- Перше купання немовляти
- Час для купання новонародженого
- У чому купати новонародженого
- Що додавати в воду для купання новонародженого
- Якщо педіатр порадив трав'яний відвар
- Температура води і повітря
- Як підготувати дитину до водних процедур
- Як купати новонародженого
- після ванни
Питання «Як правильно купати новонародженого» розпадається на кілька складових: в який ванні, воді (з травами або без), при якій температурі, з використанням миючих засобів або без них. Недосвідчених батьків, крім того, хвилюють питання безпеки малятка: а раптом вислизне і захлинеться, перегріється або переохолоджуватиметься?
Burda Media
Повірте, купати новонародженого зовсім не складно і не страшно. І навіть якщо ви молоді батьки без досвіду, пам'ятайте - пройде зовсім небагато днів і ви будете отримувати справжнє задоволення від купання дитини і насолоджуватися тим, як водні процедури подобаються маленькій людині. А щоб купання новонародженого на практиці пройшло за всіма правилами, озбройтесь теорією і отримуйте відповіді на найбільш хвилюючі питання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вирушаємо в плавання: велика ванна або маленька ванночка?
Перше купання немовляти
Сучасні педіатри дозволяють купати новонародженого вже в перший день після виписки з пологового будинку, не чекаючи загоєння пупкової ранки. Чекати, поки заживе пупкова ранка, потрібно лише в тому випадку, якщо є якісь особливі рекомендації лікаря і проблеми із загоєнням, наприклад, ранка мокне. Після купання пупкову ранку просто промокніть рушником або серветкою і обробіть пупок новонародженого.
Час для купання новонародженого
Кожна дитина - індивідуальна, тому час для купання немовляти ви повинні визначити, виходячи з поведінки малюка. Як правило, купають новонароджених ввечері, перед нічним годуванням. Вважається, що після водних процедур дітки міцніше засипають. Купання новонародженого як ніби повертає його в матку, наповнену водою і малюк тому заспокоюється. Однак, є малюки, яких купання збуджує, і укласти спати таких крихіток потім не просто. Поспостерігайте за своєю дитиною, якщо вечірнє купання йому не підходить, купайте днем або вранці.
Burda Media
У чому купати новонародженого
Відносно недавно педіатри рекомендували купати новонародженого дитини тільки в індивідуальній ванні, загортаючи його в пелюшку. Загортання в пелюшку пояснювалося тим, що дитині так спокійніше: дотику пелюшки нагадують йому ту ж матку. Та й батькам так спокійніше: немовля не ковзає і небезпека "втратити" його у воді стає мінімальною.
Однак сучасні дитячі ванночки дуже різноманітні: виробники пропонують ванни з анатомічною спинкою, моделі, вбудовані в пеленальний столик або комод для новонародженого. На додаток йде безліч аксесуарів: гірки, підставки, шапочки, кола на шию, спеціальні сидіння і протиковзкі килимки та аплікації. Тому купання в пеленочку з точки зору вислизання втрачає свою актуальність. Крім того, для малюків, які бояться відкритого водного простору і мам, які побоюються «втратити» малюка у великій ванні, недавно з'явився особливий девайс - відерце для купання!
Tummy tub
За задумом виробників, купання немовляти в такому відрі заспокоює малюка: в тісному просторі відра і теплій воді дитина відчуває себе, як у мами в животику, і заспокоюється в лічені хвилини. Таке купання приносить дитині задоволення, спокійний малюк грає з водою, тим самим розвиваючи ручки і ніжки. Ще один плюс в тому, що питання «Як купати новонародженого, якщо в будинку тільки мама?» Втрачає свою гостроту: купати дитину в такому відрі зручно навіть одному з батьків.
Чи підходить для купання новонародженого загальна ванна? На думку багатьох сучасних педіатрів - так, цілком. Особливими перевагами володіє купання немовляти разом з татом (мамі після пологів деякий час ванна протипоказана). Плюси такого купання - в «обсеменении» малюка сімейної мікрофлорою. Однак, наважуючись на купання немовляти в загальній ванні, пам'ятайте, що потрібно дотримати як мінімум дві умови: загальну ванну забороняється чистити хімічними засобами, тільки дитячим милом і содою. І особливої важливості набуває якість води, якою ви наповніть ванну.
Legion-Media
Що додавати в воду для купання новонародженого
Як правильно купати новонародженого - в кип'яченій воді або водопровідної; чистої або з додаванням марганцівки, відвару трав або коштів для купання новонародженого? Сучасні педіатри відповідають на ці питання так:
- не потрібно кип'ятити воду і тим більше додавати в неї марганцівку (запам'ятайте, марганцівка може привести з серйозних опіків ніжної шкіри!);
- відвар трав теж не варто застосовувати щодня, тільки при виникненні будь-яких свідчень до цього (висипу, роздратування на шкірі);
- можна скористатися вже готовими косметичними засобами для новонароджених, які продаються в широкому асортименті в аптеках. Але обов'язково порадьтеся з цього приводу з педіатром - він допоможе вибрати засіб в залежності від цілей, що стоять перед вами.
- дитяче мило і спеціальні засоби для купання немовлят використовуйте не більше двох разів в тиждень - вони пересушують ніжну шкіру.
Burda Media
Якщо у дитини дуже суха шкіра, проблемна, є алергічні висипання, за рекомендацією педіатра (неонатолога в пологовому будинку) потрібно придбати спеціальний засіб для купання немовлят з проблемною шкірою в аптеці.
Але питання про те, чи можна купати дитину у водопровідній воді - складніший, ніж здається. Рада не кип'ятити воду для купання новонародженого відноситься до небезпек з точки зору хвороботворних мікроорганізмів: знищуючи кип'ятінням безліч бактерій, можна надати дитині ведмежу послугу, адже багато бактерії необхідні організму дитини. Що стосується небезпеки «підхопити» якусь інфекцію, то боятися цього надмірно не варто. Малюк адже воду, в якій купається, не п'є.
Набагато більшу небезпеку для новонародженого представляє хімічний склад води. Зокрема, хлор, яким все ще очищають нашу воду. Справа в тому, що шкіра дитини дуже тонка і легко вбирає в себе все, що міститься у воді. Зрозуміло, що хлор для здоров'я новонародженого, м'яко кажучи, не корисний. Тому від купання новонародженого у водопровідній воді варто все-таки утриматися. Вихід із ситуації - купання дитини не в кип'яченої (кип'ятіння не позбавляє від хлору), а в воді. очищеної за допомогою домашнього фільтра.
Burda Media
Якщо педіатр порадив трав'яний відвар
Якщо лікар порадив купати новонародженого у відварі трави, приготувати їх можна наступним чином:
- в каструлю насипте стакан низки (ромашки), залийте літром окропу;
- накрийте кришкою і залиште на 3-4 години;
- вилийте вийшов настій в ванну через подвійний шар марлі. Пам'ятайте: відвар повинен бути свіжим, кожен раз заварюйте траву для купання в день водних процедур.
Fotolia
Температура води і повітря
Не прагніть спеціально прогрівати кімнату, в якій ви будете купати новонародженого. Температура в кімнаті повинна бути комфортною (20-22 ° С). Температура води для першого купання немовляти повинна бути 36-37 ° С. Звіряйтеся з показаннями термометра для води і пам'ятайте: краще трохи прохолодніше, ніж трохи гаряче, адже шкіра малюка дуже чутлива. Надалі температуру води у ванні знижуйте на 1 ° С протягом кожного тижня-двох. До місяця непогано дійти до температури на 2-4 градуси нижче вихідної, до двох - на 4-6 градусів нижче. Після купання обливайте дитини водою, температура якої на 1-2 ° нижче тієї, в якій він купався.
Як підготувати дитину до водних процедур
Купати новонародженого потрібно або до годування, або через 45 хвилин після. Перед купанням влаштуйте малюкові повітряні ванни - роздягніть, покладіть на пеленальний столик, або на будь-яке інше просторе місце (диван, своє ліжко). Нехай малюк декілька хвилин полежить голенький - не переживайте, що він замерзне, це важлива складова загартовування! Погладжуйте тіло малюка: від ніжок і ручок до спинки, животика, згинайте і розгинайте ручки, ніжки.
Fotolia
Як купати новонародженого
Якщо ви купаєте малюка у великій ванні, використовуйте цей час для тренування малятка: підтримуючи дитини двома руками (під шию і грудку, або - потилицю і спинку) опустіть у воду, направляйте малюка - плавайте - від одного краю ванни до іншого. Взявши дитини пахви, опускайте в воду і виймайте з неї.
Перше купання має тривати 5-7 хвилин, за кілька днів збільште час купання до 15 хвилин, потім - за бажанням малюка час можна збільшити.
після ванни
Завершивши купання немовляти, оберніть його м'яким рушником, промокніть шкіру малюка, засоби по догляду за шкірою немовляти використовуйте в міру необхідності. Шкіра здорового немовляти не потребує додаткових коштів. Приблизно в місяць після купання можна робити гімнастику і масаж після купання.
Багато батьків не бачать різниці між купанням немовляти і власне миттям. І не замислюються про питання шкоди і користі цих процедур. Доктор Комаровський допоможе розкрити секрети і знайти всі підводні камені процедури купання.
джерело: YouTube , Автор: доктор Комаровський
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Приємні прогулянки: 10 порад щодо вибору коляски
Спимо солодко: вибираємо дитяче для малюка
Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.
Недосвідчених батьків, крім того, хвилюють питання безпеки малятка: а раптом вислизне і захлинеться, перегріється або переохолоджуватиметься?Ще один плюс в тому, що питання «Як купати новонародженого, якщо в будинку тільки мама?
Чи підходить для купання новонародженого загальна ванна?