Як почистити ванну, прості методи миття різних ванн

  1. Поради та секрети
  2. Миючі засоби
  3. методи очищення


Комплексне прибирання квартири передбачає наведення порядку у всіх кімнатах без винятку. Особливу увагу хочеться завжди приділити найскладнішим ділянкам квартири. Сьогодні ми спробуємо розповісти, як привести ванну кімнату в порядок , Як помити саму ванну з різних матеріалів: чавунну, емальований, акрилову, як видалити сліди іржі і жовтизни просто і швидко. Комплексне прибирання квартири передбачає наведення порядку у всіх кімнатах без винятку

Кімнати для водних процедур можуть виглядати по різному

Поради та секрети

Наскільки хороша господиня скажуть кухня і ванна кімната. Адже від чистоти в них залежить не тільки репутація хранительки домашнього вогнища, а й здоров'я домочадців. Особливо це стосується ванної, адже підвищена вологість створює сприятливе середовище, що породжує цвіль і інші грибкові бактерії, тому своєчасне позбавлення від різного виду плям і патьоків допоможе запобігти деякі недуги членів сім'ї.

Всім господиня рекомендуємо запам'ятати нехитрі правила по догляду за ванною в домашніх умовах:

  • Воду після миття треба випускати відразу, цим можна запобігти осідання бруду та сольового осаду на поверхні.
  • Легке ополіскування відразу після використання змиє залишки брудної води, слідів жовтизни.
  • Ванну кімнату бажано провітрити після використання, а саму ванну помити, і забезпечити її висихання або безпосередньо витерти залишки води за допомогою ганчірки.
  • Чистити емальовану або акрилову поверхню ємності грубими металевими мочалками і щітками категорично не дозволяється, щоб не зруйнувати покриття. Також ушкоджують емаль і акриловий шар спиртові і кислотосодержащие кошти.
  • Рекомендується встановити витяжку в цьому приміщенні. Циркуляція повітря допоможе висушити поверхню, запобігти розмноженню грибків.
  • Вдаватися до застосування спеціальних очищувальних розчинів слід в міру забруднення або не менше одного разу на 7 або 14 днів.

Тільки регулярний догляд забезпечить чистоту і порядок

Миття глянсовою білої поверхні найкраще робити за допомогою спеціальних засобів.

Миючі засоби

Промисловість для сучасних споживачів пропонує безліч засобів для чищення в вигляді гелів і порошків для чищення поверхонь всіх видів. Вони призначені для усунення тих забруднень, які можуть з'явитися на поверхні ванної:

  • жовтизна від патьоків;
  • вапняний осад;
  • сліди іржі.

Причинами їх виникнення може бути наявність різних солей і інших домішок в воді, а також посереднє стан водопровідних труб. Щоб запобігти появі іржі, можна замінити металеві труби на пластикові, хоча б в межах квартири або будинку. Для запобігання жовтизни допоможе установка фільтра, а ось від солей важкої води фільтр не допоможе.

Сучасна сантехніка пропонує споживачам сталеві, акрилові і ванни із пластику, чавунні варіанти залишилися далеко в минулому, хоча подекуди в житлових будинках залишилися ще чавунні ємності. Всі матеріали вимагають догляду, але не всі кошти однаково добре очистять сталеву або акрилову поверхні. Окремо хочеться винести пластикові варіанти, оскільки кошти для їх чистки мають абсолютно інший склад, ніж Санклін і Доместос, які підходять для догляду за сталевими і чавунними поверхнями.

Побутова хімія марки Доместос популярна і впізнавана

Відзначимо, що побутові промислові засоби, розроблені для очищення ванн у домашніх умовах, практично всі мають токсичні інгредієнти і можуть викликати алергічні реакції, навіть при дотриманні всіх правил застосування. Є чистячі розчини і гелі, виготовлені без хімічних сполук, але через вартість не кожна господиня зможе на них витратитися.

Щоб не купувати дорогі засоби і містити сталеву, акрилову або чавунну поверхню в чистоті, можна придбати:

  • Кальциновану соду, для створінь кальцинованої рідини.
  • Оцет для миття і видалення запахів.
  • Гірчичний порошок для виведення стійких забруднень.
  • Харчову соду для змішування з оцтом при проведенні жорсткої чистки поверхні.

Всі зазначені компоненти недорогі і є у кожної господині в активі. У домашніх умовах з їх допомогою можна приготувати гель або суміш нітрохи не гірше фабричного кошти, додаючи ще деякі інгредієнти з числа доступних.

методи очищення

Як почистити ванну содою, щоб вона знову стала білою? При незначних патьоках і свіжих плямах нальоту, іржі на стінках емальованих і чавунних ємностей можна застосувати водно-содову кашку. Розлучається трохи соди водою, потім наноситься на плями. Через чверть години губкою необхідно протерти забруднення і обполоснути водою.

При сильних слідах іржі і застарілих вапняних плямах, для роботи в домашніх умовах підійдуть такі рецепти:

  • З підігрітого оцту, змішаного з сіллю, кашку нанести на пляму, протерти. Потім помити поверхню теплою водою.
  • Змочити губку в розчині бури з оцтом, добре терти забруднення до повного зникнення.
  • Перемішати до однорідної маси сіль зі скипидаром, нанести на жовтизну, сліди іржі і добре протерти.

Планомірне наведення порядку в кімнаті для водних процедур

Шорсткості на поверхні з вапняного нальоту можна видалити оцтом, сіллю, лимонним соком і нашатирем. У домашніх умовах забирається подібне забруднення так:

  • Оцтом і сіллю забруднення елементарно протирається, не потрібно навіть зайвої сили.
  • На поверхню емальованої ванни наноситься лимонний сік і через 10 хвилин змивається водою.
  • Нашатир розбавляється з водою, наноситься хвилин на 10, потім залишається тільки помити всю ванну. При роботі з нашатирем рекомендується надіти маску, щоб його пари не дратували слизові.

Всі перераховані вище рецепти придатні для чищення чавунних і сталевих поверхонь. Ванну з пластика і акрилову відчищати треба інакше. Поверхня з акрилу на відміну від емальованої боїться нашатирного та інших видів спирту.

Не слід застосовувати засоби з вмістом:

  • спиртів;
  • ацетону;
  • хлору;
  • кислот;
  • формальдегідів;
  • лугу.

Акрилову ванну слід чистити не частіше одного разу на два тижні. При виникають забрудненнях, природно, їх слід видаляти відразу, а не чекати поки вони вбереться. Для чищення рекомендується застосовувати спеціальні засоби, але якщо їх немає під рукою, то підійде і господарське мило. Милом обробляється вся поверхня ємності, потім залишається для дезінфекції на 1 хвилину, після чого необхідно помити всі оброблювані ділянки теплою водою.

Милом обробляється вся поверхня ємності, потім залишається для дезінфекції на 1 хвилину, після чого необхідно помити всі оброблювані ділянки теплою водою

Мало хто домогосподарки люблять мити ванну

Новинка нашого століття - це пластикова ванна, яка набирає популярність через невисоку вартість. Покупці мало звертають увагу на крихкість і примхливість ємності, з проблемами вони починають стикатися вже потім. Однією з таких є чистка пластика. Поверхня дуже ніжна, тому ніяких порошків, в тому числі і соду, застосовувати не можна. У домашніх умовах допустима очищення пластикової ємності:

  • оцтом;
  • нашатирним спиртом;
  • лимонною кислотою.

При перших появи на поверхні ємності жовтизни , Слідів іржі, можна застосувати водний розчин оцту. Змішати компоненти в пропорціях 3: 1 (вода і оцет), нанести на забруднення, залишити на час і потім протерти вологою губкою. При необхідності повторити ще раз.

Якщо забруднення дуже сильне, то на допомогу прийдуть лимонна кислота з нашатирем. Оскільки нашатирний спирт останнім часом рідкість, та й переноситься добре він не всіма, то краще зупинитися на розчині лимонної кислоти. Пропорційно змішати порошок і воду 1:10, скропити на патьоки або наліт, залишити хвилин на 20.

Чистий сантехніка з боку виглядає дуже вражаюче

Потім добре протерти губкою і змити теплою водою. Можна видалити і іржу за допомогою розчину лимонної кислоти, але фахівці рекомендують для такого забруднення мати під рукою якісне засіб для чищення. Через ніжності пластикової ванни все ж краще придбати спеціальний гель для миття пластикових поверхонь.

Відзначимо, що комплексне прибирання квартири передбачає виконання різних робіт, наприклад, чистку побутової техніки:

Тим господиням, які перейшли на приготування всіх засобів для миття і чищення в домашніх умовах, можна випробувати у власній ванній наступні рецепти:

  • Столовий оцет і відбілювач змішуються в рівних частинах. Окремо в однакових пропорціях з'єднати кальциновану і харчову соду. Спочатку нанести склад кальцинованої содової суміші на поверхню, через 10 хвилин - змішаний оцет і відбілювач на півгодини. Потім все добре змити звичайною проточною водою. Цей засіб допоможе відбілити стару ванну , Що відслужила тривалий термін.
  • Три частини гірчиці, одну частину кальцинованої соди і трохи води змішати, щоб вийшла густа кашка. Така суміш легко очищає іржу, наліт будь-якого походження та інші сильні забруднення на металевих поверхнях.
  • Оцет, борний спирт, вода змішуються в рівних частинах, підігріваються до кімнатної температури, а потім ця суміш наноситься на будь-яке покриття. Це засіб універсальне, воно здатне очистити не тільки акрил, пластик, метал від різного роду забруднень, але і видаляє прояви цвілі.

Щоб не довелося зайвий раз чистити ванну, не слід лінуватися додатково ще раз обполоснути ємність після миття. Можна встановити витяжку або навіть найпростішу вентиляцію в кімнаті, що також допоможе уникнути зайвої чистки і появи грибків. Правила догляду за ванною зовсім нескладні, а їх регулярне дотримання допоможе продовжити термін служби ємності і позбавить від багатогодинних чисток поверхні.

Ще одна корисна і цікава стаття: Яким способом можна позбутися від мурах .