Випічка "як в дитинстві", готуємо по ГОСТу

В 60-70-80 рр зайшовши в будь-яку «Кулинарию» на території Радянського Союзу ви б обов'язково побачили в продажу «Коржики молочні». «Булочку калорійну» багатьма дуже улюблене «Курабье Бакинське». І, що цікаво, смак цих чудових виробів був практично не відрізняється, не залежно від того, де ви їли, в Іваново або в Волгограді. А чому? А тому, що рецепт, зовнішній вигляд і процес виготовлення тих самих коржиків контролював великий і могутній ГОСТ.
Державні стандарти (ГОСТи) з'явилися в СРСР в 1940 році. За короткий час були розроблені, затверджено та впроваджено 8600 ГОСТів!
ГОСТи з'явилися і в харчовій промисловості. Батон «Московський» і в Москві, і в Кірові стали випікати по одній рецептурі, вага і зовнішній вигляд виробу уніфікувався.
Але для нас, дітей народжених в СРСР, коржики і торти випечені за ГОСТом мають найкращий, найприємніший і самий незабутній смак дитинства! І цей смак нам хочеться знову відчути. Що для цього потрібно? Потрібно знайти той самий ГОСТ і зробити все точно так, як він нам говорить.
Тим, хто зважився взятися за випічку по ГОСТу слід звернути увагу, що:
- ГОСТи розраховані на промислове виготовлення, а відповідно і норми продуктів в них масштабні, тому варто правильно розраховувати свої сили і бажаний вихід готового виробу
- по ГОСТу готували професійні кухарі та кондитери, відповідно вони мали специфічні навички, і звичайно просочувати, збивати і т.п. вони могли виключно добре. Відповідно смак і вигляд готового виробу у непрофесіонала може все ж відрізнятися від запланованого. Але терпіння і труд все перетруть, і добитися ідеального смаку можливо однозначно!

- продукти. Продукти були інші, цукор солодший, борошно якісніше, масло жирніше. Можливо це і не так, але так здається!
- продукти ще раз. Жирність і інші показники в Гості не відповідають тим, що ми маємо в магазинних продуктах. Є також в ГОСТах продукти і речовини, які не так легко знайти. Наприклад, патока або амоній, але все ж купити їх можливо, варто тільки пошукати в інтернет-магазинах. В крайньому випадку, ту ж патоку можна замінити медом (темних сортів, наприклад, гречаним), а амоній - пекарського порошку, розпушувачем.
- багато рецептів по ГОСТу неможливо відтворити досконально в домашніх умовах, тому кожен домашній варіант, це все ж варіант. І якщо після того як ви приготували щось, вам здалося, що смак «не той», варто поекспериментувати і добитися потрібного смаку дитинства!

Пропонуємо для початку приготувати по ГОСТу "ті самі" сочнікі зі шкільного буфету (натискаємо на назву)

Сочні з сиром по ДСТУ

або ті самі чуреки з найближчої "Кулінарії"

Шакер-чурек за ДСТУ

Шакер-чурек за ДСТУ

А якщо ви готові на більше, то приготуйте пироженое "Картопля" як з ленінградського кафе "Північ"

Тістечко "Картопля обсипні" за ДСТУ

Наш сайт збагатився рецептами випічки по ГОСТу багато в чому завдяки Катерині Черкасової - e-cat , Яка присвятила йому цілу серію своїх рецептів, адаптувала під нашу реальність.

І нехай вас не бентежать міліграмів в її рецептах, якщо захочете, округлятимете, але ж ДСТУ не округляв ...

Пропонуємо зазирнути в її колекцію, а також в інші колекції рецептів випічки за ГОСТом і побалувати себе смаком з дитинства

Все по ГОСТу або назад в СРСР

ГОСТ - великий і прекрасний

А чому?
Що для цього потрібно?