Догляд за нігтями: ванночки для нігтів, харчування нігтів, зміцнення нігтів

  1. Ванночки для нігтів
  2. Харчування і пом'якшення нігтів
  3. Народні рецепти догляду за нігтями
  4. Догляд за нігтями. Засоби зміцнення нігтів

Догляд за нігтями є логічним продовженням догляду за шкірою рук і ніг і для того, щоб нігті були здоровими і мали красивий вигляд, потрібно приділяти їм достатньо багато уваги як з медичної точки зору, так і з естетичної.

При тривалому впливі синтетичних миючих засобів та застосуванні неякісних засобів для зняття лаку стійкість поверхні нігтя знижується і відбувається її пошкодження. Втрата твердості нігтів, їх розшарування, втрата гомогенності поверхні нігтя, розтріскування його поверхні, зміна кольору служать попереджувальними сигналами.

Нерідко небажаним чином можуть проявитися наслідки неправильного манікюру або педикюру - це мікротравми нігтьового ложа з подальшим занесенням інфекції бактеріального або грибкового характеру.

При зайвому скорочення довжини нігтів створюються передумови для їх вростання в шкіру, наслідком чого є хронічні хворобливі запалення. У той же час занадто довгі нігті, в залежності від їх якості, схильні до розшарування, розтріскування, ламкості і т.д. Тому при догляді за нігтями важлива їх оптимальна довжина.

Фахівці з манікюру стверджують, що займатися своїми нігтями слід не менше двох разів на тиждень.

До складу догляду за нігтями входять наступні процедури:

Ванночки для нігтів

Ванночки для нігтів рекомендується робити один раз на тиждень.

Для розм'якшення загрубілі шкіри навколо нігтів і підготовки нігтів до манікюру використовують теплу ванночку з піною. Вода при цьому повинна мати температуру близько 40 ° С. Додати в воду засіб для розм'якшення відповідно до рекомендацій виробника, потримати в ній нігті близько 5 хв.

при розшаруванні нігтів і ламкості нігтів використовують масляні ванночки. При цьому пальці опускають на 10-15 хв в оливкова, мигдальне або персикове масло, в яке додають кілька крапель лимонного соку і вітаміну А. Така процедура дуже добре підходить для рук з сухою потрісканою кутикулою. Інший процедурою, легко здійсненною в домашніх умовах, є ванночка для нігтів з підігрітим нерафінованою соняшниковою олією, в яке необхідно додати 4-6 крапель спиртового розчину йоду.

При розшаровуванні нігтьових пластинок роблять регулярні ванночки з мінеральною водою. Для цього беруть 1/2 склянки мінеральної води і опускають туди кисті на 10 хв.

Чи захистить від ламкості нігтів і лущення шкіри звичайна сіль. Процедуру найзручніше проробляти в вечірні години. У ємність з киплячою водою додати трохи солі, потім отриманий розчин остудити до такої температури, щоб він не обпікав шкіру. Кілька секунд потримавши руки в гарячому сольовому розчині, вимити їх в звичайній воді і витерти насухо рушником або серветкою. Потім можна втерти в шкіру гліцерин.

Харчування і пом'якшення нігтів

Для харчування і пом'якшення нігтів використовують спеціальні косметичні засоби.

Так, особливо добре діє крем для догляду за нігтями з вітаміном Е. Він зміцнює слабкі, пошкоджені нігті і робить шкіру навколо них м'якою і еластичною. Його інтенсивне дію забезпечується вмістом протеїнів, масел (соєвого і авокадо), мінеральних речовин, зволожувача і вітаміну Е. Такий крем можна рекомендувати для щоденного використання.


Народні рецепти догляду за нігтями

Для відновлення нігтів і нігтьового ложа використовують масла для нігтів (журавлинне, кунжутне, рожеве, жасминове або сандалове). Нігті при цьому починають швидше рости, а кутикули стають м'якше і ніжніше.

Одним з поширених методів є втирання на 5 хв в ніготь рослинного масла з червоним перцем. Перед процедурою кутикулу попередньо намазують вазеліном.

Догляд за нігтями. Засоби зміцнення нігтів

для зміцнення нігтів використовують гелі для відновлення нігтів з кальцієм і вітаміном Е, що містять різні мінеральні речовини для оздоровлення та зростання нігтьового полотна. Такі гелі наносяться як основа під лак. При цьому вітамін Е перешкоджає висиханню і втрати жирів; кальцій - негайному затвердінню нігтьової пластини і тим самим підвищує опірність нігтів переломів і розшарування.

Часто причиною незадовільного стану нігтів є недолік в організмі різних мікроелементів і поживних речовин. Для поліпшення стану нігтів щодня вживають всередину невелика кількість желатину, разом з яким організм одержує відсутні корисні сполуки. Добову дозу (10 г) можна рівномірно розділити на кілька частин і приймати протягом дня. Одночасно рекомендується змащувати нігтьові пластинки аптечним розчином йоду або соком лимона.

Для зміцнення нігтів в меню додають продукти для нігтів : Мигдаль, інжир, фініки, молочні продукти (молоко, йогурт, сир), апельсиновий, морквяний і буряковий соки, дріжджі і цільне зерно, риба і морепродукти, зелені овочі, пшоно і авокадо.

При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий онлайн журнал InFlora.ru обов'язкова