- способи
- варіант №2
- варіант №3
- Стираємо вовняний одяг
- садовить бавовна
- Стираємо поліестер і іншу синтетику
- стираємо джинсу
- стираємо шовк
- Прання льону
Ви зайнялися спортом або сіли на дієту і схудли? Народили дитину і скинули вагу? Вас може цікавити питання, як випрати річ, щоб вона сіла? Для кожної тканини є свій оптимальний температурний режим. Коли ви збільшуєте градус, а потім занурює речі в крижану воду, більшість речей сідає.
Не у всіх є можливість повністю оновлювати гардероб. До того ж вовняні речі та бавовняні, шовкові відмінно сідають після прання. Чи не всідається тільки поліестер і інша синтетика.
При якій температурі прати ту чи іншу річ, виробники пишуть на бирці. Якщо її немає, спробуйте самостійно визначити, з якої тканини річ.
Якщо не вийде, запитайте продавця у відділі продажу тканин, в ательє. Виходячи з цих знань, можна діяти, прати річ при певній температурі, щоб светр, наприклад, з шерсті не підсів.
Коли будете прати льон та й інші тканини, важливо правильно вибирати порошок. Він повинен бути для кольорових речей, щоб зробити їх ще соковитіше. Тоді ваша одяг не втратить колишнього лиску і буде як нова.
способи
варіант №1
Розглянемо його.
- Виставляйте в пральній машинці рівно 60 градусів і періть свої речі.
- Режим віджиму повинен бути стандартним.
- Сушка нехай стоїть на максимально високій температурі. Звичайно, якщо у вашій пральній є такий режим.
варіант №2
Наприклад, у вас бавовняну сукню, і ви схудли на 1 розмір. Одяг можна зменшити за рахунок чергування високої і нижчої температур. Якщо одяг чиста, то процедуру можна проводити і без порошку.
Інструкція включає кілька кроків.
- Футболка потрібно замочити у воді, близькою до окропу.
- Після охолодження води можна вичавлювати річ.
- У таз налийте холодну воду з льодом і киньте туди одежину.
- Пройде 20 хвилин, після чого трохи відіжміть одяг і викладіть її на великий рушник (чисте).
Не кидайте в окріп синтетику або шовк.
варіант №3
Як випрати річ, щоб вона сіла на 1 розмір? На сучасних праски є пристосування для випускання пари.
- ставте свій праска на максимум. Нехай нагрівається.
- Пропрасуйте, наприклад, плаття, використовуючи пар.
Стираємо вовняний одяг
Прочитайте бирку, як правильно прати одяг з вовни. А тепер робіть навпаки.
- Наприклад, замочіть її в гарячу воду не більше ніж на 30 хв. Це може бути на 20 градусів більше, ніж написано на бирці.
- Тепер полощіть одяг в холодній воді. Можна навіть з льодом.
- Візьміть великий махровий рушник і укутайте в нього одяг. Так ви видалите надлишок вологи.
- Викручувати сильно вовняні речі не можна.
- Сушити треба на рівній горизонтальній поверхні. Дуже зручно це робити феном , Попутно надаючи речі потрібну форму, щоб вона в процесі сушіння не розтягувалася.
Порада! Якщо потрібно зробити вовняну шапку на розмір-два менше, то знайдіть салатницю необхідної форми (округлу). Натягніть на неї шапку і сушіть феном або залиште сохнути природно.
Вовняна кофта і інші речі, випрані в машинці, сильно сідають, але там не можна контролювати процес. Якщо ваш светр однотонний, можете виставити режим «шерсть» і спробувати. А потім сушити, як описано вище.
садовить бавовна
Потрібно посадити бавовняну кофту? Це вийде, якщо вона зшита правильно. Якщо нитки йдуть не так, як потрібно, то нічого не вийде.
Як зробити усадку великого сукні або костюма з бавовни? Експерти рекомендують виставити в машинці режим на максимально гарячу воду з сильним віджиманням. Але так можна прати тільки білі речі .
Цвітну одяг краще прати вручну. Причому потрібно запам'ятати правило: при дотриманні в окропі протягом 5 хвилин річ зменшується на 1 розмір. Відповідно, якщо тримати 15 хвилин в окропі, вона зменшиться приблизно на 2-3 розміри.
Після ручного прання доцільно використовувати електросушарку. Якщо і після цих дій річ істотно не зменшилася, повторювати процедури марно.
Нічого зробити не вийде. Одяг залишиться колишньою за розміром, а от зіпсувати структуру тканини, особливо кольоровий, гарячою водою можна.
Стираємо поліестер і іншу синтетику
Запам'ятайте, що лайкра з акрилом і спандексом, поліестер не робляться менше. Якщо потрібно значно зменшити сорочку, сходіть в ательє або купіть інші речі. Наприклад, в ательє можна зробити коротше кофточку з спандекса. Доручіть це фахівцям, адже самостійно синтетику можна зіпсувати.
стираємо джинсу
Звичайні джинсові речі можна зменшити на розмір, якщо випрати їх в дуже гарячій воді. Тканина трохи злиняє і вода стане синьою, чорною, але це не критично. А ось стрейчевий джинсову річ посадити не вдасться. На них навіть є мітка «shrink to fit».
При пранні в пральній машині потрібно встановити температуру від 60 до 90 ° C. Віджимання потрібно робити максимальний. Сушка може бути машинної, або просто повісьте речі на дуже гарячу батарею.
Коли перете вручну, чергуйте дуже гарячу воду з крижаної. Тоді річ точно зменшиться в розмірах.
На жаль, джинси можуть стати не тільки вже, але і коротше. Цей нюанс слід обов'язково враховувати.
стираємо шовк
У пральній такі речі прати не можна. Вони линяють і втрачають свій лиск. Процедуру проводять в ручному режимі.
- Спочатку полоскати в теплій воді.
- Потім вивішують сушитися на відкритий балкон або на вулицю.
Прання льону
Щоб зменшити виріб, прання льону проводиться вручну вручну при температурі в 90 ° C. У машині-автоматі це робити можна, якщо є спеціальний режим - "делікатне прання" . Лляна тканина сяде після прання в гарячій воді на 1 розмір.
Уважно читайте етикетку порошків. Якщо в складі присутній хлор, пральні засоби використовувати не можна. Інакше льон зіпсується і знебарвиться, а білизна буде виглядати неохайно.
Не можна використовувати відбілювач (кисневий), якщо на льоні є вишивка або матеріал кольоровий. А ось білі або світлі тканини з таким порошком прати можна.
Для прання льону потрібно багато води, оскільки необхідно ретельно прополоскати речі, щоб на них не залишилося миючого засобу Таким же чином перуть і плями.
Порада! Чи не хочете, щоб кольорова річ з льону линяла? Виставляйте 30-40 ° C для автоматичного прання або періть вручну. Особливо прикро, коли злиняє шикарна вишивка.
Народили дитину і скинули вагу?Вас може цікавити питання, як випрати річ, щоб вона сіла?
Як зробити усадку великого сукні або костюма з бавовни?
Чи не хочете, щоб кольорова річ з льону линяла?