Оренбурзький хустку сьогодні став повноправним учасником так званої міської моди. Якщо раніше його носили жваві козачки, то тепер це стильні сучасні панянки, хвацько провідні авто і відпочиваючі в нічних клубах. Однак життя у великому місті має свої нюанси, одним з яких є підвищений рівень загазованості, пилу і бруду. Під впливом цих та інших факторів забруднюється і ніжне полотно оренбурзького вироби. А це означає, що питання, як прати пухову хустку, саме на часі.
особливості прання
Пуховий hand made вимагає трепетного догляду і делікатного прання. Прати аксесуар потрібно в воді, нагрітій до 20-30 градусів. Як засобу для чищення підійде дитяче мило або шампунь. Пральні порошки, особливо містять луг, тут недоречні.
Звертатися з хусткою під час прання потрібно дуже акуратно, ні в якому разі не терти, не розтягувати і не викручувати. Щоб віджати хустку, його злегка приминають руками. Після чого добре б помістити його в капронову сітку і повісити над ванною, щоб виріб благополучно скло.
Далі хустку розкладають в повну довжину на рушник і залишають висихати, не забуваючи періодично міняти намокає підстилку.
Відповідаючи на питання: як прати пухову хустку машинної в'язки , Фахівці дають наступні рекомендації. Оренбурзький хустку фабричного виготовлення допускається прати у воді тридцяти п'яти - сорока градусів, також руками, використовуючи м'який миючий засіб. Для сверхделікатного віджиму хустку фабричної в'язки обертають х / б тканиною, але знову-таки не викручують. Сушка хустки фабричного відбувається так само, як і вироби рукотворного.
Правила зберігання
Щоб звертатися з оренбургским творінням, як воно того заслуговує, і віддавати йому належну шану, важливо знати не тільки, як прати пухову хустку, а й як його зберігати.
У шафі або комоді пухову аксесуар повинен перебувати в компанії тільки чистих речей і не бути пригніченим ними. Найбільш дисципліновані господині згортають дорогу серцю річ в трубочку, обертають її натуральною тканиною і не забувають відлякувати міль.
А якщо взяти і відбілити?
Якщо оренбургский хустку спочатку був білого кольору, то, звичайно, хочеться, щоб він таким і залишався, не перетворюючись з часом в сірий. Але як домогтися білосніжності натурального пуху, не пошкодивши його?
Для відбілювання ніжною речі воду краще брати кип'ячену. Не варто відразу ж рішуче занурювати в відбілюючий розчин весь виріб, намочіть спочатку краєчок і дочекайтеся результату.
Зараз у продажу є якісні відбілювачі для виробів з вовни, забезпечені інструкціями. Якщо вдалося придбати такий засіб, то краще за все слідувати покрокової рекомендації, зазначеної виробником.
Для відбілювання можна скористатися і народним способом. Дві столові ложки гідросульфіту натрію (це хімічна сировина продається окремо) розчиняють в десяти літрах вода, температурою до 50С. Хустка потрібно потримати в відбілюючому складі 30 хвилин, періодично перевертаючи, щоб всі частини полотна стикнулися із засобом.
Через півгодини хустку ретельно виполіскують в воді з дещицею оцту (2 ложки на 10 літрів). Віджимати і сушити пухову хустку після відбілювання слід за тими ж правилами, що і після прання.
А якщо взяти і відбілити?Але як домогтися білосніжності натурального пуху, не пошкодивши його?