Гайд по Counter-Strike: Global Offensive. Поради новачкам

  1. Стрільба
  2. Розташування прицілу
  3. контроль карти
  4. Економіка і стовбури
  5. налаштування

Представляємо вашій увазі серію статей, присвячених Counter- Strike: Global Offensive, які допоможуть вам краще зрозуміти культуру нетлінного FPS від Valve.

На цьому тижні я хочу поговорити з вами про основи. У Counter-Stike грають з далекого 1999 року, проте кожен день до серверів Global Offensive підключаються новачки, для яких все тут дико і незвично. Сподіваюся, що ця стаття стане гарною підмогою для таких гравців, дозволивши їм швидко влитися в світ CS і відразу почати отримувати задоволення від змагальної природи цієї гри. Зіграйте кілька матчів, поекспериментуйте і подивіться, що вам підходить, а що - не дуже. Найголовніше - весело провести час і насолодитися грою незалежно від рівня вашої майстерності.

У цьому керівництві ми розглянемо кілька основних елементів Counter-Strike: Global Offensive:

Спочатку Counter-Strike може вас не на жарт збентежити і спантеличити. Ви приєднуєтеся до матчу, і вам здається, що всі інші гравці напам'ять знають найдрібніші укриття, про які ви і не здогадалися б. Товариші по команді добігають до місця мінування чи не за 10 секунд, а ви губитеся у вентиляційній трубі, і коли вам все ж вдається вибратися з цього лабіринту, ви виявляєте перед собою п'ятірку ворогів і миттєво втрачаєте життя. Додатково до всього, у вас була бомба, а ви цього навіть не зрозуміли. Ласкаво просимо в Counter-Strike!

З виходом недавнього патча новачків більше не пускають до досвідченим гравцям, по крайней мере, спочатку. Вам доведеться пограти в звичайному режимі, поки ви не піднімете свій приватний ранг до третього рівня. Ця механіка не тільки протидіє хакерам, але і дозволяє вам ознайомитися з базовими механіками гри.

Перша порада: не переживайте про те, що відбувається в казуальних матчах. Адже їх не даремно називають казуальними, і більшість гравців у цьому режимі не особливо прагнуть до перемоги. Думаю, ніхто не буде заперечувати, якщо ви зробите щось не так. Ви прийшли сюди вчитися, і це місце просто створене для цього. Розслабтеся і насолоджуйтеся процесом.

Стрільба

Перші кілька навичок, якими вам потрібно опанувати в Counter-Strike, щодо нехитрі, але вони аж ніяк не інтуїтивні, особливо, якщо ви ніколи раніше не грали в CS. Простіше за все тримати перехресті прицілу на висоті голови, однак під час стрілянини потрібно стояти на місці, щоб підвищити точність. Ви не можете влаштувати вриваючись і покласти всіх ворогів на ходу, як в Call Of Duty. У міру вдосконалення навичок ви навчитеся стрейфа, зупинятися, стріляти і знову стрейфа. У вас буде виходити все швидше і швидше, точніше і точніше, і, нарешті, ви досконало опануєте смертельним танцем CSGO. У цьому відеоролику відмінно описані базові рухи CSGO:

Ваші кулі не летять по прямій в напрямку перехрестя прицілу, а трохи змінюють траєкторію відповідно до віддачею зброї. Новачкам буде корисно попрактикуватися у стрільбі чергами для того, щоб звикнути до віддачі і мінімізувати її вплив. Стрілянину спреєм (це коли ви до відмови тиснете на курок) зазвичай використовують в ближньому бою. Якщо ви стріляєте спреєм, опустіть приціл вниз для компенсації віддачі. Якщо ви витратили всього кілька куль, не варто відразу перезаряджатимуться: краще упевніться, що ви готові зустрітися з іншими несподівано з'явилися ворогами. Знайдіть безпечне місце для перезарядки і не перезаряджати без необхідності. Ролик нижче відмінно описує всі нюанси одиночної стрільби, стрільби чергами і спрею.

Важливо пам'ятати, що у кожного виду зброї є свій малюнок спрея (всі вони зібрані на приголомшливому сайті CSGO Skills ). Не забувайте про цей аспект, так як після першої пари пострілів траєкторія польоту куль змінюється, і вони летять вище і виляють вправо-вліво. Один з найскладніших навичок при грі в CS - це контроль спрею: мистецтво відтворення малюнка спрея в зворотному порядку за допомогою миші для нівелювання віддачі. Звучить складно, і так воно і є!

До слова, ось цікавий факт: точність підвищується при зміні напрямку руху. Наприклад, коли ви стрейфа вправо, а потім починаєте стрейфа вліво, протягом частки секунди при зміні напрямку ви досить точні, щоб зробити вирішальний постріл.

Розташування прицілу

Як тільки ви освоїте базовий навик стрільби, настав час приступати до наступного помітного кроку в кар'єрі початківця гравця CS: навчитеся контролювати приціл. Не забувайте, що для цього потрібно хоча б поверхневе знання карти, так що потрібно попередньо провести пару-трійку матчів. Далі представлено чудове відео з наочною демонстрацією правильного і неправильного розташування перехрестя прицілу. Полегшите собі задачу, і нехай вороги самі потрапляють в перехресті без використання читів.

Попередня стрілянина тут теж дуже добре описана. Це чудова техніка для новачків, особливо, якщо ви бували в ситуаціях, коли хтось із ворогів постійно займає одну і ту ж чортову позицію і косить вас і ваших товаришів, як траву, як тільки ви здастеся з-за рогу. Повторюся, що тут не обійтися без знання карти і пристойного досвіду управління рухом, але це не так вже й складно. Просто зупиніться у кута, за яким причаївся лиходій, відкоригуйте приціл так, щоб під час стрейфа він був направлений йому точно йому в голову, зробіть різкий ривок, вистрілите і поверніться назад в укриття. Саме тут доводиться до речі «ідеальна точність при зміні напрямку руху». Ось непоганий туториал за попередньою стрільбі:

контроль карти

Коли я тільки починав грати в CS, то дуже боявся видати свою позицію. Я затискав Shift і крадькома патрулював (щоб не було чутно звуку кроків) місця мінування в страху отримати кулю в голову до того, як я побачу ворога. Мій стиль гри був вкрай неагресивним. Я постійно переживав, що видам команду, всіх підведу і з тріском провалю матч. Якщо ви теж граєте приблизно так, постарайтеся якомога швидше позбутися від цієї шкідливої ​​звички. Існує ціле мистецтво розпізнавання ситуацій і вибору стилю гри (стелс, попередня стрілянина, агресія), яким ви опановуєте тільки з досвідом. Зізнаюся, що я все ще не досяг досконалості в цьому мистецтві, але одне я знаю точно: крастися навшпиньках до місця мінування терористові не личить, так що покладайтеся на попередню стрілянину. Агресивно Пресуйте контр-терористів на початку раунду, коли вони, як вам здається, цього не чекають. Пробуйте різні стратегії і дивіться, чи підходять вони вам. Аналізуйте противника і обирайте тактику, яка може застати його зненацька. Будьте хоробрими, тільки не треба рашить на точку B кожен чортів раунд!

Звичайно ж, переваги на карті не домогтися без комунікації, а нормального співробітництва всередині команди бути не може, якщо ви не знаєте позначень на місцевості. Постарайтеся завчити хоча б парочку назв крім класичних «килимів» і «Демида», щоб досягти успіху в забезпеченні своїх товаришів найактуальнішою інформацією про противника. Обізнаний в CS - подвійно озброєний, так що беріться за гайд з найменуваннями позицій на найпопулярніших картах. Англійські варіанти теж не забудьте!

Контроль карти - важлива частина Counter-Strike, і якщо ви володієте безліччю різних стилів гри, у вас в розпорядженні буде маса способів здобути чи втримати контроль над місцевістю. Говорячи про стратегії: як тільки ви зможете впевнено стежити за картою в змагальному режимі і складете приблизне уявлення про те, як атакують і обороняють місця мінування, витратьте якийсь час на відпрацювання кидків гранат. є маса відеокерівництво з цього предмету, не кажучи про саморобних картах , Які дозволять вам відточувати цю навичку безпосередньо в грі. Обіцяю, що цей час буде витрачено не дарма і набагато полегшить вам гру.

Якщо ви ще в принципі не усвідомлюєте тактичну користь гранат в ході матчу, раджу почати з цього відео. Більш наочного введення в світ «флешок» і «Смоков» знайти поки не вдалося.

Стрілянина крізь стіни - навик, який виробиться у вас в міру того, як ви будете все краще і краще відчувати карту. Деякі матеріали можна пробити кулями, і це не завжди очевидно. Раджу стріляти в стіну, якщо ви чуєте, що ворог знаходиться з іншого боку (а часом навіть коли ви цього не чуєте). Завжди є шанс зробити вдалий хедшот. Нижче дана техніка демонструється на прикладі карти Inferno, де знання і вміле застосування точок прострілу може дати перевагу над противником.

Економіка і стовбури

Новачкам складно оцінити всю важливість економічної складової CS. Якщо у вас добре налагоджене спілкування в команді, ви легко з цим розберетеся. Давайте поговоримо про самих фундаментальних речах, які вам слід знати.

У змагальному режимі ви обов'язково повинні купити комплект кевларовой броні! Натільний броня і шолом стоять в цілому $ 1000.. M4 і AK-47 - два «базових» виду зброї для контр-терористів і терористів відповідно. Обидва вони потужні, різнопланові, ефективні і економічні. Вам слід опанувати цими автоматами і купувати їх, коли у вас буде достатньо грошей. AK може вбити ворога в шоломі з одного пострілу в голову, а ось M4 на таке не здатний: якщо противник в шоломі, вам буде потрібно два постріли. Однак освоїти стрільбу з «Калашникова» набагато складніше, тому не поспішайте віддавати йому перевагу на перших порах гри - для багатьох новачків відправною точкою за Т-сторону стає Galil, контролювати який досить просто, навіть якщо мудровані прийоми стрільби вам чужі.

Ви також повинні вивчити концепцію «еко-раундів». Тут є маса нюансів, але головне правило говорить: нічого не купуйте, якщо у членів команди значно менше $ 4000.. Якщо у всіх в команді є більш $ 4000, очікується, що ви зробите «повний закуп», включаючи зброю, комплект засобів розмінування та гранати. Головне тут - спілкування: дізнайтеся, чи не потрібна іншим еко або дайте знати, що це потрібно вам, коли у вас проблеми з готівкою. Під час «еко-раунду» вашою основною метою є установка бомби або пара-трійка вдалих вбивств, щоб набрати кошти для підготовки до наступного раунду. Якщо у вас достатньо грошей для повного закупа і ще однієї додаткової гвинтівки, а у товариша по команді не вистачає грошей, просто скиньте йому зайве зброю. Ваші гроші - це майно команди.

До речі, коли справа стосується дропа, ніколи не скупіться. Обов'язково запам'ятайте, що два FAMAS краще, ніж одна M4, і не ігноруйте щенячі очі напарника тільки тому, що вам може не вистачити на улюблену «емку». Зрештою, він не зможе забезпечити вам належного прикриття з одним лише пістолетом.

Пістолетні раунди також неймовірно важливі, так що ж вам купувати? Все залежить від патча, актуального на момент гри, але зараз особливо гарний Tec-9, а також мені завжди подобався Five-Seven. Для тих, хто акуратно витрачає патрони і веде виключно прицільну стрільбу, гідною альтернативою у терористів може стати CZ75. P250 - теж відмінний недорогий вибір за обидві сторони. Якщо ви не дуже добре цілитеся, залишіться при стандартному зброю і купите натільну броню за $ 650, щоб витримати кілька влучень в корпус. Пістолетні раунди важливі тому, що в разі успіху ви, швидше за все, переможете в наступній парі-трійці раундів.

Пістолетні раунди важливі тому, що в разі успіху ви, швидше за все, переможете в наступній парі-трійці раундів

UMP-45 - мій особистий фаворит, коли про гвинтівки доводиться тільки мріяти.

Якщо вам пощастило на «пістолетке», високі шанси того, що противник буде дотримуватися безпечної тактики і зробить спробу еко. В такому випадку SMG - це ваш вибір. SMG дають по $ 600 за вбивство (за винятком P90!) І чудово працюють проти ворогів без броні. Купівля SMG може принести вам непогані гроші і гарантує легкі вбивства. Правда, я нерідко бачив, як новачки купували SMG на повному закуп. Так, часом вам може повести, однак SMG жахливі проти броньованих ворогів, що знижує їх цінність в порівнянні з гвинтівками. Нехай гвинтівки коштують дорожче і приносять менше грошей за вбивства, але це ж гвинтівки! Повірте, вони дуже гарні.

У разі поразки в пістолетному раунді часто відбувається Force Buy - примусова купівля дешевого зброї і мінімального комплекту броні. Погодьтеся, у команди з парою «скаутів» і Tec-9 куди більше шансів дати відсіч, ніж у бідняків з «Глок». Це відмінний прийом, коли противник з великими труднощами відвоював у вас перший раунд і / або вибирає SMG-стратегію, не чекаючи, що ви надасте опір. За терористів варто враховувати, чи була закладена бомба в попередньому раунді, бо з бонусом за закладку буде доцільно зробити одне еко і закупитися після. Контр-терористам ж розраховувати на бомбу не доводиться, але при форс-бає вони практично нічого не втрачають і все одно забезпечують собі «повний закуп» навіть після трьох поразок поспіль, так що гра майже завжди варта свічок.

До подібної тактики іноді доводиться вдаватися і на більш пізніх етапах матчу, проте вона пов'язана з великим ризиком: провалений форс-бай завдає непоправної шкоди економіці, а це, вважайте, приємний для ворога сюрприз у вигляді двох-трьох подарованих йому раундів. Звичайно, без боротьби віддати ключовий раунд буде нерозумно, але бездумно ризикувати, чи не прикинувши для початку можливі наслідки, теж не потрібно - коли рахунок дозволяє, краще заощадити гроші на повноцінну екіпіровку.

Більш того, різновидів форс-бая дуже багато. Ось парочка професійних варіацій з коментарями і докладним розбором:

Якщо у вас багато грошей і ви добре ладите з AWP в казуальних матчах, можна покластися на цю гвинтівку і під час змагальних битв. Вона хороша для контролю місцевості при грі за контр-терористів, але також непогана і при грі за терористів, хоча швидкі атаки слабо поєднуються з сидячим стилем гри з AWP. Як правило, достатньо однієї AWP на команду, але іноді можна грати в два ствола.

налаштування

В цьому плані вам не потрібно особливо напружуватися. По-перше, понизьте чутливість мишки, а потім ще трохи її зменшіть. Я також рекомендував би змінити радар, який можна зробити набагато ефективніше і інформативніше через пару рядків конфіга . По-друге, налаштуйте перехресті прицілу відповідно до ваших уподобань за допомогою сайту або карти з пресетами професійних гравців . Мені подобається класичний приціл будь-якого кольору, яка не зливається з навколишнім оточенням. Наприклад, рожевий - відмінний колір, так як він виділяється на будь-якому фоні. Для тренування стрейфа краще залишити його динамічним, поки ви не навчитеся відчувати його «розбіг». Нарешті, вимкніть опцію Switch Weapon on Pick Up (автоматичне перемикання на підняте зброю), щоб уникнути безлічі випадкових смертей від чергового невчасно підібраного «Бізона».

Не сумніваюся, що більш досвідчені гравці в CS додали б сюди ще кілька пунктів, але мені здається, що перерахованих рад цілком достатньо, щоб новачки могли почати грати. Все інше - це особисті переваги. Я раджу почитати тематичні сайти і вирішити, що вам найбільше підходить, а потім випробувати це в справі і оцінити відчуття.

Як тільки ви розберетеся з основами, спробуйте пограти на aim-картах для того, щоб відпрацювати хедшоти. Пошукайте карти за ключовими словами «aim» або «headshot» (хедшот) на серверах ком'юніті або скачайте цю і ось цю карту з Steam Workshop.

А найголовніше, повірте Шайе, він знає, про що говорить.

Пістолетні раунди також неймовірно важливі, так що ж вам купувати?