- Властивості і переваги блакитного кольору в інтер'єрі ванної
- Особливості обробки ванних кімнат в блакитному кольорі
- Вибір сантехнічних приладів, меблів і аксесуарів
Ванна в блакитному кольорі вважається класичним варіантів оформлення, високі естетичні якості якого пройшли тривалий еволюційний шлях. На сьогоднішній день існує величезний вибір оздоблювальних матеріалів, оригінальних сантехнічних приладів, а також аксесуарів, здатних підкреслити красу різних відтінків блакитного кольору і посилити їх сприятливий вплив на емоційний і фізичний стан людини.
Властивості і переваги блакитного кольору в інтер'єрі ванної
Блакитний - це, перш за все, холодний, колір, що асоціюється з безкрайнім небом або чистою водою на узбережжі тропічних островів. Тому не дивно, що до його основними параметрами приписують виключно позитивні моменти. Так, блакитний колір заспокоює, допомагає зібратися з думками і в той же час відкинути весь зайвий емоційний вантаж, щоб повністю зануритися в атмосферу відпочинку і своєрідною розвантаження після важкого трудового дня.
Блакитний колір, особливо світлі відтінки, відмінно підійдуть для дуже емоційних і дратівливих людей, іноді потребують стабілізації балансу між емоціями і розумом.
В цілому до головних достоїнств використання блакитного кольору у ванній відносять:
- зв'язок з водною стихією, яка є запорукою створення гармонійного інтер'єру саме у ванній кімнаті;
- універсальність кольору, що дозволяє створювати просто неймовірні поєднання з іншими теплими, холодними і нейтральними відтінками;
- сприятливий вплив на психофізичний стан людини;
- відмінну сумісність з хромованими поверхнями;
- світлі відтінки блакитного відмінно розширюють простір і сприяють створенню відчуття чистоти і стерильності у ванній, а темні, навпаки, можуть надати необхідну глибину приміщенню;
- блакитний колір досить ненав'язливий, тому можна не остерігатися того, що інтер'єр ванної незабаром вам набридне;
- самостійність кольору дозволяє оформляти ванну виключно в блакитному кольорі, але лише в тому випадку, якщо поєднувати кілька його відтінків.
Домінуючим в інтер'єрі ванної повинен бути все-таки світлий відтінок блакитного, так як велика кількість дуже яскравих кольорів може напружувати нервову систему людини при тривалому перебуванні в кімнаті.
Урізноманітнити інтер'єр ванної кімнати в блакитному кольорі можна за допомогою додавання ще одного або навіть декількох квітів, які будуть вигідно виділятися на основному фоні. Але варто відзначити, що це далеко не обов'язково, так як різні відтінки блакитного кольору на вищому рівні виконують свої завдання в плані надання ванній кімнаті свіжості, глибини і настрою. Проте, до найбільш вдалим кольорам-компаньйонам можна віднести білий, бежевий, синій, фіолетовий, помаранчевий, сірий і коричневий.
Душова у ванній кімнаті обіграна кахельною плиткою квадратної форми і білої шторкою.
Морська тематика в інтер'єрі ванної виглядає ефектно завдяки використанню так званої плитки-хамелеон.
Простора ванна в класичному стилі прикрашена колонами молочного кольору, блідо-блакитним стелею і підібраною в тон тумбою.
Для розширення простору невеликій ванній використовуються світлі і холодні відтінки.
Блідо-блакитний колір в обробці стін робить ванну кімнату дуже свіжою і просторою.
Тумба під умивальник сіро-синього кольору контрастує із загальним фоном кімнати.
Дуже гарний інтер'єр ванної кімнати був досягнутий завдяки великій кількості природного світла, що підкреслює витонченість оздоблення стін і сантехніки.
Для того щоб ванна в білому кольорі не стала безликою досить використовувати кілька вдалих елементів в синіх і блакитних тонах.
Світильники з білими плафонами об'єднують верхню частину оздоблення стін з нижньої.
Оригінальний світильник гармонійно поєднується з дзеркалом туалетного столика.
Мармурова стільниця і підлогове покриття відмінно перегукуються з сірої ванній на ніжках.
Легкий прозорий тюль, декоруючий велике вікно додає легкості простору.
Тропічний стиль ванної кімнати добре виглядає, завдяки скляному вітражу, живим рослинам та легкої колірній палітрі.
Насичений бірюзовий колір, гранітна стільниця, а також оригінальне дзеркало і світильники переносять нас в атмосферу тропіків.
Особливості обробки ванних кімнат в блакитному кольорі
Безумовно, існує маса цікавих способів створення ванної кімнати в блакитному кольорі, але всі їхні охопити ніяк не вийде, хоча б з тієї простої причини, що розвиток дизайнерської думки не стоїть на одному місці і кожен день з'являються нові оригінальні ідеї.
В цілому в оздоблювальних роботах варто дотримуватися наступних нюансів:
- Оформлення стелі. Найчастіше в сучасних ванних кімнатах використовують натяжні полотна головним чином через їх хороших експлуатаційних характеристик і чудовому зовнішньому вигляду. Вибираючи колір стелі, традиційно зупиняються на білому, але стельову поверхню можна також прикрасити блакитним кольором або вдатися до нестандартного підходу, наприклад, зімітувати небо або безкрає море;
- Оформлення стін. Оформлення стін може бути як однотонним, так і комбінованим, шляхом використання керамічної плитки декількох відтінків. Якщо проблема розширення простору не варто дуже гостро, то багато дизайнерів рекомендують відмовитися від глянсової плитки блакитного кольору, так як глянець додасть ще більшу холодність кольору. Природно, що чим менше приміщення, тим більше світлих відтінків варто використовувати. Більш насичені і темні кольори підійдуть для просторих кімнат. Безпрограшно виглядає дрібна мозаїка з декількох відтінків блакитного, бірюзового та синього;
- Оформлення статі. Для обробки підлоги прийнято використовувати спеціальну міцнішу керамічну плитку або керамограніт. Колір може бути білий або блакитний. Щоб додати глибину приміщенню можна зробити підлогу більш насиченим і обробити ідентичним за колірною гамою матеріалом нижню частину стіни.
Дуже важливо використовувати правильне освітлення у ванні з переважаючим холодним блакитним кольором. Оптимальним варіантом буде наявність вікна, а також освітлювальних приладів, які випромінюють тепле світло. Уникати варто надмірно яскравих і сліпучих джерел світла білого холодного спектра.
Вибір сантехнічних приладів, меблів і аксесуарів
Сантехнічні прилади є невід'ємною частиною будь-якої ванної кімнати, тому вибирати їх варто дуже уважно, враховуючи стиль інтер'єру і особливості самого приміщення. Благо сучасний асортимент абсолютно не обмежує нас в цьому, ніж, власне, і варто скористатися.
При роботі з блакитним кольором, необхідно залишити якусь свіжість в кімнаті, але усунути зайву холодність. Досягти цього можна не тільки за допомогою додавання теплих відтінків і використання правильного освітлення, але і за допомогою установки сантехнічних приладів з плавними обтічними лініями. Справа в тому, гострі кути надають строгість інтер'єру, особливо в поєднанні з холодними відтінками. Що стосується кольору, то відмінно підійде сантехніка білого, бежевого і навіть блакитного кольору. Головне, щоб ванна, унітаз і раковина не зливалися із загальним кольором, використовуваним для обробки стін.
Стіни, пофарбовані в небесно-блакитний колір, відмінно поєднуються з білосніжною сантехнікою.
Прямокутна глянсова керамічна плитка і прямі лінії виглядають просто чудово.
Лаконічна обробка стін доповнена дрібної, сірої мозаїкою з вкрапленнями блакитного кольору.
Помаранчеві і блакитні кольори в інтер'єрі ванної символізують море і піщаний берег.
Орхідеї в скляних циліндричних вазах оживляють холодний інтер'єр ванної кімнати.
Живі рослини прекрасно поєднуються з блакитним і білим кольором, а також хромованими поверхнями.
Плавний перехід від темно-синього до світло-піщаного у ванній виглядає чудово.
Зверніть увагу на легкий персиковий відтінок стільниці, що співпадає з оформленням настінної керамічної плитки.
Дрібна мозаїка з гармонійно підібраних зелених, блакитних і бірюзових плиток виділяє зону прийняття водних процедур.
Елементи етнічного стилю в інтер'єрі ванної гармонійно доповнені блакитний керамічною плиткою.
Ванна кімната в стилі контемпорарі вдало підкреслена дерев'яним фасадом тумби, а також сірим і блакитним кольором.
Зверніть увагу на глибокий шоколадний колір в оформленні тумби і стельової поверхні.
Прозорі елементи, зокрема скляні перегородки душовою, чудово поєднуються з блакитним і білим кольором.
Дзеркальне відображення дрібної світло-шоколадною мозаїки виглядає стильно з цього ракурсу.
Дрібна мозаїка блакитного кольору буде відмінно виглядати не тільки на стінах, але і в обробці самої ванни.
Блакитний колір відмінно поєднується з прозорими поверхнями, тому вдалим рішенням може стати душова або ванна зі скляними перегородками, а також круглий прозорий умивальник у вигляді чаші.
Меблі у ванну кімнату необхідно вибирати виходячи з обробки стін, так як дуже важливо, щоб вона не зливалася з загальним кольором. Звернути увагу варто на варіанти, виконані в білих, бежевих і коричневих тонах. Непогано виглядають, стільниці, виконані з натуральних або штучних каменів світлого відтінку.
Найчастіше площа ванної кімнати не дозволяє використовувати безліч аксесуарів, але все ж без деяких нам просто не обійтися. Так, блакитний колір ванній відмінно доповнять хромовані поверхні, дзеркало, красиві килимки, оригінальні мильниці і ємності для засобів особистої гігієни. Можна також повісити рушники, які підходять під загальну обстановку і при необхідності підібрати шторку в душову. Якщо все-таки у ванній є вільне місце відмінним доповненням блакитного кольору стануть живі рослини і вази з прозорого скла, наприклад, салатного або синього відтінку.
Якщо у ванній кімнаті є вікно гідним декором стане римська штора з цікавим орнаментом або просто окантовкою в кольорі, відповідним під домінантний блакитний відтінок.
Відчуття легкої прохолоди і чистоти може подарувати саме ванна в блакитних тонах, тим більше що концепція створення такого інтер'єру не відрізняється особливою складністю, а правильно зіставити кілька відтінків і вибрати оригінальну сантехніку та аксесуари під силу кожному бажаючому.