- Класифікація валиків для фарбування поверхонь
- Особливості валиків, їхні переваги й недоліки
- Яким валиком краще фарбувати стелю
- Як вибрати малярний валик: відео
Під час проведення ремонтних робіт велику роль грає якість обраних матеріалів і грамотний підхід до здійснення оздоблювальних робіт. Але не варто відкидати в сторону один важливий аспект: неможливо домогтися якісного результату без правильно підібраного інструмента. водоемульсійною фарбою дуже добре фарбувати стелю, оскільки вона легко наноситься, досить стійка, не дуже дорога і, що важливо для ванної кімнати - нетоксична. Але щоб стеля була якісно пофарбований, слід грамотно вибрати інструмент, Ми розповімо, як правильно вибрати валик для фарбування стелі у ванній кімнаті.
Класифікація валиків для фарбування поверхонь
При виборі валика слід в першу чергу ознайомитися з основними різновидами цього інструменту. Вашій увазі представлена класифікація валиків в залежності від:
- Виробника. Валики бувають вітчизняного і зарубіжного виробництва. Найчастіше моделі різного виробництва мають практично аналогічні характеристики. Найбільш істотною відмінністю валиків іноземного виробництва є, мабуть, їх розмір - вони значно менше вітчизняних. Що стосується шубок, то їх практично не відрізнити.
- Розмірів ручки. Довжина ручки коливається в діапазоні від 0,3 до 0,5 метра. Саме такі розміри вважаються оптимальними для комфортної роботи. Варто відзначити той факт, що моделі зарубіжного виробництва можуть мати ручку розміром близько 20 см. Такі валики зазвичай використовуються не для фарбування стелі, а для створення невеликих елементів декору.
Чим більше барабан валика, тим швидше ви пофарбувати всю поверхню
- Розміри і види барабана. Розмір коливається в межах від 0,2 до 0,4 м. Це, звичайно, не граничні цифри, але такі барабани частіше застосовуються в промисловому будівництві. Також барабани бувають декількох видів: хутряні, велюрові, поліамідні і поліакрилові. Ми розглянемо їх трохи пізніше.
- Якості шубки. Шубка буває з натуральних і штучних матеріалів.
Тепер розглянемо види барабанів більш детально.
Хутряні барабани можуть мати ворс малої, середньої та великої довжини. Валики з велюровим барабаном часто застосовуються для різного типу оздоблювальних робіт. Використовуючи їх, можна створити дивовижні рельєфні візерунки на поверхні.
Порада. Хутряні валики слід очищати від фарбувального матеріалу відразу ж після використання, оскільки цей натуральний матеріал і в іншому випадку просто прийде в непридатність.
Поролонові валики мають непогані властивості. Прекрасно підходять для покриття поверхонь масляною фарбою. Мають гарну поглинанням, добре віджимаються і майже не залишають слідів.
Барабан, виготовлений з поліаміду і поліакрилу, є структурним (зазвичай обмотується мотузкою) і підходить для оригінальної обробки поверхонь.
Особливості валиків, їхні переваги й недоліки
При покупці валика також варто знати про деякі тонкощі, щоб вибір був оптимальним і без зайвих розтрат:
- Валики дуже часто продають за завищеною ціною, особливо якщо мова про маститих виробників. Варто врахувати, що дешеві валики не завжди сильно поступаються моделям відомих торгових марок.
- Барабан валика може мати одностороннє і двостороннє кріплення. Перший варіант більш універсальний, оскільки дозволяє робити заміну шубки і самого барабана.
- Для двостороннього кріплення можливий лише один вид шубки.
- Велика кількість моделей дуже легко чистяться після використання.
Зручніше користуватися валиком з одностороннім кріпленням
Валики мають ряд переваг:
- рівномірний розподіл фарби по поверхні інструменту;
- відмінна вбираність;
- практичність - однозначно кращий варіант у порівнянні зі звичайною малярською кистю: валик більш зручний і легкий у використанні;
- охоплення великого обсягу поверхні, що дозволяє значно прискорити процес фарбувальних робіт.
Незважаючи на очевидні переваги, такого роду будівельний інструмент має і свої недоліки:
- моделі валиків з пластиковими ручками досить ненадійні, оскільки не зможуть витримати великого тиску;
- нерідко виробники роблять валики з не дуже надійним кріпленням, що може привести до вискакування барабана з рук прямо під час роботи;
- незручні у використанні для важкодоступних місць, таких як кути і плінтус.
Для фарбування стелі вибирайте валик з довгою ручкою
Яким валиком краще фарбувати стелю
По-перше, валик повинен мати максимально зручну для роботи довжину ручки. Ідеальний розмір - близько 40 см. По-друге, перевагу слід віддати валика, виготовленому з натуральних волокон. Це дозволить розподілити фарбу по поверхні рівномірно і без слідів, як це буває при використанні валиків зі штучного матеріалу.
Порада. Для фарбування стелі використовуйте валик із спеціальним пристосуванням збоку для збору зайвої фарби. Це дозволить вам зберегти чистими навколишні предмети і, головне, самого себе.
Велюровий валик підійде для створення незвичайного рельєфного стелі. А ось валики з поліаміду і поліакрилу дозволять створити ефект неоднорідного відтінку.
Порада. Хоча правильно обраний валик грає велику роль для якісної обробки стелі, не забувайте також про те, що якість фарби і робочої поверхні також важливо.
Тепер ви знаєте, що для фарбування стелі водоемульсіонкой важливо мати в руках якісний і правильно підібраний валик, який зробить процес роботи зручним, швидким і ефективним. Бажаємо вдалого ремонту!