- Готуємося до прання
- сортуємо білизна
- Вибираємо пральний засіб
- Прання бавовни - поїхали ...
- Прання бавовни руками
- Корисні поради:
- Стираємо білий міцний бавовна
- Стираємо кольоровий котон
- Стираємо тонкий бавовняний матеріал
- Наостанок кілька корисних порад з народної мудрості
Існують різні думки з приводу бавовняної матерії: одні вважають, що ця натуральна тканина має суцільними перевагами, інші відзначають безліч її недоліків, в першу чергу - складний догляд. Ми не станемо розбиратися хто правий, адже від бавовняних речей все одно нікуди не дітися, вони зустрічаються повсюдно, наприклад, дитяче або постільну білизну. Просто варто визнати, що бавовняний матеріал дійсно трохи примхливий, і вимагає певного догляду, але не такого вже складного, якщо все робити правильно. Нас цікавить прання бавовни, і пов'язані з нею особливості. Давайте разом пройдемо всі етапи прання, і розглянемо кілька правил, які допоможуть продовжити життя улюблених речей, зберігши їх первозданний вигляд.
Готуємося до прання
Спочатку необхідно визначитися, як ми будемо прати. Розібратися з видами прання (машинне або ручне), температурами, миючими засобами, придатними режимами роботи, якщо це буде прати у пральній машині бавовни. Для цього потрібно правильно розсортувати білизну.
Сортуємо наші речі з бавовни
сортуємо білизна
- Перше що робимо - відбираємо з купи в бік все синтетичне, з бавовною його прати не можна, від цього утворюються катишки на тканини.
- Розсортовувати біле і кольорове білизна, бо вони непоєднувані. По-перше, для них потрібні різні: температура, миючі засоби, режими прання, віджимання, сушіння. По-друге, кольорове білизна може злиняти і пофарбувати білі речі. До речі, є простий спосіб перевірити нову кольорову одяг на линьку. Потрібно змочити маленький куточок кольорового матеріалу в гарячій воді і потерти їм білу тканину, якщо залишиться слід, значить білизна линяє. Цей одяг краще випрати окремо руками, причому перші кілька разів, поки фарба з неї трохи зійде.
- Сортуємо речі на кшталт тканини - щільний домотканий, складно-структурний, тонкий матеріал - все роздільно, тому що тут теж необхідні різні види прання. Домоткана міцна тканина, найменш примхлива, здатна витримувати граничні режими і температури. Тонкий бавовна сильно схильний до усадки, його перуть по-особливому, до цього ми ще повернемося. Матеріал зі складною текстурою і начосом, наприклад вельвет або фланель, взагалі стирається тільки вручну і дуже делікатно.
- Остання сортування - за ступенем забруднення. Речей з плямами, заношеними або сильно забруднені потрібно ще додаткове замочування.
вивчаємо ярлики
Ретельно вивчаємо значки і підписи на ярликах
Речі ми розсортували, тепер, щоб остаточно визначитися з видом прання, якщо є така можливість, бажано уважно розглянути ярлички або бирки на одязі. На них є вся необхідна інформація у формі значків.
- Значки з тазом розшифровують варіанти прання - тільки ручна (рука в тазику), допустимі температури (точки або цифри всередині), щадні режими (підкреслення) і повну заборону (перекреслення).
- Трикутники означають відбілювання - можна або не можна, з хлором або без нього.
- Пральні машини - варіанти сушок, кола - хімчисток, праски - прасування.
Розібратися тут буде не складно, навіть якщо на них немає підписів, значки, як правило, інтуїтивно зрозумілі. Далі вивертаємо речі навиворіт, витрушуємо кишені, сміття з наволочок і підковдр, застібаємо гудзики, блискавки, гачки. Наступний етап - вибір засобу.
Вибираємо пральний засіб
Правильно вибираємо пральний засіб для бавовни
Якісна прання бавовни можлива тільки з правильним вибором миючого засобу , Відповідного для цієї тканини, тому розберемося в його видах.
- Звичайні пральні порошки - підійдуть для міцних нефарбованих і білих матеріалів з бавовни, абсолютно не годяться для кольорових тканин.
- Біопорошки з ферментами або ензимами - ідеальне рішення для кольорового котону.
- Спеціальні вузькоспеціалізовані порошки - застосовують для дуже тонких делікатних або складно-структурних (вельвет, фланель) тканин, а також для відновлення кольору, дитячої прання і т.д.
- Рідкі миючі засоби - теж хороші для делікатного, мереживного, складно-структурного матеріалу, вони дбайливо впливають на тканину, краще розчиняються і виполікуються, але стирають менш ефективно, ніж порошки.
- Засоби для виведення плям - випускаються для різних видів тканин (кольорових, білих, делікатних і т.д.), тому при виборі відповідного засоби, потрібно читати інструкцію.
- Відбілювачі - бувають містять хлор, оптичні та кисневі, підходять тільки для білого бавовняного матеріалу. Найкраще застосовувати кисневі відбілювачі, тому що оптичні швидше фарбують, ніж перуть, а з хлором - псують тканину, і неприпустимі для використання в пральних машинах.
- Ополіскувачі або кондиціонери - бажано застосовувати для всіх видів бавовни.
Прання бавовни - поїхали ...
Всі етапи підготовки пройдені, далі йде вже безпосередньо прання бавовни. Ми відібрали білизна для різних видів прання, вичитали ярлики, визначилися з пральними засобами. Тепер приступаємо до першого прання - вручну.
Прання бавовни руками
Ручне прання кольорових і делікатних бавовняних тканин
У цю прання у нас йдуть тканини зі складною текстурою, і найделікатніші речі - з найтоншого матеріалу, з мереживами, вишивкою, декоративними елементами і т.д. Стираємо ми їх відповідно - вкрай дбайливо і акуратно - без зайвого завзяття, не трьом і не викручує, щоб не пошкодити ніжний матеріал. Прати і полоскати потрібно в теплій воді (не більше 40 ° С), бажано без замочування в порошку, хоча для сильно брудних речей можна, але не довго. Виполіскує речі найретельнішим чином, вода повинна бути повністю прозорою. Недостатньо виполоскати білий бавовна може пожовтіти під впливом сонячних променів, а кольоровий - вигоріти.
Корисні поради:
- кольорові речі, а також одяг з кольоровою вишивкою, для закріплення фарби, і щоб уникнути фарбування, бажано попередньо замочити в холодній солоній воді (годин на 5);
- тканини з начосом (вельвет, фланель) для збереження м'якості можна останній раз обполоснути у воді з оцтом;
- мережива краще сушити на м'якій горизонтальній поверхні, розтягнувши і закріпивши по краях шпильками.
Машинне прання бавовни
Всі необхідні програми в пральній машині - закинув речі і забув
А з останків білизни у нас вийде ще три прання: перша - білий міцний матеріал, друга - кольорові тканини, третя - біле тонке білизна, схильне до усадки. Всі ці речі можна прати в машинці, що набагато зручніше, не потрібно докладати зайвих зусиль, головне дотримуватися всіх рекомендацій. В принципі, сучасні пральні машини мають по кілька програм для прання бавовни. Тут все просто, закинув білизна, виставив режим і стирай. Розумна машина сама підбере необхідні: температуру, обороти, режим сушіння, а також попередні замочування, прання або додаткове полоскання. Але в деяких «пралку» потрібно все це виставляти вручну, тому ми приділимо увагу рекомендованим параметрам для кожного прання.
Розшифровка програм на пральних машинах
Стираємо білий міцний бавовна
Почнемо з сильно забруднених речей, які потрібно замочити. Якщо у вашій пральній машині є відповідна програма - «попереднє замочування або прання» - відмінно, тоді залишається тільки закинути в неї речі, вибрати потрібний режим, засипавши порошок в обидва відсіку. Якщо такої програми немає - замочуємо білизну самі в гарячій воді з пральним засобом на кілька годин, а потім відправимо речі в машинку. Відбілювач (НЕ хлорний), засіб для виведення плям і ополіскувач ми будемо додавати вже безпосередньо в «пралку» разом з порошком до відповідних відсіки.
Білий міцний бавовна здатний витримувати максимальні оберти і температуру, а також сушку, але сильно пересушувати білизну все-таки не рекомендується, воно повинно бути злегка вологим після прання, щоб його можна було відразу випрасувати. Відповідно, в залежності від забруднення речей, і з урахуванням того, що максимальний температурний режим, передбачає найтривалішу прання (до 2 годин), рекомендуються наступні параметри:
Стираємо кольоровий котон
Кольоровий бавовняний матеріал не бажано замочувати, і протипоказано вибілювати, ну а для виведення плям (для кольорових тканин) і кондиціонер ми додаємо безпосередньо в пральну машину разом зі спеціальним порошком з ензимами. Тут існують суворі обмеження по температурі і оборотам, а сушити в машинці взагалі не рекомендується. Отже, параметри:
Стираємо тонкий бавовняний матеріал
Прання бавовни з тонкими волокнами передбачає максимальні обмеження за багатьма параметрами, через його схильності до сильної усадки. Тонкі бавовняні речі сідають від високих температур і механічної дії обертів віджимання. Білизну можна замочувати, але недовго, додавати відбілювач (тільки не до кольорових речей), засіб для виведення плям і ополіскувач для делікатних тканин. Параметри прання:
В принципі, всі етапи пройдено, на цьому наша прання бавовни закінчена, висушувати білизну з бавовни потрібно природним чином, періодично розправляючи, бажано подалі від прямих сонячних променів.
Наостанок кілька корисних порад з народної мудрості
Користуватися цими порадами чи ні - вирішувати вам. На закінчення головна рекомендація: все-таки в першу чергу читайте ярлики на речах, їх інформація є пріоритетною, і може відрізнятися від наших правил. Дана стаття була написана переважно для тих, у кого немає можливості отримати інформацію з бирок на одязі.