- Як робити ванночки для нігтів
- Ванночки для зміцнення нігтів в домашніх умовах
- Ванночки для нігтів з сіллю
- Ванночки для нігтів з маслами
- Ванночки для нігтів в домашніх умовах: використовуємо трави
- Ванночка для нігтів з йодом
зміст:
Через дії агресивного середовища і щоденного зносу, без належного догляду, навіть міцні нігті з часом стають слабкими, ламкими і шаруються. Домашні ванночки для зміцнення нігтів - простий і доступний спосіб догляду за нігтьової пластиною і кутикулою. Залежно від складу, такі ванночки здатні не тільки зміцнити, а й вирішити інші проблеми нігтів.
До змісту
Як робити ванночки для нігтів
Домашні ванночки для нігтів - повноцінна спа-процедура, провести яку самостійно легко і просто. Однак важливо врахувати деякі нюанси і дотримати правильний порядок дій. Перед тим як занурити кінчики пальців у ванночку, потрібно очистити нігтьову пластину від будь-якого виду покриттів. Навіть якщо на нігтях лікувальний безбарвний лак, його слід зняти. Після обполосніть руки теплою водою з милом або гелем для рук. Не зайвим буде зробити і гігієнічний манікюр, підпиляти відросло нігті.
У магазинах продають спеціальні ємності для нігтьових ванн. Якщо у вас немає такої ванночки, то процедуру можна провести в широкій і неглибокій мисці. Головне, щоб ви могли налити туди достатню кількість рідини, а потім вільно занурити туди руку, нічого не розплескати і влаштувавши зап'ясті комфортним чином. Під мисочку підкладіть махровий рушник, який завадить ванні елозить по поверхні і не треба буде турбуватися про краплях, коли ви витягнете руки з рідини.
Тримайте кінчики пальців у ванні близько 10-15 хвилин, потім вийміть руки, при необхідності промийте проточною водою, і промокніть кисті м'якою всмоктуючою тканиною. Масажними рухами нанесіть зволожуючий крем або живильну олію (оливкова, виноградних кісточок, масло жожоба і т.п.).
Домашні ванночки для нігтів роблять не рідше одного-двох разів на тиждень. Якщо нігті серйозно постраждали, процедури проводять курсами - через день протягом 15-20 днів, чергуючи їх з масляними масками.
До змісту
Ванночки для зміцнення нігтів в домашніх умовах
Домашні ванночки для зміцнення нігтів можуть мати різний склад. Нігтьова пластина здебільшого складається з кератину - фібрилярні білка, також є будівельним речовиною для волосся. Саме кератин відповідає за міцність нігтя. Еластичність і блиск нігтьовим пластин надають прошарку з води і жироподібних речовин. Також в здоровому нігті містяться:
- сірка;
- цинк;
- хром;
- фосфор;
- кальцій;
- марганець;
- залізо;
- селен.
Вибираючи інгредієнти для нігтьової ванни, віддайте перевагою тим, що багаті перерахованими корисними речовинами, живлять і зволожують ніготь, насичують його білком. Основою ванночки не обов'язково повинна бути вода. Це може бути молоко, сироватка, рослинне масло, фруктовий або овочевий сік і навіть пиво. Ефірні масла додають в ванночку не тільки для аромату. Вони виступають в якості відбілюючих, протигрибкових, антисептичних засобів, прискорюють ріст нігтів і недаремні в боротьбі з ламкістю і розшарування нігтьової пластини.
До змісту
Ванночки для нігтів з сіллю
Морська сіль корисна для ламких, нігтів, що шаруються. Сіль додає нігтьової пластини блиск, зміцнює, сприяє зволоженню і захищає від шкідливого УФ-випромінювання. Цими властивостями морська сіль зобов'язана своїм складом, до якого входять корисні мінеральні речовини - йод, натрій, магній, калій.
Для морської ванночки для нігтів підійде тільки натуральна морська сіль, без добавок і барвників. Знадобиться одна столова ложка солі на кожні 200 мл води. У соляний розчин можна накапати 2-3 капели ефірного масла лимона або грейпфрута. Ці масла відбілюють нігтьову пластину і надають їй додатковий блиск.
Сіль розчиніть у теплій воді, температура якої не вище 40 ° С. При бажанні можна додати ефірну олію. Опустіть кінчики пальців у ванночку і тримайте 20 хвилин. Обполосніть теплою водою, промокніть м'якою тканиною або паперовим кухонним рушником і втирайте зволожуючий крем для рук.
Сольові ванночки для нігтів можна робити тільки в тому випадку, якщо на шкірі рук немає тріщин, а кутикула не травмована. В іншому випадку, виберіть інший склад.
До змісту
Ванночки для нігтів з маслами
Рослинні масла - один з кращих засобів для зміцнення нігтів. Вони містять насичені жирні кислоти, зволожуючі нігтьову пластину, а також ряд вітамінів і мінералів. Для приготування ванн підійдуть мигдальне, оливкова, лляна, рицинова олія, масло із зародків пшениці і навіть звичайне соняшникова олія. Крім омега-3 кислот, в цих оліях містяться вітамін В7 (біотин), який бере участь в синтезі кератину, і вітаміни Е і А, що сприяють росту, зміцненню і здоровому блиску нігтів.
Якщо злегка нагріти масла, вони легше проникнуть всередину нігтьової пластини, так як тепло змушує лусочки кератину не так щільно прилягати одне до одного. Поживний масляний розчин корисний і для сухої кутикули. Для відбілювання нігтьової пластини в масляні ванночки для нігтів додають лимонний сік.
Візьміть одну столову ложку свіжовичавленого соку лимона на кожні три ложки рослинної олії, на водяній бані нагрійте суміш до температури тіла і опустіть в неї кінчики пальців на 15-20 хвилин. Злегка промокніть шкіру рук паперовим кухонним рушником і втирайте залишок масла легкими масажними рухами в ніготь і кутикулу.
До змісту
Ванночки для нігтів в домашніх умовах: використовуємо трави
Серед народних рецептів по зміцненню, зволоженню і лікування нігтів, що шаруються часто зустрічається рада приготувати ванночку з трав'яних відварів. Для розм'якшення сухий кутикули, зволоження нігтьової пластини, стимуляції росту нігтів підійдуть настої з м'яти, ромашки, шавлії, зеленого чаю, суцвіть липи. Для зміцнення підійдуть відвари з рослин, що містять кремнеземи і дубильні речовини, таких як деревій, кропива, кора дуба.
Для приготування трав'яного ванночки для нігтів залийте сушені трави окропом у співвідношенні 1:10, накрийте кришкою і залиште настоюватися на 30-60 хвилин. Готовий настій процідіть і злегка прогрійте. У нього також можна додати різні масла, овочевий або фруктовий сік, молоко. Спробуйте приготувати зміцнюють ванночки для нігтів з наступних інгредієнтів:
- 1/3 склянки оливкової олії;
- 1 стакан настою з ромашки і м'яти;
- 3 краплі ефірного масла чайного дерева.
Прогрійте на водяній бані оливкову олію, додайте до нього теплий трав'яний настій і накапати ефірне масло. Перемішайте і опустіть кінчики пальців в підготовлену ванну. Тримайте їх там не менше 15 хвилин. Така процедура крім зміцнюючого і зволожуючого дії має ще один бонус - допоможе боротися з грибком нігтів.
До змісту
Ванночка для нігтів з йодом
Нестача йоду негативно позначається на всьому організмі в цілому, і на нігтьової пластини зокрема. При нестачі елемента нігті починають розшаровуватися, ламатися, сповільнюється зростання нігтьової пластини, втрачається здоровий блиск, на нігті з'являються білі плями. Врятувати нігтики допоможуть йодні ванночки для нігтів. Вони можуть бути масляними, соляними, з молока або фруктового соку (апельсинового, грейпфрутового, томатного). На 200 мл рідини знадобиться не більше 2-3 крапель йоду.
Коментувати можут "Як робити ванночки для нігтів в домашніх умовах"