В'язка бурманской кішки

  1. Перша в'язка бурманской кішки
  2. Вагітність у бурманской кішки

Розведення і селекція породистих тварин - це копітка робота, що межує з мистецтвом. Вища нагорода для заводчика - визнання його племінної лінії найперспективнішою і «правильної», попит на кошенят далеко за межами його регіону і навіть країни.

Перша в'язка бурманской кішки

Статева зрілість у пухнастих азіатських красунь настає в 6-8 місяців. Але бажаний вік в'язки бурманских кішок - 1,5-2 року. Темпераментні і ласкаві бурми зазвичай не турбують господарів нічними руладами, однак, охоплені пристрастю, вони видають гучні закличні крики.

Бурманські коти вміють ніжно доглядати за своїми котиками. Вони мурличут, «умовляють», поступаються свою порцію і улюблене місце в будинку (традиційно в'язка проходить на території кота), вилизують обраниці мордочку і шию. Для першої в'язки слід вибирати досвідченого виробника, потомство якого було оцінено експертами. Правила в'язки бурманских кішок обумовлюють, що тварини повинні перебувати на одній території протягом декількох днів. За цей час відбудеться кілька в'язок, що значно підвищує шанс на запліднення молодої кішки. Спостерігаючи за тим, як поводиться кішка після в'язки, можна з її поведінки визначити, що вона вагітна.

Вагітність у бурманской кішки

Якщо злучка бурманской кішки триває 3-5 днів, то вагітність 62-72 дня. В очікуванні приплоду бурма ставати ще більш лагідною і прівязчівость. Вона застрибує на руки або привертає до себе увагу ніжним мелодійним нявканням. Втім, тепер вона нерідко воліє побути одна, прислухаючись до своїх внутрішніх відчуттів і немов занурюючись в себе. Якщо кішка досить активна і добре їсть, не потрібно марно турбувати її візитами до ветеринара, визначати кількість кошенят, але потрібно заздалегідь з'ясувати телефони і адреси цілодобових клінік: раптом породіллі знадобитися допомога. Зазвичай в посліді народжується 3-5 крихітних сліпих бурмочек.

Бурми - чудові матері. Вони не тільки невпинно піклуються про новонароджених кошенят, а й підтримують ідеальну чистоту в гнізді. Нерідкі випадки, коли перші дні після пологів бурма, практично, не залишає своїх малюків. У цей період господарі можуть поступитися правилами і перенести мисочки з кормом і водою ближче до «родовому маєтку». якщо бурманська кішка млява, апатична або надмірно неспокійна, які не вилизує кошенят і не упорядковує свою забруднену кров'ю і меконием шерсть, це привід для занепокоєння. Придивіться, ясні чи є у неї очі, чи немає неконтрольованого слюнотечения, судом, виміряйте температуру. Якщо виявите хоча б один з перерахованих симптомів, негайно викликайте лікаря.

Знаючи, як парувати бурмскую кішку і на що звернути увагу після пологів, хочеться відзначити, що кішка і досі залишається доброзичливою і терплячою, з гордістю демонструє господарям новонароджених і дозволяє брати їх в руки. Але не варто зловживати цим: як можна рідше турбуйте кошенят, адже вони ще дуже малі. До речі, за два тижні перед злучкою раціон кота теж збагачують вітамінами. В'язка кішок, як відбувається і якими вітамінами годувати кота, Ви також можете прочитати на професійних сайтах або книгах.

Кошенята і кішки бурманской породи мають чудову шовковисту шерсть, яка не потребує спеціального догляду. Сильно забруднені кошеня досить протерти вологим махровим рушником. Край рушника змочують в теплій воді і обережно видаляють забруднення. Потім потрібно промокнути шерсть сухим краєм рушники. Догляд за вушками і очками бурманских малюків нічим не відрізняється від гігієни кошенят інших порід: вушну раковину протираю зсередини ватним тампоном, а очі - марлевими дисками або спонжами, змоченими теплою кип'яченою водою. За законами фелінологічеcкого спільноти, продаж бурманских кошенят можлива тільки після актіровкі посліду в клубі і планових заходів по дегельмінтизації і вакцинації тварин.