- Огляд косметичних засобів
- Що це таке?
- Механізм дії
- Плюси і мінуси косметики
- Протипоказання, побічні ефекти
- У чому полягає особливість косметики
Косметика з фитоестрогенами замість гормонів вже давно засоби по догляду за увядающим особою. І хоча вважається, що така заміна цілком виправдана, до сих пір не замовкають суперечки з приводу безпеки такої заміни. Їх не припиняє навіть той факт, що у жінок середнього і навіть похилого віку така косметика стане все популярніші. Так як дієво вирішує ряд проблем і виглядати відмінно після її застосування.
Так, вважати чи ні косметичні засоби гормональними (до речі, гормональні засоби до виробництва та використання заборонені)? Чи приносять шкоди організму? Чи є такими дієвими, як це рекламується?
Огляд косметичних засобів
Зараз види косметики з фитоестрогенами рясніють достатком. Одним з найбільш відомих вважається продукт компанії «Евалар» - серія «Ци-Клим». Сюди входять серія спеціальних вітамінів для жінок, яким за 45, препарат, що запобігає припливи при клімаксі, крему від старіння шкіри, для корекції мімічних зморшок. Всі вони виготовлені з витяжки з красивого декоративного рослини цимицифуги, що володіє безліччю позитивних властивостей. Препарати цієї серії, звичайно ж, призначені для комплексного використання. Але їх можна застосовувати і кожен окремо.
Багато косметичних, фармацевтичні компанії, що виробляють натуральну органічну косметику, випускають капсули з примули вечірньої, які вирішують проблеми при сухої старіючої шкірі. До речі, масло примули не тільки постачає корисними речовинами, але і діє на неї пом'якшуючу, дозволяє їй бути більш гладкою, рівною.
Вважається, що фітоестрогени допомагають призупинити формування зморшок, обвислість шкірного покриву, прибрати пігментацію , Вирівняти колір обличчя - позбавити частково або повністю від всіх ознак старіючої шкіри. Але креми, якими б хорошими вони не були, здатні відстрочити ознаки в'янення лише в тому випадку, коли їх застосовувати постійно, починаючи з молодого віку. А якщо цим не займатися, а потім спробувати виправити, то можна лише трохи поліпшити її стан.
Серед брендів, що випускають креми, сироватки, інші косметичні засоби слід назвати таких всім відомих виробників:
- Faberlic - Rala для жінок старше 45 років;
- PLЕYANA - виробляє крему;
- Jason - крем, що омолоджує дії;
- Janssen - перешкоджає старінню гель в капсулах;
- Swisscode Genistein - сироватка антивікова;
- Mary Kay - випускає цілу лінійку косметичних засобів;
- REN - виробляє Phytohormone replenishing cream;
- Vichy - також цілий комплекс косметики;
- Yves Rocher - пропонує лінійку антивікових засобів усіх видів;
- Anna Lotan - її професійна косметика лінійки «Liquid Gold», призначеної для старіючої шкіри, користується великим попитом.
Ці фірми дорожать своєю репутацією, тому продукція, вироблена ними, обов'язково приносить позитивний ефект, помітно покращуючи стан шкірного покриву.
Так, є чи гормональними всі ці кошти, виготовлені з фитоестрогенами? Виробники запевняють, що немає. Ці речовини лише імітують гормони, обманним шляхом впливаючи на рецептори. Тому вони абсолютно нешкідливі, не роблять негативного впливу. Але чи так це?
Що це таке?
До знайомства з фитоестрогенами виробників косметики навів заборону на використання гормонів тваринного походження. Саме з цієї причини вони почали додавати в вироблені засоби ці біологічно активні речовини. Їх отримують з таких рослин, як соя, женьшень, червона конюшина, люцерна, льон, солодка, хміль, ірис, червоний виноград.
Структурна будова фітоестрогенів збігається з тим, яке у людських гормонів. Вони схожі за дією, але рослинні представники відрізняються тим, що можуть впливати місцево. При цьому фітоестрогени з впливають на весь організм, тому не можуть стати причиною його гормональні збої.
Хоча питання це до кінця не вивчений. Властивості фітоестрогенів продовжують хвилювати фахівців, одні з яких стверджують, що ці речовини взагалі не впливають. Інші - впевнені не тільки в їх можливостях протистояти антивіковим змін шкіри, але впливати в боротьбі з онкологічними патологіями. Правда, в одному їх думку єдино: косметичні засоби з фитоестрогенами абсолютно нешкідливі, не роблять негативного впливу на організм.
Механізм дії
На відміну від багатьох компонентів, які входять до складу косметичних засобів, що поліпшують стан старіючої шкіри, рослинні гормони володіють можливістю активно впроваджуватися в шкіру, епідерміс. Безпосередньо впливати на оновлення клітин, таким чином, сприяти утворенню більш здоровою еластичного шкіри. Крім того, їх вплив на шкіру полягає в тому, що вони сприяють:
- відновленню сяйва і гладкості шкіри;
- запобігання її деформації;
- вирівнюванню її тону, регулювання вироблення шкірного жиру;
- захист шкіри від шкідливого впливу сонячних променів;
- позбавленню від пігментних плям;
- припинення зростання небажаних волосся на тілі.
Майже всі фітоестрогени є потужними антиоксидантами. До всього вони надають бактерицидну і протигрибкову дію. Креми, які містять ці речовини, активізують мікроциркуляцію крові, знімають запалення, покращують тонус шкіри. Їх можна успішно застосовувати при виготовленні хімічних пілінгів, препаратів для мезотерапії. Ці речовини допоможуть також при необхідності:
- запобігання гормональних шкірних змін у жінок під час менопаузи;
- попередження, коригування шкіри, пошкодженої сонячними променями;
- терапії себореї , Акне;
- боротьби з облисінням;
- відновлення шкіри після шліфування і глибокого пілінгу.
Фітоестрогени відносяться до компонентів, які викликають багато питань. Але якщо їх правильно поєднувати з іншими складовими косметичних засобів, ефективність цих речовин безперечна.
Плюси і мінуси косметики
Чому вважається, що фітоестрогени не завжди приносять користь? Адже їх позитивні властивості не тільки яскраво виражені, але, можна сказати, вони можуть:
- надають регенеруючу дію;
- оновлюють поверхневий шар шкіри;
- постачають клітини поверхневого шкірного шару енергією, сприяючи їх відродженню;
- відновлюють захисну функцію дерми;
- укрепляюще діють на стінки судин.
Саме вони стимулюють синтез колагену, еластину, створюють умови для приведення в норму обмінних процесів в тканинах. Косметика для обличчя особливо підходить жінкам з естрогенозавісімих шкірними змінами без проявів нестачі естрогенів - без виражених проявів клімаксу.
А взагалі креми, що містять такі речовини, підходять для будь-якого віку. Вони, володіючи легкої структурою, добре вбираються. Але часто в списку складових можна знайти слова «фітоестроген», там вказані тільки рослинні елементи, наприклад, витяжки:
- з кори мімози - підвищує захисні властивості шкіри, кількість фібробластів;
- з женьшеню - веде боротьбу з шкідливими радикалами, часто буває в складі засобів для сухої, схильної до подразнень шкіри, є в шампунях;
- з масла ши, дикого ямсу і ін. - забезпечує тривале зволожуючу дію;
- з кінського каштана - виводить зайву рідину, бореться з набряками.
Про те, що фітоестрогени не завжди корисні змушує говорити те, що всі препарати, незалежно від того лікарські вони або косметичні, повинні індивідуально підбиратися під кожен організм. Чого, звичайно, не передбачається при виробництві кремів, сироваток, гелів і т. Д. А оскільки такі кошти можуть впливати на гормональний статус, то використання такої косметики. Її дозування і кратність застосування все ж має бути узгоджені з лікарем.
Якщо засіб з фитоестрогенами вже застосовувалося раніше, і негативної реакції організму на нього не було. Це не означає, що її не буде в майбутньому, при використанні іншого засобу. Звичайно, «ризик» від застосування таких препаратів сильно перебільшений, адже фітоестрогени не мають нічого спільного з гормональною терапією. І при використанні крему, не слід очікувати змін на цьому рівні. Однак несприйнятливість організмом діючої речовини того чи іншого рослини цілком допустима.
Протипоказання, побічні ефекти
Головне достоїнство фітоестрогенів в тому, що вони здатні засвоюватися організмом і не накопичуватися в ньому. Протипоказанням до застосування засобів з цією речовиною вважається його несприйнятливість організмом. Звідси можуть виникнути алергічні реакції. Також такі кошти не слід наносити на поранену шкіру.
У чому полягає особливість косметики
Для фітоестрогенів не характерні ті побічні ефекти, які притаманні препаратам, що їх практикують для проведення замісної гормональної терапії. Важливо, щоб косметичний засіб на основі рослинних естрогенів мало достатню їх концентрацію (зазвичай не менше 0,3%). Його може здійснюватись кожен день. А один раз в півроку важливо відвідувати косметологічний салон, для профілактичного догляду за шкіряним покривом. Тільки тоді можна сподіватися на ефективний результат.
Фітоестрогени при її правильному виробництві та в належній концентрації завжди працює на омолодження, захищаючи шкіру, як, наприклад, Амалайн . Але така продукція дорога. Це пов'язано з істотними витратами, особливостями технологічного процесу. Для бюджетних виробників такі можливості недоступні.
Тому, купуючи такі кошти, не забувайте вивчати їх склад. А також обов'язково звертайте увагу на виробника і ціну. Щоб не помилитися, ніколи не соромтеся попросити у продавця сертифікат якості, тим більше, що за законодавством він зобов'язаний вам його надати.
Тільки документ може підтвердити, що засіб виготовлено точно відповідно до нормативів, тому абсолютно нешкідливий і якісне. Таким способом ви захистите шкіру від згубного впливу гормональної або фальсифікованої косметики. Чи зможете належним чином доглядати за особою, запобігаючи його старіння і живлячи дійсно необхідними мікроелементами.
Що б Ви змінили в собі за допомогою ліпосакції?
Так, вважати чи ні косметичні засоби гормональними (до речі, гормональні засоби до виробництва та використання заборонені)?Чи приносять шкоди організму?
Чи є такими дієвими, як це рекламується?
Так, є чи гормональними всі ці кошти, виготовлені з фитоестрогенами?
Але чи так це?
Що це таке?
Що б Ви змінили в собі за допомогою ліпосакції?