в'язання | Ручне В'язання | В'язання спицями | В'язання гачком

  1. З чого почати
  2. Корисні поради

Ручне в'язання завжди залишалося актуальним, не втратило воно своєї актуальності навіть на сьогоднішній день, не дивлячись на те, що магазини рясніють светрами, шарфами та іншими в'язаними речами Ручне в'язання завжди залишалося актуальним, не втратило воно своєї актуальності навіть на сьогоднішній день, не дивлячись на те, що магазини рясніють светрами, шарфами та іншими в'язаними речами. В'язана одяг постійно в моді і навіть зі старих в'язаних виробів можна створити красивий і сучасний образ. Зв'язати можна все, що завгодно: светри, шарфи, біжутерію, купальники, рукавички і це далеко не повний перелік того, що ви можете створити своїми руками. Речі, пов'язані вручну поєднують в собі такі якості як декоративність, самобутність, витонченість. Ручне в'язання старовинне і нестаріюче рукоділля.

Це мистецтво збирає в собі по крупицях художні традиції різних епох і народів. Як і в будь-якому іншому хобі в в'язанні відбувається злиття приємного з корисним, ви можете одночасно і займатися творчістю і створювати річ, що має практичне призначення. З ростом добробуту нашого населення, підвищуються запити людей, і кожному хотілося б, щоб одяг був модною, сучасною і в той же час була дуже індивідуальною, розкривала людську особистість, тут то і допомагає в'язання. Речі, пов'язані своїми руками, подарують вам і вашим близьким безліч незабутніх моментів і вражень.

З чого почати

Технікою ручного в'язання легко можна опанувати. Для цього, відкриваємо журнали, книги з в'язання або інтернет, і знаходимо потрібну модель.

У вас, швидше за все, виникне безліч питань У вас, швидше за все, виникне безліч питань. Наприклад, яку річ зв'язати, який візерунок використовувати, які нитки використовувати? Для в'язання вибирайте тільки якісну пряжу .. Кращі сорти вовни з яких роблять пряжу - мериносова шерсть (відрізняється тонкістю, дуже пухнаста шерсть вівці мериноса), мохер (довга шерсть ангорських кіз, міцна, тонка), ангорська шерсть (м'який, легкий пух ангорського кролика), шерсть альпаки (міцна, красива використовується в чистому вигляді), кашемір (легка, тепла і м'яка, але дуже часто утворює катишки), шовк (добре зберігає тепло, міцна, не деформується, добре фарбується), льон (найміцніша пряжа, швидко сохне).

Що стосується кольору ниток, то все залежить від бажання виробника і від того яким виріб повинен бути в готовому вигляді. Купуючи пряжу, зверніть увагу на їх сукання, пружність, міцність забарвлення. Важливий вибір спиць, потрібно купувати легкі, міцні спиці з не дуже гострими кінцями, навіть невеликі шорсткості на поверхні спиці можуть вплинути на ковзання нитки. Спиці бувають пластмасові, сталеві нікельовані (але вони трохи важкуваті), кістяні і бамбукові, найзручніше в'язати, якщо спиці товсті і негнучкі. Діаметр спиць повинен відповідати діаметру пряжі, але можливі варіанти. Існують ще металеві спиці з волосінню, якими дуже зручно вив'язувати великі деталі, ці спиці ще називаються круговими тому на них можна виконати деталі, які не мають шов.

Ваше виріб буде особливо вишуканим якщо на ньому вишити вовняною ниткою якийсь малюнок, будь то квіти або абстракція Ваше виріб буде особливо вишуканим якщо на ньому вишити вовняною ниткою якийсь малюнок, будь то квіти або абстракція. Також в'язане полотно часто прикрашають орнаментом, малюнками тварин і людей, вивязаних з кольорових ниток. Існує багато візерунків, якими можна прикрасити полотно (ромби, шишечки, листя, віяла, кола, шестигранники, облямівка і багато іншого).

Почавши в'язати, вам сподобається забезпечувати себе таким одягом, який ви її хочете бачити, не піддаючись ніяким стереотипам, які не підлаштовуючись під магазинний асортимент. Ви стаєте самі собі дизайнером і моделлю. Розвивайте своє вміння ускладнюючи все більше вироби та візерунки. Нехай фантазії не буде меж. Можливо в'язання гачком або на спицях переросте з хобі на професію. І ви запустите свою колекцію в'язаного одягу ?! А може просто залишиться на рівні набрати і розпустити пару рядів петель, для заспокоєння нервів або просто зняття стресу. Просто пробуйте і будьте активні. Є ще багато не придуманого і не пережитого. Придумуйте нові візерунки і поєднання пряжі. В'язані речі завжди в моді, і навіть зараз ми переконуємося в цьому, дістаючи «в'язанки» з бабусиних скринь.

Корисні поради

Навчіться в'язати як спицями , Так і гачком. Гачком можна швидко підняти втекла петлю, протягнути нитку через велику групу петель, обв'язати край полотна, гачком можна швидко і красиво пов'язати шнур, квіти та інші елементи декоративного оздоблення. Гачком можна навчитися володіти значно швидше, ніж спицями. Якщо вам потрібно зв'язати виріб з товстої пряжі або з вовняної, то вам краще в'язати гачком більшої товщини, якщо ж ви вибираєте більш тонку пряжу, беріть гачок тонший. Володіючи мистецтвом в'язання гачком, ви зможете комбінувати способи в'язання та створювати складні візерунки. Гачком можна створювати не тільки плоске полотно, але і вив'язувати фігурки тварин, тому гачком часто створюють іграшки.

Добре підбирайте матеріали. Якщо все буде правильно, полотно вийде пружним і акуратним, а петлі будуть рівними. При тугий в'язанні спиці слід взяти на 0,5 товщі, а при більш вільної на 0,5 менше, але в більшості випадків це визначається індивідуально. Коли в'яжіть, не варто занадто натягувати або розслабляти нитку, петлі можуть вийти нерівномірними і неакуратними.

Не забудьте навчити кого-небудь в'язання, всьому що дізналися самі Не забудьте навчити кого-небудь в'язання, всьому що дізналися самі. Дитину слід починати навчати з в'язання на спицях, так як воно простіше. Це допоможе виробити в дитині посидючість і любов до мистецтва. Приділяйте в'язання трохи часу, але кожен день. На роботі, під час перерви, в'язання допоможе відволіктися і відпочити морально. До того ж дрібна моторика пальців і рук допоможе зробити гімнастику на дані групи м'язів. Ви немов побуваєте на сеансі релаксації і з новими силами приступите до своїх обов'язків.

Але є деякі АЛЕ. Намагайтеся не перестаратися з перших днів. В'язання може перевтомити зір. Давайте очам час на відпочинок. Намагайтеся трохи урізноманітнити заняття. Наприклад, трохи пов'язавши, можна переглянути правильність виконаної роботи. Або, наприклад, попити чай з сім'єю. Намагайтеся, щоб хобі приносило задоволення і допомагало відпочивати і розслаблятися.

Зайнявся рукоділлям, ви завжди будете зайняті приємною справою, вільний час пройде з користю для вас! Приємного дозвілля і успішних виробів!

Наприклад, яку річ зв'язати, який візерунок використовувати, які нитки використовувати?
І ви запустите свою колекцію в'язаного одягу ?