуси ведення бізнесу у віртуальному просторі. Всі плюси і мінуси об'єднані в таблиці №1.

Таблиця 1. Переваги та недоліки інтернет торгівлі.

Підводячи підсумок, ми приходимо до висновку, що у електронної комерції є ряд значних плюсів, але віртуальний бізнес або використання його складових не гарантує успіх. У даного виду ведення бізнесу є і ряд мінусів, це в першу чергу неповнота законодавчої бази і зовсім інша структура витрат, постійні високі витрати на рекламу, акценти робляться абсолютно на інших показниках, ніж в традиційному бізнесі.

Основні витрати йдуть на розробку сайту і великі обсяги реклами в інтернет ресурсах, що вимагають постійного оновлення рекламного контента. З ростом клієнтури стара модель сайту може не справлятися з великим потоком з чого можуть витікати проблеми перебудови сайту.

Слід враховувати і крос-культурні особливості середовища і специфіку країни, один і той же інтернет магазин в одній країні може бути прибутковим, в інший збитковим. Все визначає те, як підприємець буде використовувати можливості і інструменти які йому дає віртуальне середовище ведення бізнесу. Головна особливість даної моделі бізнесу - це в першу чергу дешевизна, невеликі початкові інвестиції та швидка зворотний зв'язок.


бібліографічний список

  1. Зібер, П. Управлінню мережею як ключова компетенція підприємства / П. Зібер // Проблеми теорії і практики управління. - №3. - 2010. - С. 92-96.
  2. Катаєв, А.В. Віртуальні бізнес-організації / А.В. Катаєв. - СПб .: Изд-во Політехнічного університету, 2009. - 120 с.
  3. Сердюк, В.А. Мережеві і віртуальні організації: стан, перспективи розвитку / В.А. Сердюк // Менеджмент в Росії і за кордоном. - №5. - 2011. - с. 18-29.
  4. Скобелєв, П.О. Самоорганізація та еволюція в відкритих мультиагентних системах для холоніческіх підприємств // Праці Міжнародного конгресу «Штучний інтелект в 21 столітті», Дивно-морське, 3-8 вересня 2001, том 1. - М .: Физматлит, 2001. - С. 314-338 .

Кількість переглядів публікації: Please wait

Всі статті автора «Гребенщиков Олександр Євгенович»