Випадання волосся при лактації

  1. Причини випадіння волосся при годуванні груддю
  2. Правила догляду за волоссям в період лактації
  3. Немає хімічному фарбуванню
  4. Уникайте механічного та термічного пошкодження волосся
  5. Народні засоби
  6. Правильне харчування

Автор статті:

Лікар дерматовенеролог, трихолог, кандидат медичних наук,
член Асоціації "Національне товариство трихолог"

Молоді матусі ще на етапі очікування малюка стикаються з проблемою випадіння волосся і відчувають досить багато переживань з цього приводу. Однак причина цього цілком природна: з ростом плода збільшується потреба у вітамінах і мінералах, і якщо їх недостатньо надходить разом з їжею, в хід йдуть материнські ресурси.

Після народження дитини організм все ще продовжує працювати за двох - настає період лактації, під час якого у молодої матері виробляється молоко. Природна їжа для дитини завжди збалансована за складом і містить всі необхідні речовини для повноцінного розвитку малюка. Але! неправильно підібране харчування матері може привести до того, що баланс корисних речовин в організмі похитнеться, що незмінно призведе до проблем із зубами, шкірою, суглобами і, звичайно ж, волоссям.

Часто навіть сама грамотна дієта не в силах зупинити випадання волосся в період лактації. Іноді волосопад може статися у молодої матусі зовсім з інших причин.

Причини випадіння волосся при годуванні груддю

Неприємності з волоссям в цей ніжний і вкрай важливий для будь-якої матері період можуть бути викликані не однієї, а цілим комплексом причин. І якщо в нормі вважається, що випадання до 100 волосся в день не критично, то в період лактації на подушці і на підлозі може залишатися до 500 волосся щодня. Що впливає на період росту волосся?

  1. Гормональний фон. Під час виношування і вигодовування малюка відбувається гормональна перебудова організму. Відразу після пологів кількість жіночого статевого гормону естрогену в крові, який править бал в другій половині вагітності, різко падає, а ось пролактин, який відповідає за вироблення молока, завойовує позиції. Такий збіг обставин може спровокувати різке випадання волосся при лактації. Встановити винного і призначити лікування в даному випадку зможе тільки ваш лікуючий лікар.
  2. Стреси. Хіба мало причин у молодої матусі переживати? У період, коли гормональний фон ще не прийшов в норму, жінки вкрай чутливі і легко піддаються депресії. Існує навіть таке поняття - післяпологова депресія. У цей період жінка відчуває постійну тривогу про дитину, ненависть до власного тіла, яке ще не встигло прийти в норму, відчуває себе безпорадною і вічно втомленою, готова зірватися з будь-якого приводу. Стрес негативно позначається на стані волосся, ускладнює нормальне харчування фолікулів, провокує випадання, яке, в свою чергу, тільки додає причин для розладу.
  3. Відсутність нормального режиму дня. Відповідно до біологічними ритмами організму, людині необхідно повноцінно висипатися в темний час доби, тоді як в світлий час мозок найбільш активний. Однак біоритми немовляти зовсім інші - більшість діток прокидається кожні 3 години, а найактивніші можуть і зовсім вимагати уваги через кожні 1,5 години. Тому молодих матусь постійно переслідує недосип, втома протягом дня, бажання повноцінно відпочити і виспатися. Природно, хронічна втома при годуванні, що супроводжується зниженням клітинного метаболізму і порушенням нормального кровообігу в шкірі голови, обертається випаданням волосся.
  4. Дефіцит макро- і мікроелементів. Материнське молоко покликане повністю задовольнити потреби маленького чоловічка на ранніх етапах розвитку, і, природно, всі необхідні речовини надходять з материнського організму. Якщо вчасно не заповнювати ресурси, може виникнути їх дефіцит.
  5. Брак часу для себе. У молодої матері багато турбот - дитина, чоловік, прибирання, готування. Дуже складно в такому ритмі викроїти час на себе кохану, а вже тим більше зайнятися вибором відповідного догляду для волосся. Мамі треба робити все швидко, поки дитина спить. Тому в хід йде будь-який підручний шампунь, волосся швидко висушуються феном і зав'язуються гумкою в пучок - ось і весь догляд. Про жодні масках, термозахист та сироватках мови і бути не може. Волосся терплять деякий час, а потім не витримують і слабшають, починають ламатися і випадати.

Правила догляду за волоссям в період лактації

Натуральна косметика

У період вигодовування немовляти дівчатам особливо важко підібрати Догляду кошти - адже в них не повинно бути хімії та шкідливих речовин, а знайти такі зараз практично неможливо. Тому зверніть увагу на магазини органічної косметики, яких з кожним роком стає все більше. Мода на натуральність зіграла на руку - тепер не потрібно обмежуватися лише спеціалізованої косметикою, в вашому арсеналі шампуні, сироватки, маски з натуральних компонентів. У серії ALEANA представлений унікальний продукт - сироватка для росту волосся . Він містить два рослинних стимулятора росту волосся з клінічно доведеною ефективністю дії.

Де купити Де купити

Немає хімічному фарбуванню

У період зміни гормонального фону досить ризиковано піддавати волосся хімічним тортурам - колір волосся може вийти непередбачуваний, а ви до того ж тільки погіршить стан ослабленого волосся. А відновити шевелюру буде вкрай складно, адже фармакологічні експерименти при годуванні груддю категорично заборонені.

Уникайте механічного та термічного пошкодження волосся

Не варто зайвий раз сушити локони феном, якщо вам не потрібно терміново тікати у справах - дайте волоссю самостійно висохнути природним шляхом. Гарячі укладання також варто звести до мінімуму - пересушена шкіра голови всупереч очікуванням виробляє збільшена кількість шкірного сала, і волосся брудняться набагато частіше. Та й цибулин волосся доводиться несолодко, вони слабшають, і волосся стоншуються.

Проведіть ревізію в туалетному столику. Замініть металеві гребінці на дерев'яні гребені і масажні щітки, поновіть запас гумок - вони повинні бути м'які без металевих елементів. Тугі гумки і шпильки ушкоджують стрижні волосся, створюють загини, на місці яких може відбутися перелом.

Народні засоби

У період грудного вигодовування домашні маски будуть особливо актуальні - вони не містять хімії, прості у використанні і дозволяють впоратися з масою проблем. Для ослабленого волосся прекрасно підходять масла - вони глибоко живлять і відновлюють життєдіяльність волосяних фолікулів. А зміцнити волосяні стрижні допоможуть яєчні жовтки - вони багаті протеїном, з якого формується волосся. Такі засоби хороші тим, що не викликають алергічної реакції і не впливають на здоров'я малюка.

Правильне харчування

Незважаючи на бурхливі гормони в період лактації, важливо дотримуватися збалансований режим харчування, щоб не допустити випадіння волосся. На вашому столі обов'язково повинні бути присутніми молочні та кисломолочні продукти, салати зі свіжих овочів, заправлені олією, фрукти, нежирне м'ясо, зелень. З екзотичними продуктами, солодощами, горіхами і морепродуктами будьте обережнішими - такі продукти можуть викликати алергію у малюка, тому вкрай важливо відстежувати реакцію дитини на різну їжу.

На які елементи потрібно звернути увагу:

Тіамін (В1) бере участь в процесі метаболізму і припливу кисню до фолікулів. Джерела: бобові, злаки, червоне м'ясо, печінку.

Нікотинова кислота (РР, В3) бере участь в окисно-відновних реакціях, в освіті меланіну (пігменту), запобігає ламкість. Джерела: жирна риба, злаки.

Рибофлавін (В2) - бере участь в клітинному метаболізмі і окислювально-відновних реакціях. Джерела: печінка, яйця, цільнозерновий хліб, молочні продукти.

Пантотенова кислота (В5) - забезпечує нормальне дихання фолікулів, відповідає за їх розвиток і силу. Джерело: печінку, нирки, курячі яйця, злаки, помідори, цвітна капуста.

Фолієва кислота (В9) - бере участь в процесі ділення клітин. Джерело: шпинат, петрушка, сир, молоко, цибулю, риба.

Кобаламін (В12) - недолік цього вітаміну веде до осередкового випадання волосся. Джерела: злакові, паростки пшениці, м'ясо, риба, птиця, соя.

Випадання волосся при грудному вигодовуванні можна уникнути, якщо вчасно звернути увагу на проблему. У разі потреби в терапевтичному лікуванні необхідно звернутися за консультацією до фахівця.

Для точної діагностики звертайтеся до фахівця.

Що впливає на період росту волосся?
Хіба мало причин у молодої матусі переживати?