Чим відмити плитку у ванній від вапняного нальоту, народні методи очистки

  1. Що таке вапняний наліт і причини його появи
  2. Нюанси очищення різних поверхонь
  3. Як прибрати вапняний наліт у ванній
  4. Найбільш ефективні засоби очищення плитки
  5. Деякі народні методи
  6. профілактика

Наліт на плитці з'являється часто, особливо цієї проблеми схильні до стіни і підлогу в приміщеннях з високою вологістю, таких як ванна кімната і туалет. відмити плитку у ванній від вапняного нальоту не завжди легко, все залежить від ступеня забруднення і особливостей поверхні кахлю.

Що таке вапняний наліт і причини його появи

Сантехніка та плитка у ванній кімнаті і туалеті регулярно стикаються з водою, яка насичена вапном і солями. Згодом ці мінеральні відкладення накопичуються на поверхнях і перетворюються в наліт, який являє собою карбонат кальцію. Чим жорсткіше вода, тим швидше накопичуються мінеральні відкладення.

Вапняний наліт у ванній не тільки псує зовнішній вигляд поверхонь, але і пошкоджує їх. Причина появи забруднень - погана якість води та несистематична прибирання ванної кімнати. Але навіть при регулярному митті плитки з проблемою марно боротися, якщо підтікають змішувачі. Поверхні ванної кімнати постійно підпадають під вплив процесів випаровування вологи, тому важливо стежити за тим, щоб двері по можливості завжди була відкрита для провітрювання приміщення.

Поверхні ванної кімнати постійно підпадають під вплив процесів випаровування вологи, тому важливо стежити за тим, щоб двері по можливості завжди була відкрита для провітрювання приміщення

Причиною появи нальоту є висока вологість приміщення, тому після прийняття душу необхідно насухо протирати поверхні.

Нюанси очищення різних поверхонь

Складність догляду за плиткою полягає в тому, що вапняний наліт у ванній здатний вражати поверхні з будь-яких матеріалів. Тому метод позбавлення від проблеми залежить від особливостей матеріалу. Найчастіше при обробці ванної кімнати використовують такі матеріали:

  • кераміка;
  • акрил;
  • пластик;
  • Скло.

чистити кахель у ванній , Виконаний з кераміки, найпростіше. Найчастіше вапно утворюється в межшовний просторі. Для видалення забруднень використовують рідкі або кремоподібні препарати, які не дряпають покриття.

Акрил - матеріал, який потребує особливого догляду. Його можна зіпсувати, якщо використовувати препарати абразивної текстури, порошки, сильнодіючі хімічні розчини.

Його можна зіпсувати, якщо використовувати препарати абразивної текстури, порошки, сильнодіючі хімічні розчини

Пластик і скло не вимагають ретельного догляду. Відмити кахель у ванній можна домашніми засобами і навіть мильним розчином. Агресивні засоби для чищення доцільно застосовувати лише в запущених випадках.

Агресивні засоби для чищення доцільно застосовувати лише в запущених випадках

Як прибрати вапняний наліт у ванній

Прибрати забруднення з кахлю можна в домашніх умовах. Якщо необхідно почистити кахель, то краще використовувати м'які губки і засоби, до складу яких не входить соляна кислота. Жорсткі щітки подряпають поверхню, а кислота роз'їсть покриття.

Порошковий очищуючий препарат видалить вапняний наліт у ванній, однак теж подряпає кахель. Для чищення плитки краще використовувати рідкі та кремоподібні засоби. Чистити кахель рідким розчином необхідно регулярно, так як зі старими забрудненнями рідини не справляються.

Чистити кахель рідким розчином необхідно регулярно, так як зі старими забрудненнями рідини не справляються

Для видалення вапняного нальоту більше підходять кремоподібні препарати. Їх наносять на плитку на підлозі або стінах і залишають на 10-15 хвилин. За цей час засіб роз'їдає вапно, потім її легко видалити м'якою щіткою.

Найбільш ефективні засоби очищення плитки

Добре усувають наліт на плитці кошти, до складу яких входить хлор. Ці чистячі препарати не тільки видаляють вапно з поверхні кахлю, але і дезінфікують стіни і підлогу. Їх використовують для очищення практично будь-яких покриттів, однак для миття скляних поверхонь краще використовувати спеціально призначені для миття скла кошти.

Якщо необхідно очистити сильні забруднення, то краще використовувати кошти, в складі яких присутні інгібітори. Такі препарати легко приберуть наліт, вони спрямовані на уповільнення процесу утворення вапна.

Це найпопулярніші варіанти видалення забруднень з плитки. Придбати засоби можна в магазинах побутової хімії. Однак є й деякі інші способи позбутися від вапна на кахлі, до яких також відносяться домашні рецепти.

Деякі народні методи

Вапняний наліт - найбільш серйозна і часта проблема ванної кімнати і туалету. Однак поверхні можна почистити недорогими народними препаратами, якщо не запускати проблему. Найкраще з мінеральними відкладами справляються столовий оцет і лимонна кислота.

Якщо забруднення сильні, то до оцту можна додати харчову соду, це зробить процес чищення більш ефективним. Стики кахлю, в яких найчастіше скупчуються мінеральні відкладення, можна обробити зубною щіткою.

Щоб очистити кахель за допомогою лимонної кислоти, потрібно приготувати розчин. Для цього столову ложку лимонної кислоти розбавляють в склянці теплої води. Губкою, змоченою в розчині, протирають стіни і підлогу. Після нанесення розчину поверхні протирають чистою водою.

профілактика

Щоб вапно не з'являлася на стінах, догляд за плиткою повинен бути регулярним. Досить миття поверхонь 1-2 рази в тиждень. Необов'язково застосовувати сильнодіючі хімічні засоби, можна обійтися водою з використанням господарського або рідкого мила.

На плитці не повинна залишатися волога, тому всі поверхні після використання ванній протираються насухо, а приміщення провітрюється. Поява мінеральних відкладень можна запобігти за допомогою харчової соди.

Поява мінеральних відкладень можна запобігти за допомогою харчової соди

Іноді разом з брудом і вапняним нальотом на плитці з'являється цвіль. Щоб цього не сталося, кахель протирають хлоросодержащим миючим засобом або розчином хлорки. Однак такий засіб не можна змішувати з іншими хімічними речовинами.