Декретна відпустка - це наявність вільного часу в надлишку і відсутність будь-яких сил на побут або звичні захоплення. Щоб зайняти себе чимось, можна зайнятися в'язанням, а, саме, в'язанням для малюка . Так ви поєднаєте приємне з корисним. Якщо ви новачок в цій справі, то найпростіше почати з створення пледа. Тому як для виготовлення одягу або шкарпеток необхідно володіти деяким майстерністю в цій області.
Пов'язаний дитячий плед буде нести тепло ваших рук і послужить першим подарунком вашому малюкові. В'язання гачком пледа буває декількох варіантів: єдиним полотном, прямокутниками, смугами або частинами. Якщо виріб в'яжеться полотном, то краще це робити в двох напрямках, туди і назад, на кругових спицях . На них можна помістити достатню кількість петель. При в'язанні ковдри з частин можна розділити роботу на кілька людей.
Таким чином всі члени сім'ї докладуть зусиль для виготовлення подарунка майбутньому родичу, і це буде спільний подарунок. Цей спосіб має на увазі виготовлення кожного фрагмента окремо, а потім з'єднання їх воєдино, в плед. Частини можна з'єднати за допомогою контрастної нитки, тоді це буде служити своєрідним елементом декору. Існує кілька варіантів збірки: звичайним швом, використовуваним для кофт; гачком - напівстовпчиками або стовпчиками без накиду; декоративним швом. Надати фрагментами потрібну форму і підрівняти краю допоможе волога обробка. Але це не завжди допустимо, в залежності від типу пряжі . При виборі даного виду обробки зверніть увагу на інформацію по експлуатації на ярлику пряжі. Краще спочатку перевірити ефект на пробному зразку.
Готовий плед зафіксуйте на рівній поверхні голками з нержавіючого матеріалу, надавши йому потрібну форму. За допомогою розпилювача зволожите його трохи. Потім почекайте поки він висохне, і після цього приберіть все голки. Також можна відпарити виріб за допомогою праски.
Вибір пряжі для виїзного пледа
Головним критерієм при виборі пряжі, є натуральність, тому що ми в'яжемо для зовсім маленької дитини. Найбільш підійде мериносова шерсть (овеча шерсть). Вона тепла, приємна на дотик, гіпоалергенна, що ідеально відповідає всім вимогам по створенню дитячих речей. Для більш полегшеного варіанту, наприклад для літа, краще вибрати пряжу з бавовни. Така пряжа дозволить шкірі дитини «дихати» і вона приємна для шкіри.
Також не виникне проблем з пранням такого пледа. А якщо ви тільки почали пізнавати тонкощі в'язання, то найкращою сировиною послужить мохер. Пухнаста нитка замаскує всі дефекти і нерівномірне натяг нитки. Вибір розміру та візерунка. При виборі розміру пледа необхідно враховувати те, яку функцію він буде виконувати. Загортати дитини буде зручно в плед, розмір якого приблизно 80 * 100. А для того, щоб прикривати дитинку підійде плед, розмір якого приблизно 70 * 70. Для виготовлення першого буде потрібно близько 700г пряжі, другого - 400г.
Спочатку краще пов'язати пробний варіант вироби, щоб визначити кількість петель, необхідних для того, щоб у вас вийшов плед потрібної ширини. Нанизати 20 петель і зв'яжіть 2-3 ряди кромочної вузький (гумкою), потім 10 рядів візерунком, який ви вибрали. Потім за допомогою лінійки виміряйте, скільки сантиметрів вийшло. Тепер, використовуючи просту пропорцію, можна обчислити потрібну кількість петель. Наприклад, 20 петель - 10см, 40 петель - 80см; 40 * 20/7 = 160. Відповідно, нам потрібно набрати 160 петель.
При використанні пряжі з рівною ниткою можна вибрати будь-який візерунок. Але краще відмовитися від занадто ажурною в'язки, так як в подальшому малюк почне крутитися, у нього будуть застрявати пальчики в великих дірочках візерунка, і він буде заплутується. Ідеальними будуть щільні візерунки. Початківцям в'язальниця, які не здатні виконати складні візерунки, підійде чергування кількох кольорів пряжі. Дуже ефектно буде виглядати плед з дитячого мохеру у велику клітку або в широку смужку. В цьому випадку ви можете просто в'язати всі виріб, чергуючи виворітну і лицьову в'язку, лише змінюючи різнокольорові мотки. Краї пледа, пов'язані звичайної гумкою, виглядають не так красиво, як кромка у вигляді візерунка.
Якщо ж у вас недостатньо досвіду, тоді в'яжіть виріб звичайної в'язкої без кромки, а після закінчення роботи обв'яжіть його гачком. Банальне обрамлення гачком буде виглядати ажурно, якщо сильно не натягувати нитку. Також краю пледа можна прикрасити бахромою. Одержаний шедевр неодмінно зігріє вашу дитину в потрібний момент, а головне те, що цей плед був пов'язаний тільки для нього з любов'ю і турботою.