Мереживні фіранки сьогодні є важливим елементом дизайну інтер'єру та доповнюють стиль і атмосферу нашого будинку. Вони забезпечують без шкоди светопропусканию недоторканність приватного життя, допомагаючи ненав'язливо відокремити себе від навколишнього середовища. Про найбільш популярних властивості тканин для фіранок і способи догляду за ними, розповість портал ВІКНА МЕДІА.
Мереживні фіранки несуть як декоративну, так і захисну функцію, наприклад, захищає інтер'єр від комах або надлишкового сонячного світла. Проте, недостатньо доглянуті штори можуть стати середовищем проживання для пилу, неприємних запахів, сажі та інших забруднень з повітря. Накопичені відкладення викликають швидке забруднення, пожовтіння, або навіть можуть зруйнувати структуру матеріалу. При пранні фіранок необхідно враховувати типи і характеристики матеріалів, з яких вони виготовлені.
Мереживні жакардові фіранки
Жаккард є традиційним матеріалом, використовуваним протягом тривалого часу в декорі вікон, який заслужив популярність своєю міцністю і широким діапазоном візерунків. Залежно від складу і розміру сітки, такі мереживні фіранки можуть використовуватися практично в кожній кімнаті. Зазвичай жаккардовое полотно виробляється з поліефірної нитки, іноді з добавками волокон бавовни. У деяких моделях використовуються люрексові нитки, що надає завіски вражаючий блиск і блиск на світлі.
Цей матеріал добре пропускає і розсіює сонячне світло, тому ідеально підходить для темних приміщень. Моделі жакардових фіранок з щільним переплетенням або з додатковими орнаментами ідеально підходять для кімнат, в яких ми піклуємося про збереження конфіденційності і захисту від цікавих поглядів перехожих.
Жаккард, однак, вимагає частого прання, так як такі мереживні фіранки схильні до осадження пилу. Цей матеріал можна прати в машин-автоматі, вибравши низьку температуру, але уникати віджиму на високій швидкості. Великою перевагою жакардових фіранок є те, що вони не вимагають прасування, досить відразу після прання їх повісити.
ВІКНА МЕДІА рекомендує прочитати: Вікна в мереживах: жакардові тюлеві фіранки
Фіранки з вуалі
Вуаль - це тканина з міцним переплетенням нитки, як правило, формується з суміші бавовни і синтетичних волокон або їх комбінацій. Фіранки з вуалі не є надто прозорими і прекрасно підходять для залитих сонцем кімнат, в яких ми хочемо трохи зменшити кількість надходить світла.
Вуаль є вражаючою, часто молочного кольору, гладкою тканиною, яка дуже добре вкладається. Вона доступна в різних кольорах і відрізняється різноманітністю прикрас, також можна вибрати оригінальні жатие моделі.
Фіранки з вуалі краще прати руками у холодній або теплій воді. Щоб вона не втратила форму, краще не користуватися пральною машиною і особливо уникати сильного віджимання. Фіранки з вуалі краще замочити в холодній воді, а перед пранням скласти у вигляді конверта (можна для цього зшити спеціальний мішок). Потім додати м'яке миючий засіб і пом'яти тканину. Після цього прополоскати кілька разів теплою водою, до повного виполасківанія миючого засобу. Останнім полоскання добре додати трохи солі і промити дуже холодною водою.
Фіранки з вуалі зазвичай вимагають прасування (пам'ятаєте, що температура не повинна перевищувати 110 градусів).
ВІКНА МЕДІА рекомендує прочитати: Як вибрати тканини для штор і завісок
Фіранки з органзи
Традиційна органза виготовляється з шовкової пряжі, але тепер ви можете також зустріти її колег з нейлону, поліестеру або бавовни. Характерною особливістю фіранок з органзи є їх прозорість і ефірні - завдяки чому вони добре підходять для темних кімнат, розсіюючи світло і створюючи легку сонячну імлу. Якщо ви хочете, щоб штора додатково захищала від цікавих поглядів перехожих, можна вибрати жатие моделі. Фіранки з органзи випускають різних відтінків, з декоративними візерунками, а також з використанням технологій флокированія і друку.
Органза з синтетичних волокон відмінно очищається в пральній машині при не дуже високій температурі і без віджиму. У разі натурального шовкового матеріалу фіранки варто прати вручну за допомогою дуже делікатних миючих засобів. Також краще сушити полотно на повітрі або обережно видалити зайву воду, наприклад, за допомогою рушники, і залишити його ретельно розправивши в розгорнутому вигляді. Якщо ви хочете, щоб фіранка з органзи придбала додатковий блиск, при передостанньому полосканні можна додати близько 50 мл оцту.
Штори з натуральної органзи досить мнущиеся, таким чином, час від часу їх необхідно прасувати (при найбільш низькій температурі). У той же час, виготовлені з синтетичних замінників, такі фіранки, як правило, не вимагають прасування.
ВІКНА МЕДІА рекомендує прочитати: Як швидко і недорого зшити романтичну фіранку на вікна
Мереживні фіранки з тюлю
Тюль є делікатною, як правило, ажурною тканиною, виготовленої з натурального шовку або бавовни. Це дуже прозорий матеріал, завдяки чому дозволяє впустити в приміщення максимум сонячного світла. Він ідеально підходить для різних драпіровок, добре вкладається і є неперевершеним прикрасою вікна.
Проте, тюль належить регулярно гладити, тому що дана тканина схильна м'ятися. Крім того, ці мереживні фіранки необхідно часто пилососити і прати, так як на них любить активно осідати пил та інші забруднення.
Мереживні фіранки з тюлю краще прати вручну, а якщо хочемо використовувати пральну машину, то краще відмовитися від віджиму. Спочатку варто їх замочити протягом, принаймні, години в теплій воді з м'яким миючим засобом. Після цього перекласти їх в миску з дрібкою соди (чайна ложка на 1 літр), а потім прополоскати в холодній воді, переважно з крохмалем.
ВІКНА МЕДІА рекомендує прочитати: Вікна в мереживах: вишиті тюлеві фіранки знову на піку моди
Мереживні фіранки ручної роботи
Сьогодні на піку моди аксесуари ручної роботи, тому багато умільці наряджають свої вікна в мереживні фіранки, зв'язані гачком. Традиційні фіранки особливо добре виглядають в інтер'єрах в сільському (рустикальном) стилі, але підходять і для багатьох інших стилів. Однак, їх набагато важче підтримувати в хорошому стані, ніж мереживні фіранки з промислового текстилю.
Мереживні штори з льону або бавовни спочатку слід замочити на ніч в мисці з холодною водою. У цій же воді на наступний день полотно слід пом'яти протягом декількох хвилин. Для легкого відбілювання можна додати у воду трохи аміаку. Потім, краще дворазово, випрати ажурні фіранки в теплій воді з розчиненою в ній мильною стружкою. Поле цього ретельно прополоскати теплою, а потім холодною водою. Під час останнього полоскання слід додати жменю солі, це сприятиме тому, що полотно буде біліше. Мереживні фіранки ручної роботи слід посилити рисовим або змішаним крохмалем, або желатином, так довше вони збережуть свою чистоту і свіжість. До крохмалю можна додати трохи молока, що додасть блиск тканини після прасування.
В'язані гачком штори дійсно вражають, але також створюють труднощі в процесі сушіння і після кожного прання вимагає трудомістких процесів розтяжки і прасування. Після прання і крахмаленія слід зробити розтяжку полотна, яка додасть завіски правильну форму. Раніше для цього служили спеціальні дерев'яні рамки з забитими цвяхами через кожний 1 см. Петлі мереживних фіранок чіплялися за цвяхи, щоб отримати правильний розмір і навіть оформити краю полотна.
Міні-шторки ручної роботи замість розтяжки можна пропрасувати в мокрому вигляді, в обов'язковому порядку вздовж нитки, щоб не витягнулися петлі, і тканина не розтягувалася.
ВІКНА МЕДІА рекомендує прочитати: Штори для кухонного вікна
Повсякденне очищення - кращий друг мереживних фіранок
Як правило, мереживні фіранки для більшого світлопропускання вибирають світлих тонів, які найбільш схильні до забруднень. Крім того, саме розташування у віконному отворі сприяє накопиченню як міський, так і домашнього пилу. Занадто часте прання, особливо з відбілюванням, також не найкращий вихід, так як може негативно позначитися на зовнішньому вигляді фіранок. Тому дуже важливий і повсякденний догляд, який дозволить підтримувати їх охайний вигляд, як можна довше.
Мереживні фіранки при кожній нагоді слід пилососити з використанням делікатного наконечника. Також можна використовувати ручку або м'яку щітку, щоб видалити свіжий шар пилу, бруду або нальоту з поверхні штор. Видалення забруднюючих речовин на регулярній основі буде сприяти тому, що фіранки завжди матимуть свіжий акуратний вигляд.
ВІКНА МЕДІА рекомендує прочитати: Краща прикраса вікон для осені