щічки свинячі

mike_sv Кухарчук 5 рівня

  • 19 грудня 2013, 13:23
  • 105497

Цінителі знають, що щічки - це не тільки білосніжне сало, а й ніжне м'ясо. Цей неймовірно смачний продукт можна зробити самому. Нескладно, нехлопотно і недорого.

Для приготування щічок використовуємо Щоковина (м'ясо з щоки свині). Щоковина можна купити окремим шматком. Але краще купити цілу свинячу голову і зрізати щічки самому: це набагато вигідніше. Ціна всієї голови цілком, як не дивно, приблизно дорівнює ціні кілограму щоковини, купленої окремо.
Щоковина моєму, а потім злегка обсушуємо серветкою. М'ясо солимо, натираємо сіллю шкурку. На 1 кг щоковини - 2 ст. л. з гіркою солі.
Укладаємо м'ясо в пластиковий контейнер об'ємом 2 л або в іншу підходящу ємність, зроблену з нержавіючого матеріалу. Відправляємо контейнер в холодильник на три доби.
Для приготування щічок використовуємо Щоковина (м'ясо з щоки свині)
Готуємо розсіл. Вливаємо в каструлю 0,5 л води, доводимо до кипіння і всипаємо 4 ст. л. солі. Непогано додати ще й трохи цукру (1 ч. Л.)
Охолоджуємо розсіл, дістаємо з холодильника контейнер з Щоковина і заливаємо м'ясо розсолом. Повертаємо контейнер в холодильник.
Витримуємо Щоковина там пару тижнів, зрідка перевертаючи.

Коли з'явиться бажання і час, дістаємо щічки і перекладаємо їх в миску з холодною водою. Відмочують м'ясо 4-6 годин, змінивши пару раз за цей час воду.
Ставимо на вогонь досить велику каструлю, вливаємо в неї не менше 2 л води і доводимо воду до кипіння. Кидаємо Щоковина в воду і зменшуємо вогонь до слабкого. Протягом 2-х годин підтримуємо температуру води в каструлі на рівні 80 градусів (Ц). Контролюємо термометром, щоб вода не нагрівалася вище зазначеної температури. Немає термометра? Тоді контролюємо візуально. При 80 градусах поверхню води злегка тремтить за рахунок підняття гарячих потоків до поверхні. Але ще немає ні шуму, ні бульбашок і бурхливих завихрень води.
Знімаємо каструлю з вогню. Охолоджуємо щічки пару годин у воді, потім на повітрі до кімнатної температури. Промокаємо м'ясо серветкою. Натираємо роздавлений часник і посипаємо сумішшю червоних перців. Готово.
Тепер вже пора і спробувати щічки, а потім і покуштувати грунтовно (утриматися буде важко).
Свинячі щічки мають дуже апетитний вигляд. Червоно-коричневе зовні, але білосніжне всередині сало з прошарком рожевого м'яса так і проситься в рот. Дуже м'яке (але аж ніяк не варене) сало і ніжне м'ясо з легким, дражливим запахом часнику буквально тануть у роті. Перець надає щічках необхідну гостроту і пікантність.

ps Якщо вам до смаку копченості - додайте при варінні у воду пару столових ложок рідкого диму. Часник і перець в цьому випадком вже не потрібні.
pps Зберігаються щічки добре, але все ж краще прибрати частину в морозильник, розморожування ніяк не погіршує смак продукту.

Немає термометра?