Светр-реглан для хлопчика 3-4 років без застібки з коміром-стійкою під горло пов'язаний зверху, прикрашений ледачими візерунками "Двійковий код" і "Квіти"
Розмір: 28-30
Зріст: 95-100 см
Виконаний з напіввовняної пряжі для машинного в'язання в чотири складання.
Спиці - 2 мм панчішні і кругові.
Щільність основного візерунка - 3,6п. Х 4,4р.
Зазвичай такі вироби в'яжуться по колу на п'яти спицях з подальшим переходом на кругові спиці. Додаток петель для розширення деталі йде по реглан лініях. Ширина реглани ліній може варіюватися від однієї петлі до смуги з декількох петель. Буває, ці лінії використовують в якості декоративного оздоблення і називають реглан смужками. Для їх оформлення може бути використано велику кількість візерунків. Для того, щоб додатково не обтяжувати виріб, виконаний строкатим в'язанням, складними реглани лініями, обрана проста смужка з двох лицьових петель, уздовж яких йде додаток накидами (в кожному другому ряду) для розширення вироби.
Перехід на кругові спиці необхідно здійснити після того, як тільки петлі перестануть поміщатися на коротких спицях. Дов'язати до лінії грудей і проконтролировав ширину вироби, переходимо до роздільного в'язання деталей.
Причому спинку і перёд можна в'язати разом по колу без бічних швів, а рукава на п'яти спицях, як шкарпетки. Що дозволяє робити поточні примірки вироби прямо в процесі роботи.
Перевагою в'язання від горловини є можливість відмови від викрійки. Але надмірне спрощення цього способу може призвести до фатальної помилки: до "наползаніем" передньої частини светри на підборіддя. Щоб уникнути такого дефекту навіть для самого маленького розміру необхідно виконати підвищення задньої частини горловини над передньою методом часткового в'язання. Це підвищення можна зробити як безпосередньо по лінії горловини, так і набагато нижче - по лінії плечей, і навіть по лінії грудей. В даному випадку, щоб зберегти геометрію і пропорції малюнка, підвищення спинки над передом було перенесено на однотонну смугу в'язання по лінії плечей.
Розрахунок петель і опис роботи
Перед початком роботи необхідно виконати розрахунок петель. Для цього зв'яжіть контрольний зразок і розрахуйте по ньому щільність в'язання. У нашому випадку комір-стійка виконаний гумкою 1х1, щільність якої склала 4,, 07 петлі в 1 см. Помноживши яку на довжину окружності шиї (ОШ = 27см) отримаємо число петель, необхідне для набору коміра. У нашому випадку це склало 110 петель. Набираємо на панчішні спиці 110 петель, замикаємо їх в коло і в'яжемо стійку необхідної висоти.
Увага! Дана конструкція светри не припускав застібки. Тому необхідно, щоб ширина коміра в розтягнутому вигляді відповідала довжині окружності голови (щоб голова згодом пролізала через горловину).
Для виконання чотирьох реглани ліній шириною в дві петлі необхідно 8 петель, які віднімемо з отриманих раніше 110 петель, а що залишилися розділимо на три частини (спинка, перед і два рукави)
(110-8): 3 = 34п. За 34 петлі на спинку і перед і по 17 петель на кожен рукав.
Для того, щоб по лінії грудей рукав не був занадто широким, кожен рукав при розрахунку необхідно звузити на 1,5-2см, розширивши, при цьому, спинку і перед. Тобто, від кожного рукава віднімемо по 5 петель і додамо їх до переду. Після перерозподілу петель на спинку залишається 34п., По 12п. на кожен рукав і 44п - на перед. На петлях стійки коміра шматочками кольорового нитки необхідно позначити петлі реглани ліній (деякі роблять це пластиковими скріпками).
Для того, щоб горловина спинки була вище горловини переду на 4-5см, використовуємо прийом часткового в'язання. Для цього петлі кожного з рукавів розділимо на 4 частини, а петлі горловини переду на 6 частин, рахуючи від середини переду.
Таким чином, отримуємо 10 відрізків з кожного боку, висотою в два ряди кожен, тобто висота підвищення складе 20 рядів. При нашій щільності це одно 4,5 см. При необхідності кількість відрізків можна зменшити або збільшити змінивши, відповідно, і висоту підвищення.
Щоб виконати підвищення методом часткового в'язання необхідно після пров'язування петель горловини спинки перевернути в'язання і зворотним ходом провязать знову петлі горловини спинки, захоплюючи при цьому перший відрізок частини рукава. Після чого в'язання знову повернути на лицьову сторону, дов'язати до першої реглани лінії, зробити прибавки, провязать петлі горловини спинки, зробити прибавки по другій реглани лінії і провязать петлі першого відрізка другого рукава, знову повернути виріб на виворітну сторону, провязать всі виворітні петлі, захоплюючи , при цьому, другий відрізок першого рукава. Знову повернути роботу на лицьову сторону, продовжувати в'язання, захоплюючи по черзі по одному відрізку петель рукавів, а потім петель переду, поки в'язання не досягне центру переду. Не забувайте, при цьому, робити додавання в кожному особовому ряду уздовж ліній реглана по 1 петлі з кожного боку. Далі в'язання продовжуємо по колу до тих пір, поки реглани лінії не досягнуть необхідної довжини. Навіть для одного і того ж розміру вони можуть бути різної довжини. Залежно від висоти плечей вони будуть довше для похилих і коротше - для високих плечей. Тому, для набору необхідної ширини виробу по лінії грудей для високих плечей в кінці реглани ліній роблять уступи в 1-3см.
Після цього всі деталі в'яжемо або порізно до потрібної довжини, або знімаємо петлі рукавів на запасну волосінь, а петлі переду і спинки замикаємо в коло і в'яжемо без бічних швів до необхідної довжини, оформляючи низ вироби гумкою 1х1. Після чого в'яжемо рукава, не забуваючи робити зменшення під скіс, зазначені на кресленні (збавляючи по 1 петлі з кожної сторони в кожному 7 ряду, починаючи з 10 ряду). Закінчуємо рукава п'ятьма сантиметрами гумки 1х1.
У комплекті зі светром пов'язана шапочка рельєфним візерунком "WWW" з лицьової та зворотньої петель і прикрашена ледачим візерунком "Двійковий код",