Калорійність оливкового масла

  1. властивості
  2. користь
  3. шкода
  4. Калорійність і склад
  5. У 100 грамах
  6. У столовій ложці

Оливкова олія в кулінарії називають прованським або дерев'яним. Відноситься до рослинним . Для його виготовлення застосовуються м'ясисті частини і ядра кісточок оливи. Найбільш якісні сорти з ніжним м'яким смаком і приємним ароматом оливок отримують методом холодного віджиму.

Оливу вирощують в середземноморських країнах, готовий продукт поставляють до нас із Греції, Кіпру, Туреччини, Іспанії.

З давніх часів символом достатку і миру, очищення і благословення служила оливкова гілка, вкрита листям. Її вручали переможцям спортивних змагань і кровопролитних воєн.

Її вручали переможцям спортивних змагань і кровопролитних воєн

властивості

Оливкова олія складається з різних тригліцеридів, в яких міститься олеїнова кислота у великих кількостях. У оливі містяться три дуже цінних для косметології речовини - сквалан, сквален і фенол. Кожне з цих речовин має цілющі властивості. Наприклад, сквалан і сквален благотворно впливають на зовнішній вигляд шкіри. Тому дані речовини охоче застосовуються у виробництві косметичних засобів по догляду за шкірою обличчя і тіла. А фенол захищає від старіння, його додають в омолоджуючі креми.

Його можна застосовувати для лікування ламких волосся, що січеться. Досить двічі на тиждень балувати волосся живильною маскою з екстрактом оливок.

Маску можна приготувати вдома, для цього знадобиться по 1 ложці якісного рослинного і оливкового масла і по 1 ч.л. жовтка і меду. Маска пом'якшує, живить волосся, в результаті розкішної шевелюри не страшні такі проблеми як випадання або ламкість.

Тепер можна не купувати магазинних масажних масел. Просто підігріти до температури тіла і використовувати за призначенням. Оливковий масаж наситить шкіру вологою, виведе токсини, посилить кровообіг і взагалі буде корисний. Цінність масла в раціоні обумовлена ​​його здатністю позбавляти організм від шкідливого холестерину , Одночасно зберігаючи рівень його корисного побратима.

Масло з оливи - чудовий дієтичний компонент, необхідний для здоров'я людини - це одне з найбільш корисних масел.

користь

Смажити, заправляти салати і взагалі готувати за допомогою такого масла набагато смачніше і корисніше, ніж з соняшниковою. Воно застосовується в кулінарії для приготування різноманітних страв: обсмажування риби, м'яса, овочів не обійдуться без цього диво продукту. Його додають в перші, другі страви і гарніри. Масло відомо не тільки смаком, а й тим, що корисно для травного тракту.

Велика кількість олеїнової кислоти допомагають організму засвоювати корисні елементи, покращує апетит, сприяє гарному обміну речовин.

Постійне, але помірне вживання цього продукту в їжу буде профілактикою багатьох захворювань. Компонентом безлічі лікарських препаратів, що знижують тиск, є листя оливи. Його корисно вживати для профілактики серцево-судинних захворювань.

Масло знижує зменшення кальцію в кісткових тканинах, тому воно так корисно дітям. Лінолевої кислоти допомагають загоєнню опіків, підняття м'язового тонусу, відновлення нервової системи і навіть поліпшенню координації рухів. Також воно знижує ризик виникнення пухлин.

Жирні кислоти, антиоксиданти і вітаміни не дають розвиватися раковим клітинам, сприяють зменшенню шкідливих речовин і токсинів в організмі людини.

шкода

Користь оливкової олії для організму дуже велика, але додавати його в раціон треба в невеликих кількостях. В іншому випадку воно може погано вплинути на стан шлунка. Має жовчогінні властивості. Наприклад, при холециститі, захворювання може загостритися. Доросла людина, без шкоди для здоров'я, може вживати близько 3-х столових ложок на добу.

Вибирати і купувати краще нерафінована, яке менше піддавалося температурній обробці і зберегло в своєму складі на багато більше корисних елементів, ніж рафінована. Але таке масло і значно дорожче. Краще віддавати перевагу натуральному оливковій олії, обов'язково, в скляній тарі.

Деякі виробники хитрують і змішують різні сорти, ніж сильно зменшують корисний склад і властивості масла. Якщо на етикетці продукту напис мікс (mix), то його краще не купувати. Важливо пам'ятати, що термін придатності якісного нерафінованої олії становить не більше п'яти-шести місяців.

Калорійність і склад

Часто задавані питання:

  • Калорійність і обсяг чайної ложки масла з оливи?
  • Скільки калорій міститься в 100 грамах і столовій ложці?
  • Який обсяг столової ложки?
  • Скільки білків, жирів і вуглеводів на 100 грамів продукту?
  • Який зміст вітамінів і мінералів в 100 грамах олії?

У 100 грамах міститься:

  • Білків - 0,0 г .;
  • Жирів - 99,9 г .;
  • Вуглеводів - 0,0 г .;
  • Вітамінів (токоферол) - 15,0 мг.

Зміст вітамінів і мінералів в 100 г:

Вітаміни Мінерали Вітамін А 0,03 мг Натрій 350 мг Вітамін B3 0,1 мг Калій 95 мг Вітамін С 0,5 мг Кальцій 70 мг Вітамін Е 5 мг Магній 25 мг Вітамін К 0,05 мг Фосфор 20 мг

В 1 чайній ложці

Маса нетто одного літра - 908 грам. Значить, в одному мл - 0,9 грам. В одній чайній ложці - 5 мл олії, що становить 4,5 грам. Якщо врахувати, що калорійність ста грам - 898 ккал, а в 1 м - 8,98 калорій, значить:

4.5 * 8.98 = 40.41 ккал.

У 100 грамах

У ста грамах масла 898 ккал - це дуже багато. Нічого страшного не трапиться, якщо раз в день їсти салат, приправлений олією. Але зловживання продуктом, особливо при наявності зайвої ваги, може обернутися погіршенням самопочуття.

У столовій ложці

У столовій ложці 17 грамів продукту, тобто, приблизно 15,3 мл і 152,6 ккал. Дорослій людині не зашкодить, але навіть піде на користь включити в свій щоденний раціон 1,5-3 столових ложки масла.

Ваш відгук на цю статтю:

Ваш відгуки, коментарі, питання

Скільки калорій міститься в 100 грамах і столовій ложці?
Який обсяг столової ложки?
Скільки білків, жирів і вуглеводів на 100 грамів продукту?
Який зміст вітамінів і мінералів в 100 грамах олії?