Як і чим чистити акрилову ванну в домашніх умовах - відео та фото

  1. переваги акрилу
  2. типові забруднення
  3. Рекомендовані засоби для догляду
  4. «Заборонені» прийоми
  5. профілактика

Акрилові ванни завоювали любов господинь у всьому світі своєю гладкою поверхнею, глянсовим блиском і бездоганною білизною. Більш легкі, різноманітні за формою і розмірами пластикові моделі з успіхом замінили неповороткі чавунні ємності для миття.

Більш легкі, різноманітні за формою і розмірами пластикові моделі з успіхом замінили неповороткі чавунні ємності для миття

Щасливі власники сантехніки з акрилу часто задаються питанням, ніж відмити купіль, щоб зберегти первозданний зовнішній вигляд виробу надовго. Насправді в цьому питанні слід проявляти обережність, оскільки не кожен засіб для миття підходить для механічно нетривкого пластика. У цій статті ми розповімо, як доглядати за акриловою ванною, щоб не зіпсувати її.

переваги акрилу

Багатьох домовласників хвилює питання, як очистити акрилову ванну, так як вони чули про примхливості сантехнічного обладнання з цього матеріалу. Насправді, доглядати за виробами з акрилу набагато простіше, ніж за сталевими або чавунними ємностями для миття.

Простота чищення пояснюється наступними властивостями полімеру:

  • Низька пористість. На акрилової поверхні практично немає часу, тому вона не вбирає забруднення, а відштовхує їх, завдяки чому щоденне чищення акрилової ванни може виконуватися просто теплою водою і м'якою ганчіркою.
  • Висока гладкість. Гладка поверхня акрилу не дозволяє забруднень і шкідливим мікроорганізмам забиватися в структуру матеріалу, тому почистити чашу легко навіть без використання абразивних миючих засобів.

Зверніть увагу! Виробники часто говорять про «ефект самоочищення», яким володіють якісні вироби з акрилу. Цей термін означає, що їх бридка поверхню відштовхує забруднення, тому очищати ванну доводиться рідше. У більшості випадком можна мити акрилову ванну теплою водою або мильним розчином.

типові забруднення

Так як полімерні сантехнічні прилади змінили чавунні і сталеві порівняно недавно, питання, ніж чистити акрилову ванну в домашніх умовах, є актуальним для багатьох відповідальних домогосподарок. Вироби з акрилу відштовхують забруднення, однак, інтенсивна експлуатація приладу залишає свій відбиток, який передбачає погіршення стану зовнішній вигляд і гігієнічність ємності для миття. Найчастіше в процесі використання ванни виникають такі забруднення:

  1. Жовтизна. Акрил, на відміну від емалі сталевих сантехнічних приладів, не покривається жовтизною згодом. Однак, що робити, якщо акрилова ванна пожовтіла? Відповідь проста - помити чашу з використанням спеціального засобу, а також поліпшити якість водопровідної води, так як найчастіше проблема полягає саме в цьому.

    Жовтизна в ванні

  2. Вапняний наліт. Цей дефект з'являється при використанні водопровідної води, що містить велику кількість солей металу. Для позбавлення від накипу використовується народний засіб для акрилових ванн - лимонної кислоти.

    вапняний наліт

  3. Кольорові плями. Червоні, сині або будь-які інші кольорові плями з'являються на поверхні акрилових ванн через промислові або кольорових барвників. Так гладка поверхня матеріалу не дає пігменту глибоко вбратися, будь-який засіб для чищення акрилових ванн впорається з цим забрудненням.

Важливо! Правильно доглядати за сантехнікою, щоб на ній не з'явилося застарілих плям, набагато простіше, ніж мити акрилову ванну. Тому важливо регулярно промивати внутрішню поверхню чаші проточною теплою водою, а потім протирати насухо м'якою матерією після кожного використання.

Рекомендовані засоби для догляду

Багато домогосподарки не знають, чим можна чистити акрилову ванну, тому використовують абсолютно невідповідні засоби, які роз'їдають, дряпають або іншим чином псують виріб. Неправильний догляд - найчастіша причина передчасного зносу сантехнічних виробів з акрилу. Виробники рекомендують відмовитися від використання порошків для чищення таких ванн, замість цього краще використовувати делікатний, щадний миючий гель або крем. Для догляду за акриловою сантехнікою використовують 4 категорії чистячих засобів:

  • Що очищає гель. Ці кошти використовують, щоб відмити акрилову ванну від жовтизни, вапняного нальоту, іржі та інших глибоких забруднень. На упаковці обов'язково повинна бути інформація, що склад гелю підходить для акрилу. Добре себе зарекомендували такі марки як «Акрилан», «Містер Чистер», «Равак».

    Акрилан

  • Дезінфікуючі засоби. Для захисту сантехнічного обладнання від поширення хвороботворної мікрофлори використовують дезінфікуючі склади типу «Тім-Профі». Ці кошти мають м'який антисептичним ефектом, що підвищує гігієнічність вироби.

    «Тім-профі»

  • Поліролі. Зробити акрилову поверхнею глянсової, блискучої можна за допомогою полиролей. Вони наносяться і ретельно розтирають м'якою матерією, не пошкоджуючи матеріал. До такого типу засобів по догляду за полімерними ваннами відноситься «Акрил Поліш».
  • Домашні засоби. Досвідчені господині знають, як очистити ванну з акрилу, навіть якщо під рукою немає спеціального засобу. Для цього підійде лимонна кислота, яка є на кожній кухні.

    Лимонна кислота

Врахуйте, якщо ви не впевнені, яким засобом мити акрилову ванну, краще не ризикувати даремно. Краще спробувати, який вплив матиме склад на невеликій ділянці поверхні, а тільки після цього продовжувати чистку вироби.

«Заборонені» прийоми

Акрилова сантехніка високо якості - просто знахідка для сучасних господинь, які економлять час на всьому, чим тільки можна. При правильній експлуатації вона зберігає білизну і блиск навіть без використання спеціальних засобів. Однак, мийка ванни з акрилу неправильної побутовою хімією може зіпсувати виріб. Виробники рекомендують не використовувати для догляду:

  • Жорсткі щітки. Щітки з металевими елементами або жорсткою щетиною залишають на м'якій акрилової поверхні подряпини, які суттєво псують зовнішній вигляд купелі, а також стають причиною подальшого руйнування.

    промислові засоби

  • Порошок. Засіб для акрилової ванни не повинно бути абразивним, щоб не дряпати акрил.
  • Сильнодіючі хімікати. Очищуючий гель, зроблений на основі органічних кислот, не підходить для очищення акрилових приладів, так як він роз'їдає поверхню виробу.

Важливо! Для догляду за виробами з акрилу рекомендується використовувати побутову хімію, розроблену спеціально для цього матеріалу, що враховує його особливості і низьку механічну міцність.

профілактика

Важливим заходом боротьби з забрудненнями на поверхні акрилових купелей вважається правильний догляд з дотриманням рекомендацій виробників. Правильно використовувати виріб набагато простіше, ніж мити акрилову ванну в домашніх умовах. Дотримання цих 4 простих правил суттєво пролито термін служби сантехніки:

  1. Необхідно промивати теплою проточною водою купіль після кожного використання.
  2. Не допускається використовувати в акрилових ємностях для миття воду температурою понад 70 градусів.
  3. Після кожного використання ванну слід ретельно висушити шляхом провітрювання приміщення або за допомогою м'якої речовини.
  4. Чистку вироби дезинфікуючим складом потрібно виробляти 1-2 рази в тиждень по мірі забруднення поверхні.

Пам'ятайте, що, використовуючи неякісне або невідповідний засіб для очищення акрилової ванни, ви позбавляйтеся немає від забруднення, а від дорогої сантехніки!

Відео-інструкція

Однак, що робити, якщо акрилова ванна пожовтіла?