Як зшити рулонні штори своїми руками: різноманітність видів, покрокова інструкція, поради щодо підбору матеріалу

  1. різноманітність матеріалів
  2. підготовка полотна
  3. Збірка рулонних штор на карниз
  4. Виготовлення вітражних моделей
  5. Грецькі і теплі варіанти

Деякі люди не уявляють собі затишну обстановку без всіляких багатошарових драпіровок з хвилями, рюшами та іншими декоративними елементами Деякі люди не уявляють собі затишну обстановку без всіляких багатошарових драпіровок з хвилями, рюшами та іншими декоративними елементами. А інші вважають за краще лаконічний дизайн з простими формами. З цим завданням добре справляються рулонні штори. Своїми руками зробити їх допомагає нескладна конструкція, та ще й вікно закривається і від сонячних променів, і від чужих поглядів.

різноманітність матеріалів

Підбираючи тканину, варто спиратися на її структуру Підбираючи тканину, варто спиратися на її структуру. Кольорове рішення і ступінь прозорості можуть бути будь-якими. Зовнішній вигляд при виготовленні рол штор залежить від правильно підібраного тканини. Щільність тканини впливає на затененность в кімнаті. Чим тонше полотно і світліше забарвлення, тим більше світла пройде при опущених завісах. Краще вибирати тканину з двостороннім друком, особливо якщо мова йде про приватних будинках.

Якщо тканина з бажаної щільністю або двостороннім малюнком не знайдено, то можна наявний відрізок скласти навпіл. При складанні важливо переконатися, що малюнок з обох сторін розташований правильно, за задумом. Відтінок краще підбирати під драпірування меблів, а не під шпалери. Світловідбиваючі властивості допоможуть збалансувати мікроклімат в жарку погоду. Можна скористатися традиційними тканинами:

  1. Бавовна.
  2. Льон.
  3. Нейлон.
  4. Сатин.
  5. Віскоза.
  6. Комбінування декількох видів.

Комбінування декількох видів

Також можна скористатися тонкими дощечками або бамбуковими планками. Їх можна придбати з уже готовим сплетінням між собою і нанесеним малюнком. Найчастіше вони продаються як серветки та підставки. У них висока стійкість до вигорання, до механічних пошкоджень і до побутової хімії. Недоліками виготовлення сонцезахисних ролл-штор з бамбука є немаленький вагу, обмежений вибір кольорів і шум при управлінні і протягах.

Найпоширенішим матеріалом є поліестер. Його обробляють антистатичними і антибактеріальними складами.

Це забезпечує значне зниження кількості пилу, який осідає на штору. Тому проведення генеральної чистки знадобиться набагато рідше.

Для кожної кімнати вибирається своя ступінь затемнення кімнати. Для спалень прийнято вибирати більш щільні сонцезахисні тканини, щоб не пропускати ранкове сонце. Але при цьому після сну якось треба встати і в напівтемряві це зробити набагато складніше. Тому якщо ролл-штора використовується без додаткових фіранок, то, можливо, варто скористатися комбінованим варіантом затемнення.

У вітальнях, кабінетах і кухнях в основному застосовують прозорі і напівпрозорі тканини з хорошими пропускними властивостями. До таких тканин належать сатин, шовк і бавовна. Комбіновані полотна «день-ніч» мають чергування щільних і прозорих смуг, що дозволяє змінювати ступінь затемнення, як при використанні жалюзі. Для кухні випускаються матеріали, просочені спеціальними складами. Це дозволяє шторі довгий час не вбирати в себе запахи.

підготовка полотна

Після визначення виду тканини необхідно зробити виміри і визначити потрібний розмір матеріалу. Коли кріплення для рулонних штор на пластикові вікна своїми руками встановлюються на саму раму, то заміряють розміри скла. Якщо установка виконується на віконний проріз, то спочатку на стіні ставляться відмітки передбачуваного розміщення полотна. Після цього виконуються виміри.

До отриманих розмірами необхідно додати на припуски:

  1. по 2 см з кожного боку до ширини для зшивання.
  2. до 15 см до довжини для обважнювачів і штанги.

Якщо тканина з одностороннім малюнком, то треба підготувати 2 відрізу за отриманими розмірами для лицьового боку і вивороту Якщо тканина з одностороннім малюнком, то треба підготувати 2 відрізу за отриманими розмірами для лицьового боку і вивороту. Тканина може мати різних забарвлень з двох сторін. Одне полотно може бути зшите з декількох відрізів. Для підв'язок можна використовувати різні стрічки, декоративні шнури або зшиту стрічкою тканину. Їх довжина вираховується складанням двох довжин штор і 25 см на зав'язку.

На тканини розміри відзначають крейдою або шматочком мила. Відрізати краще швейними або новими ножицями, щоб не зіпсувати тканину затяжками і рваними краями. Полотна складаються лицьовими сторонами всередину, змітати верх і бічні сторони. Зшити половинки можна на швейній машинці або вручну. Потім виріб вивертається, і запрасовують шви. Якщо полотно має великі розміри по ширині, то слід стежити, щоб шов припадав на палітурка рами. Цей захід зробить його практично непомітним.

Верхня частина полотна ущільнюється пришиванням тасьми. Цей захід дозволить прикріпити штору меблевим степлером або маленькими гвоздиками до дерев'яного бруска. Щільна тасьма вбереже тканину від поривів під навантаженнями від обважнювачів при управлінні.

Збірка рулонних штор на карниз

Установка таких штор своїми руками не складе особливих труднощів. Покрокова інструкція рулонних штор своїми руками включає наступні етапи:

  1. На шторі знизу роблять кишеню для рейки утяжелителя. Полотно має бути під натяжку, без провисань. Можна взяти металевий прут або дерев'яний брусок. Такі обважнювачі можна замінити в будь-який момент. Дерево буде краще, оскільки метал може окислюватися.
  2. Верхній край обертають на штанзі і закріплюють кількома рядками. Якщо брусок дерев'яний, то можна використовувати степлер або гвоздики.
  3. Під штангою пришивають кільця для стрічок підйомного механізму.
  4. На віконному отворі зверху і на боках треба вкрутити гачки-тримачі для збірки спрощеної версії підйомного механізму. Якщо рама відкривається, то шурупи вкручуються в склопакет.
  5. Для такої конструкції одна стрічка повинна мати розмір, що дорівнює трьом довжинам шторки, а до другої треба додати ще й ширину.
  6. Одну стрічку закріплюють на верхній гачок, обертають знизу вгору і пропускають через кільце вгорі. З другої роблять так само, тільки простягають через обидва кільця.
  7. Обидві стрічки зв'язуються разом.

При такому ж підйомному механізмі можна виконати рулонні штори на липучках. Для цього брусок обшивається окремим відрізом з липучкою, а до верху штори пришивається друга частина липучою стрічки.

В даному випадку згортати рулон треба вручну і фіксувати декоративними стрічками.

В даному випадку згортати рулон треба вручну і фіксувати декоративними стрічками

Підйомний механізм можна придбати в готовому вигляді. Чи залишиться закріпити штору до горизонтальної штанги за допомогою липучки або прострочити кишеню на машинці. У комплектацію можуть входити різні декоративно-захисні елементи, такі як короб для валика, вертикальні напрямні і нижня планка з клямкою. Підйомні системи бувають:

  1. Управління ланцюжком або шнуром зубчастим барабаном.
  2. Роликовий підйомний механізм.
  3. Пружинне управління обходиться без додаткових фіксаторів.
  4. Електроприводна система - найдорожча. Працює від вимикача або на пульті.

Виготовлення вітражних моделей

Для їх створення можна використовувати будь-який матеріал, навіть тюль. Особливість зовнішнього вигляду в тому, що вони нагадують пісочний годинник. Полотно поперечним поясом може збиратися на будь-якому рівні. Суть збірки вітражного шторки своїми руками полягає в монтажі верхніх і нижніх направляючих і натяжки полотна між ними. Як напрямні можна використовувати дерев'яні планки, металеві трубки, струну або товсту волосінь.

Вибір варіанту натяжки матеріалу впливає на зняття вертикальних і горизонтальних розмірів:

  1. Вимірявши відстань між верхнім і нижнім держателем, треба додати ще 20 см. Якщо тканина тягнеться, то надбавку треба зменшити.
  2. Щоб не помилитися, можна зробити верхню кишеню і відразу надіти на штангу. Потім натягнути до нижньої перекладині, перехопити кулісою і відзначити довжину.
  3. Якщо все влаштовує, прошити низ і надіти на тримачі.
  4. Ширина залежить від виду матеріалу і бажаної пишності. Тому береться або 1,5 розміру отвору, або подвійний розмір, додаючи при цьому по парі сантиметрів з кожного боку.

Ще можна використовувати клаптевий спосіб, але для початку необхідно вибрати вітражний візерунок. Пошиття простого музичного варіанту штор починається зі зшивання клаптикового полотна з різнокольорових смуг. Потім готове полотно розрізається під кутом 45 градусів на смуги. З'єднання одержані смуг зшивають зі зміщенням на вибрану кількість ромбів. Такий спосіб може дати будь-який малюнок, а тканина виходить ексклюзивна.

Грецькі і теплі варіанти

Грецькі і теплі варіанти

Старовинний орнамент надає античне напрямок створюваним стилям. При використанні тканини пастельних тонів і меандру виходять грецькі штори своїми руками, які можуть мати будь-яку конструкцію. Вони можуть бути виконані в класичному гардини вигляді, ролл-шторою або римської конструкцією. Головною відмінністю і особливістю при оформленні є симетрія як самих малюнків, так і штор. Переважають забарвлення, містять тільки два кольори. Їх можна декорувати кистями, шнурами або лаштунками.

Щоб в зимовий час зменшити втрати тепла будинки, можна виготовити теплі штори на вікна, забарвлення яких залежить тільки від переваг власника. Конструкція кріплень і модель вибирається під дизайн приміщення або за фінансовими можливостями. Непогано виглядатимуть теплі штори в римському виконанні або у вигляді ролл-штор. Маючи довжину до підвіконня, вони будуть щільно прилягати до стін і не дадуть теплому повітрю від батарей просто виходити в вікно.

Між полотнами декоративної тканини розміщують утеплювач - такий, як використовують для кухонних прихваток. Ця процедура робиться наступним чином:

  1. Вимірюються розміри і переносяться крейдою або милом. Утеплювач розмічають за отриманими розмірами, а для декоративних шматків робляться припуски по 2-3 см. Припуски залежать від якості відрізу і рівня майстерності робить. Чим менше досвіду, тим більше припуски.
  2. Два декоративних відрізу складають виворотом назовні. Якщо досвіду мало, то слід вручну легенько прошити по заданих розмірах. Попередньо можна акуратно вставити утеплювач, але стежити, щоб його не пришити.
  3. Прибравши наповнювач з заготівлі, треба її прострочити з боків.
  4. Вивернути чохол і пропрасувати шви.
  5. Вставити утеплювач.
  6. На торцях подверніте непрошитий тканину і подколіте швейними шпильками всі три шари. Замість шпильок, можна вручну наметати, а потім прострочити на машинці.

Фіксування теплоотражающей тканини з двох сторін запобіжить її осідання. Тепер залишається пропрасувати і повісити матеріал на обрану конструкцію. До готової штори можна додати різні прикраси на свій смак.