- Що таке перлинні ванни?
- Види перлинних ванн
- Найпопулярніші перлинні ванни
- 2. Мінерально-перлинні ванни або морської солі
- Чим корисні для здоров'я і краси перлинні ванни?
- Перлинні ванни: протипоказання
- Чи можна самостійно спорудити будинки перлову ванну?
- Перлинні ванни з бульбашками у вас вдома: корисні і смачні рецепти перлинних ванн
- Перлова ванна з ваніллю
- Трояндова задоволення
- Релаксація з медом
- Задоволення з медом і молочком
- Красива ромашкова перлова ванна
Простий і одночасно складний природний компонент - вода - це джерело людського життя. Здоров'я і довголіття притаманні тим, хто вміє користуватися цілющими силами води. Адже навіть в давнину за допомогою води лікували багато недуг.
Гіппократ, цілитель із Стародавньої Греції, всім своїм пацієнтам прописував водну терапію. А ванни, які брали жителі Давнього Єгипту і Риму, вважалися, мало не ознакою заможності та благородності.
У давнину лише обрані могли користуватися природними силами води, зате сьогодні - вода доступна завжди і всюди. Будь-який бажаючий може вивчити її властивості і застосовувати для домашньої терапії. Ви можете дивуватися, але це дійсно так. Є навіть спеціальна процедура, в якій властивості води виявляються за рахунок особливої техніки її проведення - перлинні ванни.
Коли пацієнт вперше чує цю назву - перлинні ванни - в його уявленні найчастіше виникають перлини, або якісь унікальні засоби на основі перлів, які можна придбати, скажімо, в аптеці, і які будуть чудово переливатися на поверхні води, коли ви приймаєте ванну .
Насправді перлинні ванни не мають ніякого прямого відношення до коштовностей. А назву вони отримали лише тому, що бульбашки повітря, які широко наповнюють ванну, дійсно схожі на маленькі перлинки.
Що таке перлинні ванни?
Перш за все, ванна з красивою назвою «перлова» - це різновид процедури гідромасажу. Людина, що потрапила в перлову ванну, відчуває, як вода і повітря, поєднуючись в своєму неповторному вихорі, впливають на тіло, розслаблюють, лікують його, і при цьому вода наповнюється чудовими сяючими бульбашками, схожими на перлини.
Для процедури потрібна спеціальна ванна, на дні якої буде встановлена решітка. Через цю решітку проходить повітря, який качають під високим тиском компресори. Повітря виходить з вузьких металевих трубок, в яких зовсім маленькі отвори - і це сприяє утворенню тисяч бульбашок. Потоки води, насиченою бульбашками, масажують тіло, доставляючи шкірі приємні відчуття, спонукаючи пацієнта розслаблятися, забуваючи про всі проблеми.
Температура води в перлинних ваннах приблизно 35 градусів. Перебувати в ній належить до 15 хвилин, і бажано - в лежачому положенні. Так м'язи краще розслабляються, і досягається більший терапевтичний ефект. Масаж надходить циклічно, впливаючи на кожну частину тіла окремо. Довжина кожного циклу приблизно півхвилини, потім маленька пауза - і новий цикл. Перлинні ванни слід приймати через день курсом до 15 процедур.
Види перлинних ванн
Можна отримувати перлинні ванни шляхом використання простої води, без додавання різних допоміжних засобів.
Однак, багато пацієнтів вважають перлинні ванни «нудними» і засипають у воду різні трави, капають ефірні масла. Звичайно, всі ці компоненти - якщо вони натуральні - підсилюють терапевтичний ефект під час гідромасажних процедур.
Найпопулярніші перлинні ванни
1. Хвойно-перлинні ванни
Звичайно, не свіжозібраної хвої в лісі, а хвойного екстракту, купленого в аптеці. У хвойних деревах маса корисного, і людина може скористатися цим собі на благо. Особливо хвойно-перлинні ванни корисні людям, страждаючим дерматитами і іншими шкірними хворобами; пацієнтам, у яких сильно знижений імунітет і зовсім немає сил. Хвоя омолоджує тіло і організм, зміцнює тонус, лікує захворювання дихальної системи.
2. Мінерально-перлинні ванни або морської солі
Мінерально-перлинні ванни не тільки відмінно розслаблюють тіло, але і виробляють цілющий ефект на опорно-рухову систему людини. Шкіра стає пружною після прийняття мінерально-перлинних ванн, людина виглядає свіже, молодше. Для гіпертоніків особливо корисні перлинно-мінеральні гідропроцедуи. Також перлинні ванни з мінералами лікують різні грибки і відновлюють ритм серця.
читаємо: салонні процедури вдома з доступних продуктів
Чим корисні для здоров'я і краси перлинні ванни?
Звичайно, в першу чергу перлинні ванни корисні своїми розслаблюючими властивостями. Часто напруга в м'язах завдає великої дискомфорт і порушує роботу багатьох органів. За рахунок перловою гідропроцедуи можна максимально розслабити весь організм, відпочилі м'язи дадуть вдячністю, самопочуття негайно покращиться, як і працездатність і настрій. Неможливо не погодитися з тим, що ритм сучасного життя часто змушує нас напружуватися - і на роботі, і вдома. Ухвалення перлинних ванн - краще рішення в кінці важкого робочого дня і при стресових ситуаціях. Тіла просто необхідний повноцінний, своєчасний відпочинок, який можна отримати в повній мірі в процесі прийняття перловою ванни.
Які ще корисні дії надає на організм перлова ванна?
• Відбувається стимуляція кровотоку, а це сприятливо позначається на всіх процесах в організмі: поліпшується стан шкіри, внутрішні органи починають працювати в покращеному режимі, проходять запори і кров не застоюється в судинах.
• Запальні процеси просто тануть після кількох прийомів перловою ванни.
• Все тіло наповнюється киснем, за рахунок чого шкіра стає більш молодий, пружною, виглядає свіжо і привабливо.
• Проходять м'язові спазми, головні болі, знижується артеріальний тиск.
• Організм починає виштовхувати з себе токсини і шлаки за рахунок відновлення обміну речовин.
• Депресії проходять і змінюються бадьорим, позитивним настроєм, поліпшується якість нічного сну, проходять стреси і негативні думки, нічні кошмари також перестають мучити пацієнта.
• Проходить біль в спині і суглобах.
• Організм швидше відновлює свою роботу після будь-яких захворювань.
Масаж перловими бульбашками, звичайно, не замінить повноцінне лікування захворювань, але все ж багато лікарів рекомендують цю процедуру в комплексі з іншими методами терапії. Перлинні ванни дійсно допомагають швидше одужати, адже в них так багато корисного.
Перлинні ванни: протипоказання
У гонитві за красою тіла багато пацієнтів не звертають уваги на різні застереження, супутні тієї чи іншої процедури. А дарма! Намагаючись вилікувати одне, можна дуже сильно нашкодити іншому. Так само і з перловими ваннами.
Протипоказані такі процедури:
- людям, які мають захворювання серця і судин, особливо в гострій формі;
- якщо на тілі є гнійники;
- діабетикам, вагітним, які мають варикоз на ногах (хоча доктор може і дозволити в деяких випадках).
Чи можна самостійно спорудити будинки перлову ванну?
Так можна! Якщо головне в перловою ванні - бульбашки, значить насамперед потрібно подбати про їхню наявність. Як цього добитися?
Необхідно купити гнучкий гумовий шланг, в якому знаходяться маленькі дірочки, а ще компресор і масажний матрац. Буде зовсім здорово, якщо до комплекту додасться ще й спеціальний пристрій, який регулює силу повітряного потоку. Відвідайте будь-який спеціалізований магазин - там є всі ці пристосування. Не забувайте про те, що компресор - це електричний прилад, а тому - потрібно дотримуватися крайню обережність, особливо у ванній, де підвищена вологість. Якщо компресор впаде в воду, ви розумієте, що відбудеться.
Купуючи СПА-обладнання, ви заодно отримаєте і рекомендації про те, як встановити все це у власній ванній. Швидше за все, ви скажете собі спасибі за таке рішення. Оскільки перлова ванна в салоні - це занадто дороге задоволення, а всі витрати на домашнє обладнання окуплять себе за кілька процедур. До того ж, є обладнання як для 1 людини, так і для цілої родини. Збирати його і переносити дуже легко.
Перлинні ванни з бульбашками у вас вдома: корисні і смачні рецепти перлинних ванн
Приємна млість з лавандовим і евкаліптовим ароматом
Дуже корисно буде своєчасно купити кастильское оливкова олія. А ще - ефірні масла лаванди і евкаліпта, це головні складові перловою ванни. Не забудьте і про гліцерин. Всі ці компоненти потрібно додати в воду в невеликій кількості. Можна також придбати недорогий контейнер, щоб зберегти готову суміш і кожен раз не змішувати все заново. Евкаліпт освіжить ваше тіло, а лаванда заспокоїть, доставить комфорт і гарний настрій. Кастильское оливкова олія додасть більше чарівних бульбашок в процедуру.
Перлова ванна з ваніллю
Простий рецепт приготування перловою ванни, знадобиться лише 3 компоненти: будь рідке мило, краще кастильское (воно дає багато бульбашок), рослинний гліцерин і ароматний екстракт ванілі. Потрібно змішати все це разом в невеликих кількостях і залити в ванну перш, ніж почне набиратися вода. Для посилення аромату можна посипати трохи коричного порошку або мускату. Суміш можна зберігати в спеціальному контейнері або будь-якому тубі від ваших коштів по догляду за волоссям.
Трояндова задоволення
Візьміть кастильское мило, в якому не міститься ніяких ароматичних добавок, гліцерин і будь ефірне масло, яке вам подобається. Зробіть суміш відразу, на запас, тому що ця процедура сподобається вам так, що захочеться неодмінно повторити її. Засіб зберігайте в контейнері або пляшечці від шампуню. На 1 ванну потрібно лити близько половини склянки такої суміші.
Релаксація з медом
Бездоганна, смачна процедура доставить щире задоволення. Візьміть масло мигдалю, свіжий мед, будь рідке мило (підійде також звичайний гель), яєчний білок і ароматний екстракт ванілі. Всі ці інгредієнти потрібно перемішати і влити в ванну перед тим, як пустити воду. Засіб має зберігатися в холодильнику, оскільки містить продукт тваринного походження, який швидко псується.
Читаємо також: Смачні СПА-процедури: медові, з шоколадом, винотерапия
Задоволення з медом і молочком
Потрібно приготувати півсклянки шампуню, трохи рідкого смачного мила, меду і молока. Компоненти змішуються до однорідної маси і виливаються в ванну, коли набирається вода. Такий засіб дасть багато рясних бульбашок і наситить воду натуральними корисними елементами. Така процедура заспокоїть тіло і наповнить шкіру вологою. Ви можете зробити ванну ще ароматні, якщо всипати в неї трішки кориці або купити екстракт ванілі. Якщо хочеться зовсім корисної процедури, то додайте до води спеціальну морську сіль. Дуже важливо набрати воду високої температури, яка поступово буде остигати.
Красива ромашкова перлова ванна
Дана процедура проводиться влітку, коли є доступ до квітів. Візьміть масло апельсина, а також купите ефірне масло лаванди і кокоса. Заваріть свіжий чай з ромашки і приготуйте квітки ромашки. Всі рідкі інгредієнти необхідно перемішати і влити в воду. Квітки розкидати зверху - просто для гарного настрою під час терапії.
Як бачите, все геніальне - просто. Перлинні ванни дивні і цілющі, до того ж їх можна зробити самостійно, без допомоги СПА-фахівців, що заощадить час і фінанси.
Автор статті: «Що таке перлинні ванни: чим корисні, показання та протипоказання, види, рецепт перлинних ванн в домашніх умовах» lulul.ru
Що таке перлинні ванни?Що таке перлинні ванни?
Які ще корисні дії надає на організм перлова ванна?
Чи можна самостійно спорудити будинки перлову ванну?
Як цього добитися?