Балансування доши ароматерапією

  1. Що таке доши?
  2. Як ароматерапія допомагає збалансувати доши?
  3. Класифікація ефірних масел по Аюрведе
  4. Сухе - вологе
  5. Як це зробити?
  6. Балансування трьох дошей - Вати, Піти і Капхи
  7. Піта
  8. Капха
  9. Як застосовувати ефірні масла?
  10. сауна
  11. інгаляція
  12. ароматичні ванни
  13. компреси
  14. Дія ефірних масел

Перш ніж поговорити про те, як збалансувати доши, давайте з'ясуємо, що це таке і чому вони мають таке велике значення в Аюрведе .

значення в Аюрведе

Що таке доши?

Згідно Аюрведе, кожна жива істота на Землі складається з п'яти основних елементів - вогню, землі, води, повітря і ефіру. Ще в момент зачаття ці п'ять елементів комбінуються, щоб сформувати три доши, так звані Вата, Піта і Капха. Ці три доши знаходяться в кожному з нас, але в залежності від їх комбінації в момент зачаття, одна з дош є основною, провідною.

Іноді, в силу різних причин, таких як погане харчування, накопичений стрес, зміна клімату або навіть переїзд в інше місто, балансі дош порушується, і це може викликати цілий ряд медичних і емоційних проблем.

Як ароматерапія допомагає збалансувати доши?

Ароматерапія є одним з найстаріших і найбільш ефективних природних засобів, за допомогою яких можна досягти балансування дош. Будь-яке масло, яке використовується в Аюрведе, має особливі властивості, які допомагають нам розслабитися, зосередитися, відновити свої сили, збалансувати наш емоційний стан і подолати різні проблеми зі здоров'ям .

Завдяки унікальним лікувальним властивостям ароматів, ароматерапія є важливою частиною ведичної холистической системи зцілення.

Знаючи властивості різних масел і їх застосування в залежності від типу конституції, Аюрведа може швидко відновити баланс дош, допомагаючи нам знову відчувати себе сильними, здоровими і задоволеними життям.

аюрведичні лікарі використовують ефірні масла для лікування широкого спектру захворювань. Перелік корисних властивостей ефірних масел настільки великий, що його неможливо повністю описати. Деякі з них допомагають при лікуванні ран, мають протизапальну і антисептичну дію (наприклад, кедрова олія, масло сосни, ялини та ромашки). Інші підвищують ефективність, покращують концентрацію і пам'ять (наприклад, ялицеве масло, імбир, чайне дерево, лимон, базилік, вербена, троянди і т.д.).

Є ефірні масла, які очищають від токсинів і канцерогенів: масло кропу, лемонграсу, розмарину, чорного перцю, кедра, кипариса і т.д. Є навіть ефірні масла, які можуть бути використані в якості безпечних і природних інсектицидів, такі як масло герані, евкаліпта або ялівцю, а масло таких рослин, як іланг - іланг, сандалове дерево, митра, мандарин, кардамон навіть використовуються для затримки процесів старіння.

Застосування ароматерапії, зокрема ефірних масел, дійсно величезна, але, що більш важливо, всі вони, незалежно від їх індивідуальних властивостей, можуть бути використані як для лікування і профілактики захворювань, так і для їх попередження, а також для омолодження, розслаблення, затримки старіння і багато чого іншого ...

Застосування ароматерапії, зокрема ефірних масел, дійсно величезна, але, що більш важливо, всі вони, незалежно від їх індивідуальних властивостей, можуть бути використані як для лікування і профілактики захворювань, так і для їх попередження, а також для омолодження, розслаблення, затримки старіння і багато чого іншого

Класифікація ефірних масел по Аюрведе

Холодне - тепле - гаряче

Аюрведа класифікує ефірні масла в залежності від їх впливу на температуру тіла, а також впливу на доши. Відповідно до цієї класифікації, для холодних конституцій, таких як Капха і Вата, придатними є теплі і гарячі масла, в той час як для Пітти підходять холодні.

Така класифікація масел застосовується не тільки в Аюрведе, вона підтримується і сучасною медициною, яка стверджує, що охолоджуючі ефірні масла мають негативний електричний заряд, або іншими словами, атоми, з яких вони складаються, мають вільні електрони, які мають здатність виводити з тіла тепло і охолоджувати його. Точно так же теплі ефірні масла можуть нагрівати тіло, підвищувати його температуру, тим самим прискорюючи всі обмінні процеси.

Щоб переконатися в цьому, ви можете зробити наступний експеримент в домашніх умовах:

Прийміть ванну, додавши у воду ефірну олію ромашки і м'яти, і незабаром ви відчуєте їх освіжаюче і охолоджуючу дію на організм. Якщо ж ви хочете відчути зігріваючий ефект ефірних масел, додайте у ванну з водою ефірне масло чебрецю.

Сухе - вологе

Інший спосіб класифікації ефірних масел в Аюрведе - їх поділ залежно від ступеня сухості і вологості. Дізнатися, чи є масло сухим або вологим, досить легко, і ви знову можете спробувати зробити це в домашніх умовах.

Як це зробити?

Відомо, що вологі ефірні масла мають високу електричну полярність і легко змішується з водою. Тому, просто поставте кілька крапель олії в воду, і якщо масло швидко розчиняється, це означає, що воно вологе (наприклад, масла троянди, герані та ін.).

Якщо, незважаючи на ваші зусилля, крапельки не розчиняються, але залишаються у вигляді плівки на поверхні води, то ви маєте справу з сухими маслами, такими як ялина, сосна, кедр, лимон, мандарин, обліпиха і т.д.

Є ефірні масла, які мають нейтральний характер і здатні адаптуватися до потреб організму. Це масла лаванди, шавлії, базиліка, анісу, полину і т.д.

Балансування трьох дошей - Вати, Піти і Капхи

вата

Для Вата- конституції провідними є елементи Повітря і Ефір. Цей тип дош характеризується холодністю, легкістю, рухливістю і сухістю. Люди цього типу часто страждають від безсоння, запорів, головного болю, сухості шкіри, проблем травлення, відчувають тривожність.

Для відновлення балансу Вата доши, використовувані масла повинні бути солодкими, заспокійливим і теплим. Теплі, тонізуючі ефірні масла: кориця, камфора, евкаліпт, бергамот; заспокійливі масла: сандалове дерево, троянда, жасмин. Рекомендується застосовувати ці масла в суміші з базовими маслами - кунжутним, касторовою або авокадо.

Інші масла, які придатні для врівноваження доши Вати, це ваніль, лаванда, лимонник, лимон, імбир, іланг - іланг.

Ці ефірні масла швидко і ефективно допомагають позбутися від токсинів в організмі (Ама), очищають кров і нормалізують травлення. Проте, їх слід використовувати тільки для стабілізації Вата доши, а потім замінити нейтральними маслами, наприклад маслом лаванди.

Піта

Люди з Піта дошей складаються з елементів Вогню і Води, мають гарячий і інтенсивний характер і часто страждають від виразок і запалення шкіри.

Для балансування Піта конституції рекомендується застосовувати масла, що стимулюють потовиділення і надають охолоджуючий ефект, такі як масло жасмину, гарденії, троянди, м'яти і ромашки, деревію, які комбінуються з будь-яким базовим маслом, наприклад, соняшниковою, кокосовим або оливковою.

Для Піта конституції рекомендуються сухі масла, такі як масло шафрану, звіробою, деревію. Ці масла з одного боку зміцнюють тканини, з іншого - покращує стан шкіри, лікують дрібні рани, запобігають втраті вологи.

Для поліпшення травлення людей Піта конституції, для нормалізації рівня енергії, використовуються відповідні ефірні масла, такі як лаванда, ромашка, меліса.

Капха

Капху доша складається з елемент Землі і Води, і характеризується холодним характером і повільними рухами. Люди цього типу конституції схильні до простудних і респіраторних захворювань, і, отже, для них відповідними є зігріваючі, стимулюючі масла, такі як масло базиліка, кедра, мірри, шавлії, анісу, лавра, берези, імбиру.

Однією з головних проблем представників Капха конституції є застійна лімфа, скупчення слизу і інших тілесних рідин, уповільнення обмінних процесів. Для вирішення цих проблем в Аюрведе застосовуються ефірні масла, які, як правило, зміцнюють організм, такі як масло петрушки, кропу, кориці, коріандру, лимонної трави.

Після активації метаболізму необхідно використовувати ефірні масла, такі як кардамон, коріандр, ромашка, ялівець, шавлія, евкаліпт і ін., Що володіють потогінну дію. Вони прискорюють процес видалення надлишку рідини і токсинів (ама).

Для того, щоб збалансувати травну систему Капха доши, рекомендується використовувати ефірні масла з шкірки апельсина, базиліка, кардамону, кориці, лавра, ялівцю.

Як застосовувати ефірні масла?

аюрведичний масаж

терапевтичний аюрведичний масаж має свої власні механізми зцілення. Комбінована дія масажу і ефірних масел впливає на лімфу, покращує кровообіг. Ароматичні речовини також впливають на емоційні центри мозку, які контролюють наш настрій.

сауна

Сауна з екстрактом ефірних масел допомагає очистити бронхи і шкіру, має антибактеріальну дію на організм.

інгаляція

Вдихання (інгаляція) є відмінним засобом лікування застуди та респіраторних проблем. Цей метод підходить і для очищення шкіри обличчя.

ароматичні ванни

Ванна з ефірними маслами допомагає зняти втому, повністю розслабити м'язи і поліпшити настрій.

компреси

Компреси допомагають при головному болю, ударах, вивихах.

Дія ефірних масел

Освіжаюче: така дія надають ефірні олії м'яти, лаванди, мандарина, лимонної трави, апельсина, ялини, лимона.

Розслабляючий і заспокійливий ефект роблять масла іланг - ілангу, ромашки, лаванди, базиліка, меліси, апельсина, мімози, сандалового дерева, ванілі, кедра.

Заспокійлива дія надають олії лимона, лаванди, жасмину, фенхеля, ромашки, ванілі, полину.

При депресіях і важких психічних станах найбільший ефект надає ефірну олію бергамоту.

Стимулюючі масла: коріандр, мускат, ялівець, гвоздика, м'ята, лимон, розмарин.

Очищаючі властивості мають ароматичні олії герані, лаванди, магнолії, мускату, апельсина, троянди, розмарину, шавлії, лимона.

Ароматичні олії герані, жасмину, мандарина, мімози, апельсина, майорану, троянди і сандалового дерева гармонізують і балансують організм.

Покращують настрій ефірні масла жасмину, бергамота, кардамону, герані, мандарина, пачулі, апельсина, троянди, сандалового дерева, іланг - ілангу, шавлія, лимонника.

Заспокійливий і розслабляючий ефект роблять масла мускату, м'яти, розмарину, полину, кедра, лаванди, лимона.

Ефірні масла герані, жасмину, бергамота, коріандру, лаванди, мімози, пачулі надають антистресовий ефект.

Що таке доши?
Як ароматерапія допомагає збалансувати доши?
Що таке доши?
Як ароматерапія допомагає збалансувати доши?
Як це зробити?
Як застосовувати ефірні масла?