Гормони - це біологічно активні органічні речовини, які утворюються залозами внутрішньої секреції тварини. Залежно від хімічної структури гормони поділяються на дві групи: стимулюючі статеву функцію самця і самки і регулюють енергетичний, вуглеводний, білковий, жировий, водний, мінеральний і тепловий обмін.
У сільськогосподарських тварин в силу різних причин можуть з'являтися як гормональні недостатності, так і гормональні дисбаланси. На діяльність ендокринних залоз впливають загальний рівень годівлі, а також незбалансованість раціону по окремим поживним речовинам і енергії. Нестача йоду в кормах може стати лімітуючим фактором синтезу гормонів щитовидної залози. Незбалансоване харчування викликає у свиней падіння рівня інсуліну, а у високопродуктивних молочних корів після отелення - синдром «жирової печінки».
У тваринництві для відновлення і посилення деяких фізіологічних показників організму використовуються препарати натуральних гормонів або їх синтетичні аналоги. Для спрямованого перетворення обміну речовин і поліпшення продуктивності використовують естрогенні препарати, які сприяють підвищенню приростів відгодівельного молодняку великої рогатої худоби (ВРХ).
У птахівництві позитивні результати приносить застосування тиреостатичних гормонів і комплексних лізатогормональних препаратів. Вони стимулюють несучість (на 20-25%), сприяють зменшенню періоду линьки, підняття інтенсивності росту курчат, зниження витрат корму.
Варто відзначити, що гормональні препарати - це сильні фармакологічні агенти. При їх використанні в тваринництві необхідно суворе дотримання відповідних інструкцій.
До списку питань
НОВИНИ КОМПАНІЇ
Режим роботи магазину ТККЗ в празничні дні
Детальніше
Вітаємо з наступаючим святом - днем 8 Березня!
Детальніше
Вітаємо вас з наступаючим Новим роком і Різдвом
Детальніше