Панельні будинки, у великій кількості будувалися в 80-х роках минулого століття, будувалися різного планування, але для ванної кімнати майже всі серії цих будівель відводили місця небагато. В основній масі площа ванних кімнат становила менше п'яти кв. метрів в суміщеному санвузлі, і близько чотирьох кв. метрів в роздільному.
Однак були побудовані «панельки» кількох серій, в яких площа приміщення для ванної (правда, поєднаної з туалетом) становила близько семи «квадратів», що на ті часи виглядало справжньою розкішшю.
Таким чином, кажучи про ванну кімнату, розташовану в квартирі панельного будинку, слід мати на увазі приміщення не надто великого розміру. Це стало причиною того, що створюючи сучасний інтер'єр кімнати, де приймають водні процедури, власники квартири намагаються збільшити його розмір, об'єднавши в єдине ціле перш роздільні приміщення. Для збереження інтимності зони туалету, в дизайні приміщення застосовують установку перегородки з ударостійкого матового скла, практично не займає місця.
до змісту ↑При об'єднанні двох приміщень, на місці двері з'являється додаткове місце у замінила її стіни, що дає можливість розміщення там додаткового шафки, якому завжди знайдеться застосування. Звичайно, не всі люди мають досить багату уяву, щоб самостійно розробити дизайн ванної кімнати, перетворивши її в сучасне, стильне приміщення для водних процедур і відпочинку.
Багато сайтів в інтернеті, який став надійним помічником у багатьох ситуаціях, мають величезні фотогалереї з цікавими дизайнерськими роботами по оформленню приміщень. Є там і розробки оформлення ванних кімнат, звідки можна почерпнути ідеї для себе, проте, при наявності вільних коштів, краще замовити дизайнерський проект у професіоналів. Вони зможуть, враховуючи всі особливості приміщення і фінансові можливості замовника, розробити індивідуальні варіанти дизайну для ванної кімнати.
до змісту ↑
Правила оформлення інтер'єру
Для власників житла, які вирішили оформити інтер'єр приміщення самостійно, слід дотримуватися кількох обов'язкових правил, що дозволяють в результаті роботи отримати відмінний результат:
- оздоблення стін і підлоги повинна бути світлих відтінків і гармоніювати за кольором;
- установка глянцевого натяжної стелі дозволяє візуально збільшити приміщення;
- установка душового куточка або ванній зі складною конфігурацією, дозволяє більш комфортно використовувати площу приміщення;
- придбання компактної меблів для ванної в єдиному стилі надає приміщенню красу і сучасний вигляд;
- використання дзеркал в дизайні приміщення роблять його просторіше і нарядно;
- скляні полки та навісні шафки, виготовлені із застосуванням скла, додають в приміщення простір, роблять його інтер'єр повітряним;
- використання вбудованих світильників з розсіяним світлом надає приміщенню затишок;
- до всіх предметів інтер'єру ванної повинен бути вільний прохід;
- двері з ванної повинна відкриватися назовні, можливо зробити її розсувний.
При дотриманні цих нехитрих правил і використанні готових ідей дизайнерів, цілком можливо перетворити стандартне приміщення в стильну і зручну зону відпочинку.