Малювання портрета досить складне і трудомістке заняття. Якщо Ви всерйоз задумалися його освоїти, то буде набагато краще спочатку детально вивчити всі елементи особи окремо: їх розміри, пропорції, будову і деякі інші характерні особливості.
Однією з найбільш значущих частин особи є рот. Крім фізіологічних функцій, він ще й головний апарат в процесі спілкування. Малюючи портрет дівчини , Не варто забувати, що жіночий рот більш витончений і має м'які округлі форми. Чоловік же навпаки відрізняється пружністю і стриманістю. Всі ці характеристики і призначення відбилися в його будові у вигляді численних складочок і досить цікавої форми. Крім того наш рот є основною шкалою настрою: коли нам сумно - куточки рота опушені; сердимося - губи щільно стиснуті; радіємо - по обличчю розпливається широка посмішка. До того ж він практично завжди відвертий і дуже рідко приховує справжні почуття і емоції, чого не можна сказати про очі.
У світі можна зустріти величезну різноманітність форм і розмірів рота. Але існують певні характеристики і пропорції, властиві практично всім губ на світлі. Про них то і піде мова в цій статті.
- Поверхня кожної губи покрита майже 24 тоненькими складочками шкіри. Максимально вони проявляються при вимові звуків «о» і «у». Під час сміху вони навпаки зовсім не помітні, так як шкіра розтягується. З віком ці борозенки стають більш глибокими і часто можуть переходити на окологубное простір. Через цю особливість будови шкіри губ колір нанесеною помади буде на півтону відрізнятися від забарвлення її ж в тюбику.
- Якщо уявити, що на поверхні губ зверху вниз проведена пунктирна лінія, то можна побачити розрізняючи в формі кожної з них. Нижня зазвичай більш об'ємна і має форму напіввалик, верхня ж навпаки більш плоска з незначним вигином.
- Прямо під нижньою губою досить часто утворюється невелике заглиблення, яке при малюванні варто підкреслити тоном або просто лінією.
- З огляду на те, що верхня губа трохи виступає вперед, вона практично завжди відкидає тінь: бліду або густу залежить від освітлення і положення голови портретованого.
- Найбільш темним місцем при малюванні рота є лінія змикання губ, тут тінь завжди дуже насичена і художники практично завжди роблять на цьому акцент.
- Згинаючись, зверху губа утворює два «горбка». Найвищі точки цих вигинів зазвичай розташовані далі від середини, ніж найнижчі точки нижньої губи.
- У куточках рота утворюються невеликі ямочки, які створюють тінь. При посмішці ці западини стає більш помітні, а тінь виразніше.
- Койма верхньої губи в центральній частині заломлюється, утворюючи так звану «арку Купідона». Цей злам відбивається і над губою у вигляді носо-губної западини.
Малюючи портрет, намагайтеся дотримуватися основні особливості будови рота. Якщо у Вас щось не виходить не турбуйтеся, відпочиньте: переведіть погляд на предмет вдалині (краще, якщо це буде листяна рослина, натуральний зелений колір допомагає очам заспокоїтися), встаньте з-за робочого місця, розімніть. Або спробуйте освоїти щось інше: намалювати очі , Ніс або вуха. До того ж Ви завжди зможете повернутися до цієї статті і продовжити навчання.