- Про естрогені і його вплив на шкіру
- Про тьмяності і поганому кольорі особи
- Про дорослому акне
- Причини акне після 30 років
- Про пігментації
- Ретинол після 30 років: так чи ні
- Догляд після 30: основні засоби
«Бачу, що овал обличчя вже не той, починає подвисать трохи», «Ні з того ні з сього з'явилося акне, хоча мені вже за 30», «Які процедури пора робити, якщо колір обличчя нездоровий, хоча веду здоровий спосіб життя, не курю? »- такі скарги і питання щодня з'являються на жіночих форумах в Мережі. Задають їх дівчата, які вже відзначили 30-річчя. Як правило, вони цілком задоволені відображенням у дзеркалі, але вже починають помічати перші ознаки віку: заломи після сну повільніше розгладжуються, шкірі потрібно більше часу для відновлення після стресу або безсонної ночі, і звідки не візьмись з'являється пігментація, якої раніше ніколи не було.
Ми вирішили розібрати основні проблеми зі шкірою, які характерні для цього періоду, і зрозуміти, як їх вирішувати. Про все це ми розпитали лікаря-дерматолога, медичного експерта Vichy Олену Єлисєєву.
- Чи правда, що до 30 років шкіра оновлюється в два рази повільніше, ніж у дитини? Чим це загрожує для зовнішнього вигляду?
- Правда, але тільки почасти: два рази - дещо завищений показник. Дійсно, з віком сповільнюється швидкість оновлення клітин епідермісу: якщо у дитини цей процес займає 21-28 діб, то починаючи з 25-30 років проліферація і диференціювання природним чином гальмуються. У 35-40 років повне оновлення епідермісу займає 35-45 діб, а після 50 - 55-75 діб. Іншими словами, є пряма залежність між швидкістю відновлення епідермісу і віком людини: цифри будуть схожими.
Мінеральна маска-пілінг «Подвійне сяйво», Vichy
Однак швидкість відновлення клітин неоднакова на різних ділянках шкіри: на це сильно впливає товщина епідермісу і активність сальних залоз. Грають роль і фактори зовнішнього середовища. Наприклад, відкриті ділянки з тонким епідермісом - особа, зона декольте, кисті рук та передпліччя - видають вік швидше.
Оскільки оновлення клітин сповільнюється, Паросткова і частково жива частина епідермісу поступово стоншується, але в той же час сумарний вік клітин стає більше. На поверхні рогового шару мертвих кератиноцитів (які повинні були давно відокремитися) стає все більше, а це призводить до того, що колір обличчя виглядає тьмяним і сірим, шкіра здається нерівній і немов пергаментним, покритої дрібними зморшками. Все тому, що змінюючи форму при мімічних рухах, роговий шар не відновлює свою форму. Більш того, товстий роговий шар утрудняє надходження кисню і поживних речовин в підлеглі тканини, тому найдорожчі креми виявляються неефективними.
Саме тому пілінг - це перша процедура, за якою варто звернутися до косметолога після досягнення 30.
Про естрогені і його вплив на шкіру
- Чи правда, що сповільнюється вироблення естрогену, і це впливає на тургор шкіри?
- На щастя, цей процес стає помітний не в 30 років, а все-так трохи пізніше, в період менопаузи і періменопаузи. Зниження вироблення естрогену дійсно призводить до швидких і сильних змін тканин.
У період пременопаузи (близько 40 років) синтез естрогенів дійсно поступово знижується, досягаючи мінімуму приблизно до 70 років. Естрогени визначають основні характеристики жіночої шкіри: порівняно невисоку активність сальних залоз (в порівнянні з сильною статтю), і, відповідно, більш рівну текстуру і невиражені пори, м'якість, тонус і тургор (естрогени стимулюють ендогенний синтез гіалуронової кислоти та інших компонентів, які і відповідають за «наповненість» тканин). Спочатку всі процеси згасають поступово і повільно, але зниження рівня жіночих статевих гормонів в менопаузу приводить до того, що жінка відзначає дуже швидка зміна особи: різко проявляються зморшки, шкіра втрачає щільність і «повисає», стає сухою і млявою. Часто лякають саме терміни: особа стає схожим на себе буквально за кілька тижнів. Це і стає першим сигналом для звернення до косметолога.
Окрема тема - тестостерон, рівень якого і не думав знижуватися. Ні, цифра залишається в межах норми, але з часом естроген може впасти нижче вмісту чоловічих статевих гормонів, і виникне відносна гіперандрогенемія. Саме тому в менопаузу можуть виникнути несподівані проблеми зі шкірою у вигляді акне або росту волосся на обличчі.
Про тьмяності і поганому кольорі особи
- Чому з віком йде сяйво і як його повернути?
- Сяйво шкіри залежить відразу від декількох факторів: це светоотражающая здатність епідермісу, світловідбиваючі здатність волокон колагену і розсіюють властивості дерми.
Світловідбиваюча здатність епідермісу залежить від його рівності і зволоженості: шорстка поверхня з гіперкератозом не відображатиме промені, і чекати від такої шкіри сяйва не варто. Саме тому основним способом відновити і освіжити колір обличчя є пілінги і інші оновлюють процедури. Так само світло не відображає зневоднена шкіра: її поверхня суха, покрита дрібними зморшками. Крім того, більш темний пігмент завжди поглинає світло: темна, засмагла шкіра виглядає тьмяніше. Вікова шкіра, часто, саме така: зневоднена, з потовщеним роговим шаром, уповільненим відновленням і схильністю до гіперпігментації, тому для повернення здорового кольору обличчя потрібно трохи більше зусиль, спрямованих на відлущування.
У дермі з віком також відбуваються глибокі зміни: волокна колагену, які в молодості схожі на мікроскопічну волосінь - гладеньку, легко відбиває світло, в результаті процесів гликации пошкоджуються, і їх поверхня стає щероховатой і матовою. Вони також втрачають здатність заломлювати промені, в результаті здорове сяйво шкіри гасне остаточно. Антиоксидантні відходи будуть сприяти поліпшенню кольору обличчя і заодно нададуть і антивіковий ефект.
Денний крем-догляд для сухої шкіри Idealia, Vichy- Чому після сну, якщо спала особою в подушку, повільніше розгладжуються заломи і складки на шкірі?
Спати особою в подушку - це дуже погана звичка. Тривале статичне здавлювання тканин призводить не тільки до формування зморшки-заломи, а й порушує трофіку шкіри, заважаючи нормальними процесам відновлення. У той же час передавлювання лімфатичних судин призводить до формування стійкого набряку. Те ж саме відбувається і при сні на незручній поверхні: на жаль, плече коханого чоловіка відноситься саме до цієї категорії.
Якщо ситуація одинична, то ніяких фатальних слідів на обличчі не залишиться. Але якщо порушення кровопостачання буде повторюватися регулярно - рано чи пізно на місці заломів виникнуть стійкі зміни рельєфу шкіри - зморшки. Якщо від звички ніяк не вдається позбутися - має сенс купити ортопедичну подушку (на її твердої поверхні просто незручно лежати не призначеними для цього частинами тіла) або хоча б перейти на шовкові наволочки - на відміну від щільного бавовни, шовк ковзає і не утворює об'ємні складки, друкується на щоках.
Про дорослому акне
- Чи може після 30 з'явитися акне, навіть якщо ви не страждали їм у підлітковому віці? Якщо так, з чим це може бути пов'язано?
На жаль, акне - проблема хронічна і характерна для більшої частини дорослого населення. Вважається, що близько 75% жінок старше 25 років зіштовхуються з періодичними висипаннями на шкірі, такий стан носить назву дорослого акне. Доросле акне може бути персистирующим (що зберігся з підліткового віку), рецидивуючим (якщо підліткові проблеми вирішилися і був «світлий проміжок») і акне з пізнім початком (якщо раніше висипань взагалі ніколи не було).
Причини акне після 30 років
- Одна з найчастіших - гормональні порушення і навіть просто циклічні коливання рівня статевих гормонів в крові. Зовсім необов'язково проблеми супроводжують дівчину все життя: іноді вони розвиваються після пологів або хвороба, раніше протікала безсимптомно, в легкій формі, починає прогресувати. Також причиною акне може стати гормональний збій в період менопаузи: естрогени знижуються, і тестостерон, незважаючи на нормальний рівень в крові, починає над ними переважати. В цьому випадку виникає картина, близька до підліткового акне.
- Частою причиною висипань служить стрес: на нервовому грунті різко підвищується рівень адреналіну і кортизолу (гормонів стресу), які активують сальні залози. При наявності гіперкератозу все закінчиться комедоном і запаленням. Вискочив перед важливим побаченням або співбесідою прищик - реакція на таку «струс».
- Іноді шкіра відгукується висипаннями на їжу: дерматологи виправдали шоколад і ковбасу, а ось молочні продукти до сих пір знаходяться під підозрою в пособництві акне.
Не варто списувати з рахунків і істинний комедоногенез - поява прищів через неякісні або невідповідних косметичних засобів.
Лікування акне в дорослому віці часто викликає труднощі: використовувати лікарські препарати, адаптовані для підлітків, складно, так як шкіра легко пересушується, притому лікування доводиться вести на тлі вікових змін і підвищеної чутливості.
Про пігментації
- Чому після 30 шкіра стає більш схильна до появи пігментації? Як їй запобігти?
- З віком активується меланогенез: меланоцити, що знаходяться на базальній мембрані епідермісу, починають активно і у великій кількості виробляти пігмент. При цьому порушується його рівномірний розподіл в тканинах. Якщо в молодому віці гранули порівняно рівномірно розходилися по епідермісу, забезпечуючи формування засмаги, то з віком вони концентруються навколо самої пігментного клітини. У підсумку замість бронзового відтінку шкіри сонце дарує розсип пігментних плям.
Спосіб запобігти пігментні плями всього один - це регулярна і постійний захист від сонця. Вона ж допоможе уникнути передчасного старіння шкіри (якщо згадати, що ультрафіолет - один з основних джерел вільних радикалів). Для середньої смуги Росії влітку досить фактора 20-25, але при вже існуючих пігментних плямах і на півдні його варто збільшувати до 50.
Ретинол після 30 років: так чи ні
Високоефективний нічний крем-догляд RETINOL 0.3%, SkinCeuticals- 30 років - саме час, щоб почати користуватися засобами з ретинолом? Як зрозуміти, що його пора включати в щоденний догляд?
- Ретинол - це золотий стандарт в антивіковому догляді за шкірою. Починати застосовувати відходи на його основі стоїть не в якомусь конкретному віці, а тоді, коли на шкірі сформувалися чіткі глибокі зморшки, що не розгладжуються після сну або відпочинку. Такі дермальниє зморшки можуть вперше з'явитися і в 29, і в 35 років.
Ретинол має набір декількох властивостей, які зробили його «хітом» анти-ейдж догляду. З одного боку, це антиоксидант, що прискорює синтез колагену і еластину. З іншого, він прискорює оновлення клітин епідермісу, покращуючи колір обличчя і «омолоджуючи» шкіру в буквальному сенсі. Оновлюючий ефект дозволяє ретинолу так само успішно вибілювати пігментні плями. Завдяки поліпшенню структури епідермісу шкіра вирівнюється, а дрібні зморшки буквально «заповнюються» (відомо, що в найглибшій точці зморшки епідерміс сильно истончен, а під впливом ретинолу він набуває нормальну товщину, піднімаючи дно зморшки). Ретинол майже ніяк не впливає на щільність шкіри, тому стає безсилий при деформаціях овалу обличчя.
Є у ретинолу і недоліки: при використанні високих концентрацій може з'явитися роздратування, тому людям з чутливою шкірою варто провести тест на переносимість. Суха і дуже зневоднена шкіра також погано реагує на цю речовину, тому потрібно ретельно продумувати решті догляд, включивши в нього максимум зволожуючих компонентів. Вітамін А робить шкіру особливо чутливою до сонця, тому в період застосування кремів на його основі потрібно обов'язково наносити SPF-захист.
Догляд після 30: основні засоби
- Які ще продукти варто додати в постійний догляд після 30 років?
Зміцнює догляд для контуру очей проти ознак старіння на різних стадіях формування Slow Age, Vichy
- У щоденній рутині однозначно повинні з'явитися:
- сироватки, особливо на основі гіалуронової кислоти або значних доз вітаміну С. У них найбільш висока концентрація компонентів, яка дозволяє домогтися швидкого ефекту;
- сонцезахисні засоби. Безумовно, вони повинні були з'явитися в косметичці в ранній юності, але з віком, коли зростає ризик утворення пігментних плям, користуватися ними потрібно регулярно;
- пілінги. Так, саме пілінги, тому що багато скраби (особливо на основі твердих частинок) стають дуже агресивні для вікової шкіри. Пілінги більш делікатні, не здатні «подряпати» особа, але також добре оновлюють епідерміс;
- крем для контуру очей. Безумовно, такий продукт варто купити разом з основним відходом, але з віком це стає просто необхідністю. Тонка шкіра повік першої видає вік, легко набрякає і погано переносить відсутність адаптованого догляду;
- маски або патчі, які допоможуть «екстрено» надати шкірі здоровий і сяючий вигляд.
Чим це загрожує для зовнішнього вигляду?
Якщо так, з чим це може бути пов'язано?
Як їй запобігти?
Як зрозуміти, що його пора включати в щоденний догляд?