Нічне небо завжди заворожувало людей своєю бездонною глибиною і величним сяйвом безлічі зірок. Спостерігаючи за зірками, можна помітити сріблясту смугу, утворену зірками. У стародавні часи люди назвали її «Чумацький Шлях». Чому ж на нічному небі видно така «зоряна доріжка» і що вона собою являє?
Щоб дізнатися це, треба зрозуміти, як влаштовано навколишній нас космічний простір. Наша Земля - це планета, яка обертається разом з іншими планетами навколо зірки, яку ми називаємо Сонце. Але зірка Сонце не самотня в космічному просторі. У Сонця є сусідки - інші зірки.
У космосі зірки зібрані в великі скупчення. Кожне таке скупчення, зване «галактикою», налічує мільярди зірок. Галактики бувають різними - сферообразних, еліптичними, спіральними. Спіральна галактика схожа на величезне колесо зі спицями, тільки без обіду і спиці у такого «колеса» згинаються, тому що спіральна галактика обертається. Якби людина могла потрапити на околицю такої галактики і подивився б в сторону її центру, то він побачив би широку смугу із зірок.
Саме таку смугу ми і бачимо в нічному небі. Сонце разом зі своїми планетами знаходиться на околиці нашої галактики, яка так і називається - Галактика. З давньогрецької мови слово «галактика» перекладається як «Чумацький Шлях».
У стародавніх греків існувало багато легенд про богів Олімпу. Одна з них свідчить, що одного разу богиня Гера годувала молоком Геракла і частина молока розлилася по небу у вигляді молочної доріжки, яку люди так і назвали - Чумацький Шлях.
Автор тексту: Лев Пояснікін
Чому ж на нічному небі видно така «зоряна доріжка» і що вона собою являє?