Які бувають проби срібла в ювелірних виробах: фото і ціни

  1. Що таке проба?
  2. Які бувають проби срібла?
  3. 800 проба
  4. 830 проба
  5. 875 проба
  6. 925 проба
  7. 960 проба
  8. 999 проба
  9. ціни
  10. види срібла
  11. Як правильно вибрати?
  12. Догляд за сріблом

Срібло - благородний метал, що володіє неповторним зовнішнім виглядом, антисептичними властивостями і тривалим терміном служби. Ризик зараження підробленого вироби зі срібла, в порівнянні з золотом, не такий високий. Однак на ринку зустрічаються фальшивки, які настільки філігранно імітують благородний метал, що візуальні відмінності знайти неможливо.

Перед покупкою срібних прикрас необхідно розібратися в маркуванні, щоб знати, які бувають спроби срібла і не віддати свої гроші за підробку.

Що таке проба?

Що таке проба

З чистого дорогоцінного металу рідко коли виготовляють будь-які предмети. Без домішок срібло податливі, крихке і недовговічне, тому в нього додають інші метали: мідь, нікель, алюміній, кадмій, цинк. Додаткові метали (лігатура) сприяють збереженню початкового зовнішнього вигляду срібла і підвищенню його міцності.

Срібло можна нескінченно розбавляти легирующими матеріалами. Його цінність погіршується, а візуально не так-то просто відрізнити якісне срібло від «розведеного». З цією метою була розроблена система проб. Вона введена з 1927 року і сьогодні діє на території Росії і країн СНД.

Метал почали таврувати, щоб було зрозуміло, з якого сплаву він зроблений. Позначення, нанесене на ювелірний виріб, назвали пробою. Проба інформує про те, скільки частин дорогоцінного металу в тисячі одиниць ваги сплаву. Тобто виріб, який має пробу 925 , Виготовлено зі сплаву, кілограм якого містить 925 грам срібла і 75 грам легуючих металів.

З усіх проб, які бувають у срібла, мінімальна - 750, а найвища - 960. Срібні вироби найнижчою проби відрізняються мідним відтінком. Срібло з невеликими домішками захоплює ясним і чистим відтінком. Проби нижче 800 в Росії не завдають - такі предмети виконаними з дорогоцінного металу не вважаються.

У багатьох країнах широко поширений білий метал 925 проби. Виняток становить Франція, де віддають перевагу виробам 800 проби.

Які бувають проби срібла?

Метрична система передбачає для сплавів срібла різні проби:

800 проба

фото:

Що містить трохи менше 80% чистого металу срібло відрізняється високою міцністю. Сплав має якісними ливарні властивості. Мінус в тому, що на відкритому повітрі швидко окислюється і набуває темний колір. Для виготовлення ювелірних виробів таке срібло не використовують.

У нашій країні це найнижча проба срібла з характерним жовтуватим відтінком, що містить багато домішок. Такий метал застосовується для виготовлення предметів побуту, столових приладів, сувенірів. Виробам зі срібла 800 проби періодично потрібно чистка.

830 проба

830 проба

За властивостями схожа на попередню, тільки містить трохи більше срібла. Служить для виготовлення вилок, ложок, ножів, сільничок, маслюк та іншого посуду.

875 проба

875 проба

Це срібло придатне для виготовлення інтер'єрних прикрас, а не тільки кухонного начиння. Такий сплав піддається карбуванні, куванні, литві в формах, досить зручний для виробництва ювелірних прикрас «економ-класу». Вартість цих виробів нижче, але через підвищеної міцності зробити роботу філігранної складно.

925 проба

925 проба

Найпоширеніша в ювелірній справі проба срібла. Міді в 925 пробі всього 7,5%, інша частка припадає на благородний метал. Таке срібло отримало назву стерлінгів, так як в Англії з нього довгий час друкували монети. Ідеальна для створення міцних і красивих ювелірних виробів. Колір сплаву залишається білим при куванні, емалюванні, випалюванні, техніці філіграні.

960 проба

960 проба

Це майже чистий благородний метал, частка домішок в якому становить всього 4%. Завдяки високій пластичності тільки він здатний витягуватися в найтоншу нитку, з якої сплітають візерунки великої художньої цінності. Срібло 925 проби схильне механічній дії, тому вироби з нього потрібно носити дуже дбайливо. Метал практично не окислюється і не чорніє.

999 проба

999 проба

Маркіроване 999 пробою срібло відрізняється м'якістю. Це чистий метал, що не використовується для виготовлення ювелірних виробів. Зігнути або поламати його дуже легко. Зроблене з чистого срібла прикраса швидко втратить форму, а колір його зміниться моментально: через окислення метал швидко тьмяніє. З чистого срібла виплавляють злитки і колекційні монети. У побуті ці предмети не використовуються, тому ризик пошкодження їх поверхні мінімальний.

Крім цих поширених сплавів срібла, в минулому існував метал 500 і 900 проби, який застосовували для виробництва злитків різної ваги і карбування монет. Тепер вони вже не зустрічаються. У Єгипті широко відомо срібло 600 проби.

В Японії популярні прикраси з позначенням 1000 проби. Японці з задоволенням купують прикраси, так як вірять, що схильне до впливу Місяця чисте срібло дарує милість долі і приносить удачу.

ціни

Знаючи, які є проби срібла, неважко здогадатися про вартість предметів з цього металу. Поставлена ​​на будь-срібний виріб проба допомагає запобігти обман з боку продавців і виробників.

Щоб розрахувати вартість срібла в залежності від проби, необхідно знати ціну одного грама чистого дорогоцінного металу. Курс на срібло ЦБ Російської Федерації становить 30,95 рублів за грам.

Виходячи з цього, ціна за один грам срібла становить:

  • 960 проба: 30,95 х 0,96 = 29,71 грн;
  • 925 проба: 30,95 х 0,925 = 28,63 грн;
  • 875 проба: 30,95 х 0,875 = 27,08 грн;
  • 830 проба: 30,95 х 0,83 = 25,69 грн;
  • 800 проба: 30,95 х 0,8 = 27,74 рублів.

види срібла

чорнене срібло

Зустрічаються різні види срібла, які відрізняються один від одного зовнішнім виглядом, властивостями і предметами, що виготовляються з них:

  1. Чорнене срібло - аристократичний метал, який високо цінувався в минулому столітті. Технологія передбачала нанесення на срібний виріб сірчистих оксидів срібла та міді з подальшим нагріванням. Темний малюнок, який з'являвся на поверхні прикраси, надовго зберігав яскравість. Старовинні чорнені прикраси носили як обереги та талісмани.
  2. Стерлінгове срібло - це сплав 925 проби, який є найміцнішим білосніжним металом, що не схильним до почорніння. Він з успіхом використовується для виготовлення ювелірних прикрас і столових приладів високої якості.
  3. Сусальне срібло - тонкий срібний лист найвищої проби, легко сплавляється з різними матеріалами. Виконує антикорозійну, захисну і естетичну функції. Сусальне срібло використовують для покриття меблів, ліпнини, оформлення церковних інтер'єрів.
  4. Філігранне срібло - матеріал для створення творів мистецтва у вигляді ажурних візерунків. Сплетені між собою найтонші нитки такого срібла вставляють в красиву оправу або наносять на фон.
  5. Матове срібло стало актуальним в останні десятиліття, коли в моду увійшли прикраси з нього. Матову поверхню отримують нанесенням на поверхню металу за допомогою піскоструминного апарату мікроскопічних кульок зі скла.
  6. Колоїдне срібло призначене для використання у фармакології.
  7. Столове срібло - сплави 800, 850, 925 проби.
  8. Монетну срібло - метал, що застосовувався для виготовлення монет.
  9. Технічне - срібло без проби, відсоток місткості в якому нижче 80. Такий матеріал не використовується для виготовлення ювелірних виробів. Матеріал має підвищену міцність, ідеальний для виготовлення радіотехнічних деталей і реле (завдяки високій електропровідності і світловідображенню).

Як правильно вибрати?

Купуючи дорогоцінний метал, в першу чергу потрібно визначити мету цієї дії.

Здійснити правильний вибір допоможе дотримання декількох правил:

  1. Краще купувати срібло тільки в офіційних ювелірних магазинах.
  2. Не виходячи з магазину, необхідно перевірити наявність пробірного клейма і проби.
  3. Через доведеного шкідливої ​​дії цинку краще віддавати перевагу моделям без нього.
  4. Оптимальна проба виробів - 925.
  5. Не забувати взяти чек.

Догляд за сріблом

Догляд за сріблом

Неправильна експлуатація та несвоєчасна чистка виробів і прикрас з срібла іноді призводить до погіршення їх зовнішнього вигляду.

Щоб речі зі срібла довго радували своєю красою, достатньо виконувати нескладні правила шкарпетки срібних виробів:

  1. Знімати прикраси при проходженні процедур косметичного і фізіотерапевтичного характеру, при фізичних навантаженнях.
  2. В середньому, один раз на місяць чистити прикраси.

Для очищення виробів без дорогоцінних каменів можна використовувати кілька перевірених методів:

  1. Додати пару крапель нашатирю в 150 мілілітрів мильного розчину, замочити вироби на 20 хвилин, промити і витерти м'якою ганчіркою.
  2. Прополоскати в содовому розчині (50 грам соди на 1 літр води).

Для очищення прикрас з камінням використовують ватяну паличку, змочену в одеколоні або гліцерині, за допомогою якої обережно протирають камінь. Покриті емаллю прикраси очищають ватяним тампоном, просоченим сумішшю зубного порошку з декількома краплями нашатирного спирту.

Для очищення столових приладів в домашніх умовах застосовують кілька способів:

  1. Ретельно помити у воді з содою.
  2. Протягом 15 хвилин прокип'ятити у воді з фольгою.
  3. Помістити срібло на 20 хвилин в літр окропу з подрібненої шкаралупою 2 яєць.
  4. Протягом 5 хвилин прокип'ятити срібло в кока-колі.

Після цих процедур вироби рекомендується промити проточною водою і прибрати вологу м'якою тканиною.

Що таке проба?
Які бувають проби срібла?
Що таке проба?
Які бувають проби срібла?
Як правильно вибрати?