- Переваги, недоліки чорного і білого
- Обробка підлоги і стін
- Меблі та сантехніка для ванної кімнати
- Роль освітлення, дзеркал, аксесуарів
Зміст статті:
Переваги, недоліки чорного і білого
Обробка підлоги і стін
Меблі та сантехніка для ванної кімнати
Роль освітлення, дзеркал, аксесуарів
При оформленні інтер'єру ванної кімнати дуже важливим моментом є вибір кольорової гами. Адже за допомогою кольору легко можна як приховати, так і виділити недоліки будь-якого приміщення, створити відчуття затишку або ж дискомфорту. Ванна кімната - це також місце для відпочинку, де можна розслабитися, поринути в теплу воду після напруженого дня. Тому дуже важливо створити відповідну атмосферу, і, в першу чергу, вибрати колірну гамму.
Від обраного кольору буде залежати багато чого. Наприклад, занадто екстравагантні кольори швидко набридають і втрачають свою актуальність, можуть викликати почуття дискомфорту від тривалого впливу. Замінити аксесуари, сантехніку та інші елементи у ванній подібного кольору буде важко. Слідуючи з цього, колірну гамму потрібно вибирати таку, щоб подібних проблем не виникало.
Переваги, недоліки чорного і білого
Вдалим рішенням сьогодні є обробка ванної кімнати в чорно-білому кольорі. Застосування саме цих двох кольорів в інтер'єрі має свої недоліки і переваги, а саме:
- чорно-білий колір в інтер'єрі не втрачає свою актуальність;
- в чорно-білій гамі може бути оформлено більшість популярних стилів інтер'єру;
- контрастне поєднання чорного і білого кольорів відкриває широкі можливості для візуального зміни простору /
Недоліки чорно-білій колірній гами будуть залежати від того, в якій кількості буде використовуватися кожен колір і на якій площі. Чорно-біла гама переважно використовується у великих ванних кімнатах. Але і маленьку легко можна оформити в чорно-білому кольорі.
Якщо брати за основний фоновий колір білий, то прибирання доведеться робити частіше, так як на цьому кольорі забруднення більш помітні. Незважаючи на це, ніякої інший колір не здатний настільки візуально розширювати простір. Чорно-біла ванна матиме візуально вище стеля, якщо його обробку виконати білим. Збільшити довжину кімнати можна, якщо білими зробити поперечні стіни, а поздовжні - в чорному. Збільшити габарити кімнати можна, зробивши все стіни білими (але з невеликими вставками чорного), стать темним, а стеля світлим.
Обробка підлоги і стін
Пол в чорно-білій ванній також можна зробити традиційним - в шаховому порядку. Така кладка плитки робить інтер'єр дуже ефектним. У маленькій кімнаті можна викласти плитку на підлозі під кутом, але це більш важко. Ще чорно-біла ванна кімната може бути оформлена з виділенням функціональних зон. Можна доповнити фонову плитку мозаїчної кладкою. Чорно-білі мозаїчні смуги дуже актуальні в такому інтер'єрі. Викладання плитки смугами створює ефект розширення.
Малюнки на шпалерах або на плитці в маленькій ванній не повинні бути занадто великими, так і у великій кімнаті вони теж можуть створити непотрібне почуття захаращеності. На білому тлі найкраще робити вставки чорного у вигляді вертикальних елементів, що зробить кімнату візуально вищою.
Чорний колір як фоновий також виглядає досить елегантно. На чорному тлі будь-який колір стає виразніше. У той же час він здатний красти простір, тому в маленькій ванній за основний колір його брати не слід. Більш детально про особливості оформлення невеликих ванних дивіться в статті Дизайн маленької ванної кімнати . У великій кімнаті темний фоновий слід розбавити білим. Якщо оформляти стіни в чорному, то найкраще підбирати глянсову плитку або спеціальні шпалери з білим орнаментом. У першому випадку блискуча поверхня плитки буде відбивати світло, і не буде сильно красти простір. У другому випадку все буде виглядати дуже елегантно і багато. Ванна у чорно-білому кольорі з такою обробкою буде нагадувати класичний інтер'єр.
Меблі та сантехніка для ванної кімнати
З вибором меблів і сантехніки в чорно-білій гамі сьогодні практично немає труднощів. Підібрати все необхідне можна різного кольору, різноманітної форми, в будь-якому співвідношенні ціни і якості. Якщо дозволяють кошти і час - меблі і сантехніку можна зробити під замовлення.
Якщо фоновий колір білий, то меблі бажано підбирати чорну, щоб вона не зливалася з загальним інтер'єром. Вибір меблів буде залежати від того, в якому стилі оформляється інтер'єр. Якщо це модерн, то меблі повинна бути декорований за допомогою білого кольору (якщо фоновий колір чорний) або металевих вставок, щоб не зливатися з інтер'єром. Ванна кімната в чорно-білому кольорі в стилі мінімалізм передбачає використання меблів строго чорного кольору з прямокутними формами. Це стосується і білих меблів. Але вона також краще виглядає на чорному тлі.
Форма меблів і сантехніки дуже важлива. Завдяки їй можна створити необхідні відчуття затишку і комфорту. Меблі з прямими строгими лініями створює відчуття стабільності та спокою. Меблі з плавними округлими формами створює відчуття захищеності. Меблі з гострими кутами, трикутними формами, пише iBud.ua, створює відчуття неспокою. Меблі однотонна з фоновим кольором може підбиратися в тому випадку, якщо вона встановлюється поруч з контрастною їй сантехнікою, і навпаки. Наприклад, якщо фоновий колір білий, то можна встановити білі настінні раковини, а під ними темні тумбочки.
Ванна також може бути повністю чорної або повністю білою, або ж мати контрастний забарвлення - зовні чорний, всередині - білий, і навпаки. Це ж стосується і раковини. Ванна, раковина вибираються за якістю і матеріалу в залежності від стилю і засобів. Головне, щоб вони були в чорному або білому кольорі.
Роль освітлення, дзеркал, аксесуарів
У чорно-білій ванній особливу увагу уделала висвітлення. Якщо перевага в кімнаті віддається чорному кольору, то освітлення повинно бути рясне, потрібно подбати про природному освітленні. Якщо ще ванна невелика, то яскраве освітлення збільшить простір. На тлі чорно-білої ванни прекрасно виглядають кришталеві, а також зроблені під колір благородних металів люстри і світильники. Безпрограшним варіантом будуть чорно-білі прилади освітлення.
Наступне, на що варто зупинитися при оформленні дизайну чорно-білої ванною - це дзеркала. Наявність дзеркальної поверхні є обов'язковим. Але в даному випадку є деякі нюанси. Наприклад, не потрібно вішати дзеркало навпроти чорної стіни - це в двійні вкраде простір. У дзеркалі також не повинні позначатися полички, шафки, заставлені різними предметами побуту - це створить відчуття захаращеності.
Нарешті, слід доповнити інтер'єр аксесуарами. У чорно-білій ванні можна створити акценти за допомогою невеликих предметів жовтого або червоного кольорів. Це здорово пожвавить інтер'єр і внесе в нього елемент індивідуальності. Всі аксесуари повинні бути продуманими і гармонійно вписуватися в інтер'єр. Рушники, килимки, мильниці, стаканчики - все повинно відповідати загальній гамі.
У ванній можна повісити кілька картинок, створивши цим ефект яскравої плями і кілька освіживши інтер'єр. Перелік аксесуарів необмежений. Головне, щоб усі предмети були функціональними і потрібними. Вони повинні або створювати потрібний естетичний вигляд, або бути придатними для експлуатації.
Чорно-біла ванна - це завжди актуальний і стильне рішення в інтер'єрі. Вона не складна у своєму оформленні, але вимагає зваженого підходу до поєднання кольорів. Головне - дотримуватися гармонію, комбінуючи чорний і білий кольори, і при цьому враховувати розміри приміщення, розстановку меблів і сантехніки.