Компот з чорної смородини на зиму, рецепти

  1. Компот з чорної смородини простий рецепт
  2. Чорносмородиновий рецепт на 3 літрову банку
  3. Компот з чорної смородини з яблуками, рецепт з фото - покрокова інструкція
  4. Компот із смородини з агрусом
  5. Смородиновий-вишневий компот на зиму
  6. Компот з чорної і червоної смородини
  7. Компот асорті на зиму
  8. Компот із замороженої чорної смородини
  9. Компот з чорної смородини з м'ятою або мелісою
  10. Компот із смородини з корицею і лимоном
  11. Компот з чорної смородини з імбирним коренем
  12. Компот із смородини і ягід журавлини на зиму

Як завзята городниця, я звичайно ж заготовлюю компот з чорної смородини на зиму Як завзята городниця, я звичайно ж заготовлюю компот з чорної смородини на зиму. Сьогодні поділюся рецептами на 3 літрову і 1,5 банки, а, так само, розповім ще кілька цікавих рецептів, не тільки зимових, а й тих, які ми із задоволенням п'ємо в спекотні літні дні.

  1. Для компоту найчастіше я беру трилітрові банки, але якщо ваша сім'я невелика, то використовуйте півтора або дволітрові, щоб напій не стояв довгий час відкритим.
  2. Ягоди я вибираю завжди стиглі, потрапляння в компот зелених псує смак, а якщо вони будуть занадто перезрілими, то швидко втратять форму.
  3. Добра порада початківцям господарочкам, ніколи не збирайте ягоди для зимових заготовок після дощу, особливо затяжного, вони швидко насичуються вологою і стають несмачними, водянистими.
  4. Є два варіанти робити на зиму будь компот, варити окремо сироп і заливати їм ягоди, або просто засипати цукор відразу в банку, а потім наливати окріп. Перший варіант, звичайно ж надійніше.
  5. Моя мама любить закривати всі ягідні заготовки капроновими кришками, тими, які потрібно окропом заварювати, щоб зняти або одягнути. Якщо ви теж любитель таких кришок, то використовуйте для консервування їх одноразово. Все таки, пластмаса добре вбирає в себе не тільки запахи, але і різні бактерії.
  6. Банки, банки, банки, що з ними робити? Якщо за рецептом йде стерилізація компоту, то банки не потрібно стерилізувати окремо, досить промити з миючим засобом і содою. Рецепти без стерилізації вимагають стерильною тари.
  7. Готуючи ягоду, не тримайте занадто довго її в воді, після промивання дайте стекти зайвим краплях.
  8. Для компоту ягоди можна залишати на гілочках, дуже красиво виглядають в банку.

Компот з чорної смородини простий рецепт

Для тих, хто завжди поспішає, пропоную найпростіший рецепт приготування компоту. Не дивлячись на простоту він надійний і завжди виходить смачним.

Ми беремо:

  • На пів кіло ягід
  • Повний стакан цукру

Як приготувати компот з чорної смородини:

Якщо вже вам взагалі по-швидкому треба, то залишайте гілочки разом з ягідками, тільки обполосніть їх в друшляку і трохи обсушити. Банки я зазвичай заповнюю на третину обсягу, якщо хочете більш насичений смак, або банок обмежена кількість, то заповнюйте на половину, відповідно збільшуйте норму цукру.

Баночки просто і швидко простерилізувати в мікрохвильовій печі, їх і сушити не потрібно буде. Насипаємо ягоду, зверху по нормі цукор і доверху наливаємо окріп. Чекаємо кілька секунд, поки він проллється крізь ягоди і підливати ще, щоб води було по саме горло.

Банки відразу закочує, встановлюємо догори дном і добре укутують, так цукор швидше розчиниться і ягода дасть сік.

Чорносмородиновий рецепт на 3 літрову банку

Як розрахувати кількість ягід, цукру і води на 3 літрову банку? Все дуже просто. Я дам основні пропорції, які ви можете змінювати за своїми смаковими уподобаннями. Так само можна зробити концентрований компот, який потім розводиться водою, це для економії місця і тари.

Нам буде необхідно:

  • Пол кіло чистих ягід
  • Стакан гранований цукру
  • вода

Як закрити компот з чорної смородини на зиму:

Баночки заздалегідь готуємо. Ягоди промиваємо і засипаємо по пів кіло на кожну банку, це, якщо компот розбавляти.

Тепер в кожну банку наливаємо звичайну холодну воду, накриваємо кришкою з отворами для зливу і виливаємо воду в каструлю. Це ми відміряли кількість потрібне води, треба долити ще з півсклянки, щоб банки були заповнені по самі краєчки.

Воду ставимо на газ, засипаємо цукор за кількістю ягоди і доводимо до кипіння сироп. Відразу заливаємо в ягоди і катаємо під кришки. Остужаем під шубою до повного охолодження.

Компот з чорної смородини з яблуками, рецепт з фото - покрокова інструкція

Уявляю ще один покроковий рецепт з фото компоту зі смородини з яблуками. У рецепті кількість ягід розраховане на три трилітрові банки.

Ми використовуємо:

  • На трилітрову банку
  • Три склянки ягід
  • Дві жмені скибочок яблука
  • Три склянки цукрового піску

Інструкція по закатку компоту:

Підготуємо потрібну кількість ягоди і яблук, смородину промиємо, а яблучка наріжемо часточками Підготуємо потрібну кількість ягоди і яблук, смородину промиємо, а яблучка наріжемо часточками.

Відміряємо воду, три банки по плічка Відміряємо воду, три банки по плічка. Виливаємо в каструлю і закип'ятити.

Поки починає закипати вода, ми в сито насипаємо необхідне для однієї банки Поки починає закипати вода, ми в сито насипаємо необхідне для однієї банки.

Опускаємо сито в киплячу воду і так бланшируємо хвилини дві Опускаємо сито в киплячу воду і так бланшируємо хвилини дві.

Пробланшировать ягоди розкладаємо по банках Пробланшировать ягоди розкладаємо по банках.

У воду, де ми бланшувати, засипаємо цукор У воду, де ми бланшувати, засипаємо цукор. Кип'ятимо сироп хвилин п'ять.

Заливаємо банки і закочує кришками Заливаємо банки і закочує кришками.

Компот із смородини з агрусом

У компот зі смородини з агрусом я кладу цукру менше, тому як агрус сам по собі солодкий. Деякі додають в такий напій всього півсклянки цукру на літрову банку.

Ми використовуємо інгредієнти:

  • Пол кіло ягоди смородини
  • кіло агрусу
  • Дві третини склянки цукру на кожен літр води

Процес приготування:

Агрус ягода щільна і ми її трохи пробланшіруем. Відміряємо приблизну кількість рідини, за кількістю ягід. Закип'ятити в широкому посуді і опустимо на пару хвилин в ситі ягоди. На цій же воді ми будемо робити сироп, відразу засипаємо цукор, а ягоди розподіляємо по банкам, заповнюємо на одну третину.

Заливаємо ягоди киплячим сиропом і відразу ж крутимо кришки. Всі банки перевертаємо догори ногами і вкутуємо під шубу до повного охолодження.

Смородиновий-вишневий компот на зиму

Відразу скажу, як на мій смак, то з вишнею не потрібно робити компот дуже насиченим, буде занадто терпкий. Ягоду до того ж доводиться заморожувати, щоб долежала до врожаю смородини. А взагалі, напій виходить дуже красивий і ароматний.

Ми підготуємо на трилітрову банку:

  • Сімсот грамів цукрового піску
  • За дві склянки смородини і вишні

Процес заготівлі:

Ягоди можна залишати з гілочками, за бажанням. Чисті, без сміття розкладаємо їх по стерильним банкам і заливаємо заздалегідь приготовленим окропом. Відміряють воду зливаємо знову в каструлю і змішуємо з цукром, після закипання варимо сироп близько п'яти хвилин.

Готовий сироп заливаємо в ягоди по самі краєчки банок і відразу закочує, даємо повільно охолонути під шубою догори дном.

Компот з чорної і червоної смородини

Хто хоч раз робив компот із червоної смородини, знають, яка ягода стає непоказна, як ніби вицвіла. Змішавши з чорною смородиною компот буде просто чудо.

Ми приготуємо інгредієнти:

  • На кожну трилітрову банку
  • За 3-4 склянки ягід
  • За півтори склянки цукру

приготування:

Ягоди перебираємо і прополіскують у воді, розсипаємо по банкам, пропорції на ваш розсуд. Заливаємо на п'ятнадцять хвилин окропом, прикриваємо кришками і нехай постоять. Потім воду потрібно злити в посуд, де будемо варити сироп. Додаємо цукор і готуємо як зазвичай.

Уже готовим сиропом заливаємо ягоди по самі бортики банки, заздалегідь прокип'ячену кришками закочує відразу ж. Остужаем під шубою протягом доби.

Компот асорті на зиму

Асорті у нас завжди користується особливим попитом. Кілька банок залишаю на свята, з'їдаються навіть ягідки, така вкуснотень виходить.

Ми приготуємо продукти:

  • Пол кіло чорної смородини
  • Пол кіло червоної смородини
  • Пол кіло малини
  • Три великих яблука
  • Пол кіло слив або тернослива
  • п'ять персиків
  • На літр води триста грам цукру

Як готувати:

Ягоди прополіскують. Яблука ріжемо тонкими пастінкамі, у персиків знімаємо шкірку і ріжемо їх четвертинками. Зливи миємо, розрізаємо навпіл і витягуємо кісточки. Смородину просто перебираємо і промиваємо.

Зливи, часточки яблук, смородину і шматочки персиків в ситі опускаємо в окріп і даємо дві хвилини пробланшировать. Потім розподіляємо все рівномірно по банках, зверху розсипаємо ягоди малини. Банку заповнюємо на третину сумішшю фруктів і ягід.

Воду, в якій бланшувати ягоди, потрібно заздалегідь відміряти, скільки у вас буде банок, приблизно по плечики. Змішуємо її з цукром і закип'ятити, заллємо асорті отриманим сиропом і закатати під кришки. Остужаем в вкутаним вигляді до повного охолодження.

Компот із замороженої чорної смородини

Заморожену чорну смородину зараз можна знайти на будь-якій кухні і в будь-якому магазині. Компот з неї готується до непристойності просто. Взимку такий напій ми любимо пити теплим.

Ми використовуємо:

  • Стакан заморожених ягід
  • Пол склянки цукру
  • Два літри звичайної води

Процес приготування:

Закип'ятити воду і погрозами в неї ягоди, додамо цукру і ще раз закип'ятити. Вимкнемо плиту і залишимо компот на ній, зверху можна накрити рушником, щоб він краще напар. Даємо так настоятися години три, потім пробуємо.

Компот з чорної смородини з м'ятою або мелісою

Компот з м'ятою, кисленький, зі свіжозірваних ягід освіжить найкраще в спекотний полудень. Його можна і в дорогу взяти, наприклад, на природу.

Ми використовуємо:

  • Три склянки ягід
  • Дві гілочки м'яти свіжої
  • Два літри сирої води
  • Склянка цукру

Як зварити компот:

Ягоди ополоснём і видалимо сміття. Опускаємо їх в окріп, засипаємо цукор і кладемо м'яту. Чекаємо кипіння під кришкою. Кип'ятимо близько трьох хвилин і відключаємо даємо в теплі настоятися. Такий компот можна закатати і на зиму.

Компот із смородини з корицею і лимоном

Така спеція, як кориця завжди підсилює смак ягоди, надає неймовірний аромат напою, облагороджує його.

Ми використовуємо:

  • Три склянки стиглих ягід
  • Два літри води
  • паличку кориці
  • половинку лимона
  • Півтора склянки цукру

Процес приготування:

Ставимо воду на вогонь, відразу після закипання кидаємо корицю і додаємо цукор, через п'ять хвилин бурхливого кипіння закладаємо ягоди. Чекаємо, поки ще раз закипить і відлічимо п'ять хвилин. В кінці кинемо часточки лимона і відключимо. Накриємо каструльку рушником і нехай пару годин постоїть, потім можна пити.

Компот з чорної смородини з імбирним коренем

Компот смородини з імбиром справжня швидка допомога при простудних захворюваннях. Його легко приготувати і зі свіжої, і з замороженої ягоди.

Ми беремо:

  • На два літри звичайної води
  • Три склянки смородини
  • Стакан цукрового піску
  • Шматочок кореня імбиру

Як приготувати:

Імбирний корінь очищаємо від шкірки і нарізаємо п'ятачка, заливаємо окропом і хвилин п'ять кип'ятимо, відразу ж до нього можна додати цукор. Після засипаємо ягоди, ще раз чекаємо закипання і кип'ятимо ще раз.

Компот із смородини і ягід журавлини на зиму

Дуже корисний, кисленький компот виходить з чорної смородини з журавлиною. За бажанням можна додати ще й червоної смородини. Дивіться на смак вашої родини.

Нам буде необхідно:

  • Дві склянки свіжих ягід смородини
  • стакан журавлини
  • Стакан цукрового піску

Процес приготування:

Ці пропорції на трилітрову банку. Заздалегідь відміряє приблизно потрібну кількість води, я завжди наливаю по плечики банки. Ставимо воду для закипання. Поки переберемо і промиємо ягоди, складемо їх в сито і в окропі дамо пробланшировать близько двох-трьох хвилин.

Ягоди розподіляємо по банкам, а в ту ж саму воду висипаємо цукор і готуємо сироп. Киплячим відразу заливаємо ягоди по самі краєчки банок і катаємо під кришки. Остужаем в вкутаним вигляді.

Представлені мною рецепти перевірені не раз на моїх домочадців. Якщо дотримана вся технологія, то банки можуть простояти кілька років. Якщо у вас є якісь цікаві рецепти, прошу поділитися в коментарях.

Банки, банки, банки, що з ними робити?