Як усунути засмічення без допомоги фахівця

  1. Як усунути засмічення гарячою водою Найчастіше засмічення, особливо на кухні, виникають через жиру,...
  2. Як усунути засмічення хімічними засобами
  3. Як усунути засмічення сантехнічним тросом
  4. Як не допустити появи засмічення

Як усунути засмічення гарячою водою

Найчастіше засмічення, особливо на кухні, виникають через жиру, бруду і дрібного сміття. Якщо у вас встановлені сталеві труби, залийте в них крутий окріп прямо з чайника. Якщо труби пластикові, просто відкрийте кран з гарячою водою на 10-20 хвилин. Невелика пробка не витримає подібної атаки.

Як усунути засмічення вантузом

За допомогою вантуза в трубу нагнітаються повітря і вода, і засмічення руйнується під їх тиском.

Наберіть в раковину або ванну трохи води або осушите її: рідина повинна закривати дно на 1-2 см. Якщо проблема з унітазом, почекайте, поки вода спаде, або вичерпати її, як би неприємно не було: не варто расплёсківать його вміст по всій кімнаті.

Вантузом потрібно повністю накрити зливний отвір, не залишаючи щілин для виходу повітря. Потім міцно візьміться за вантуз (можна двома руками) і зробите кілька рухів вгору-вниз. Ви відчуєте, як в трубі нагнітається тиск.

Різко підніміть вантуз, знявши його з зливного отвору. Якщо засмічення зруйнувався, вода почне нормально йти по трубі.

При необхідності повторіть процедуру.

Якщо проблема в подвійній раковині, доведеться озброїтися додатковим вантузом. Їм потрібно накрити другою зливний отвір, щоб перекрити доступ повітря в трубу. Якщо запасного вантуза немає, прикрийте порожній слив рукою в гумовій рукавичці.

Як усунути засмічення хімічними засобами

Якщо возитися з вантузом не хочеться, виберіть один з перевірених рецептів.

  1. Сода + оцет. Насипте в зливний отвір 150 г харчової соди і відразу ж залийте такою ж кількістю столового оцту (для забився унітазу дозування інгредієнтів сміливо збільшуйте в 1,5-2 рази). Розпочата хімічна реакція буде супроводжуватися активним виділенням густого шиплячої піни, так що лякатися не варто. Зливний отвір прикрийте гумовою рукавичкою або чимось ще, щоб суміш проникала вглиб труби, роз'їдаючи засмічення, а не виходила назовні. Через 10-15 хвилин відкрийте кран (або спустіть воду) і перевірте, чи вийшло усунути засмічення. Якщо вода як і раніше погано йде, повторіть процедуру.
  2. Лимонна кислота. Закип'ятіть літр води і розчиніть в ньому 1-2 пакетика лимонної кислоти (приблизно 40 г). Якщо у вас встановлені металеві труби, рідина можна відразу заливати в зливний отвір. Якщо труби пластикові, почекайте, поки вода охолоне до 70-80 градусів. Кислота розчинить відкладення на стінках труби і усуне засмічення за 10-20 хвилин. При необхідності повторіть процедуру.
  3. Магазинне засіб для прочищення труб. Вибирайте будь-який на свій смак і гаманець і користуйтеся, дотримуючись інструкції виробника. Але пам'ятайте: подібні рідини токсичні. Працюйте з ними в рукавичках і стежте, щоб засіб не потрапило на шкіру і слизові.

Як усунути засмічення сантехнічним тросом

Якщо засмічення не хоче здаватися, візьміть сантехнічний трос. Можливо, він є у вас або у ваших знайомих. В крайньому випадку, якщо не боїтеся пошкодити труби, скористайтеся довгим дротом або гнеться йоршиком.

Загляньте під раковину і знайдіть там сифон (вигнуту частину труби). Вода в ньому не дає запахів каналізації проникнути в квартиру, і через нього можна дістатися до засмічення. Відкрутіть або зніміть сифон (в залежності від конструкції) і відкрийте собі доступ до труби. Якщо в прочищення потребує ванна або унітаз, процес спрощується: вам навіть не доведеться нічого розкручувати.

Акуратно засовуйте трос в трубу. Тут бажана допомога іншої людини: він буде прокручувати ручку троса, намотуючи на нього волосся, бруд і дрібне сміття зі стінок труби.

Продвигайте трос всередину до тих пір, поки він не упреться в засмічення, а потім акуратно порухайте їм вперед-назад, щоб зруйнувати пробку.

Витягніть трос. Встановіть сифон на місце і відкрийте кран, щоб промити трубу і видалити залишки засмічення.

Як не допустити появи засмічення

  1. Перш ніж поставити посуд в раковину, видаляйте з неї залишки їжі.
  2. Чи не зливайте в раковину залишилося після готування масло. Йому саме місце в пакеті для сміття.
  3. Встановіть на отвір зливу захисну сіточку.
  4. Слідкуйте за тим, щоб волосся не потрапляли в каналізацію: в трубах вони можуть чіплятися за всілякі виступи і збиватися в клубки. Розчісуйте волосся перед прийомом душа, збирайте їх і викидайте у смітник.
  5. Чи не змивайте в унітаз багато туалетного паперу. Можливо, каналізаційна система в вашому домі взагалі не пристосована для цього. Якщо сантехніки підтвердять це, доведеться поставити в туалеті додаткове відро для сміття.
  6. Для профілактики промивайте труби гарячою водою або спеціальними засобами побутової хімії. Це допоможе видалити сольові і жирові відкладення.