Засмага в солярії: вплив типу шкіри, правила, підготовка, безпека

  1. Вплив типу шкіри на загар
  2. Таблиця-шпаргалка
  3. Протипоказання і можливі наслідки
  4. Підготовка до процедури
  5. Правила засмаги
  6. У горизонтальному солярії
  7. У вертикальному солярії
  8. У турбосолярії
  9. Заходи безпеки
  10. Захисна косметика
  11. Безпечне час перебування в солярії
  12. Скільки тримається загар з солярію?
  13. Догляд після солярію
  14. Відео про те, як засмагати без шкоди

Аристократична бліда шкіра хоч і знову в тренді, але бажаючих обзавестися спокусливим відтінком бронзи предостатньо. Тому в літній час часто можна побачити тілеса дядь і тьоть на громадських пляжах, які фанатично підставляють під сонечко певні частини тіла. Противники такого хаотичного сонячного випромінювання так само є, вважаючи за краще відфільтровані промені з ламп солярію. Та й що робити, якщо не терпиться стати мулаткою-шоколадкою раніше всіх, коли і літо ще толком не настав? Загалом, загар в солярії - таки класна і зручна штука! Чи ні? Потрібно розібратися.

Вплив типу шкіри на загар

Ось ходиш і ходиш в солярій, витрачаєш чималі гроші за кожну хвилину проведеного часу в ньому, а результат якийсь не переконливий. Але чому тоді у інших ефект «є»? Невже потрібно знаходиться там довше або маслом краще обмазатися, щоб ефект прискорити? Різниця в швидкості вироблення меланіну (саме він дає кожному покрову спокусливу «бронзу») навіть після відвідування одного і того ж солярію залежить безпосередньо від типу шкіри.

Різниця в швидкості вироблення меланіну (саме він дає кожному покрову спокусливу «бронзу») навіть після відвідування одного і того ж солярію залежить безпосередньо від типу шкіри

Засмага в солярії

Часто працівники солярію можуть проконсультувати з приводу натискання кнопки «Пуск» і важеля, що регулює гучність музики. А ось з приводу адекватної оцінки типу шкірного покриву і оптимального курсу засмаги з позначенням часу одного сеансу. Тому варто дізнатися нюанси своєї шкіри заздалегідь, щоб йти засмагати в повній інформаційній готовності. А раптом потрапить не компетентний працівник?

Роблячи загальну класифікацію за типами шкіри, можна виділити 4 основних:

  1. Кельтський. Ох і вибагливий цей тип шкіри! Щоб відправиться в солярій, потрібно з ніг до голови обмазатися засобом з максимальним ступенем захисту або зовсім уникати засмаги хоч в солярії, хоч під прямими променями сонечка;
  2. Нордичний. Як би не хотілося засмагнути до стану «золотистого», це дуже важкий і тривалий процес. Згоріти - легко, змити стрімко загар - теж. У пріоритеті - поступовий систематичний прийом «сонячних» ванн по чуть-чуть, бажано, із застосуванням спеціальної захисної косметики;
  3. Середньоєвропейський. Засмагнути - легко! Змити бронзовий тон - так само легко, як і придбати. Але все одно проблеми з гарною засмагою будуть, адже він лягає нерівномірно;
  4. Середземноморський. Для отримання гарненького засмаги у володарів такої шкіри немає ніяких перешкод. «Бронза» проявляється рівномірно, тримається довго. Але захищатися все одно від надлишків ультрафіолету потрібно. Особливо, варто приділити увагу шкірці навколо очей (просто надягайте спеціальні захисні окуляри) і родимок (заклеюйте їх спеціальними наклейками).

Визначення типу шкіри

Рекомендуємо до прочитання

У таблиці визначення типу шкіри не вказано сірий колір очей, так як очі цього кольору можуть бути присутніми у всіх цветотіпах.

Різний тип шкіри - різний ефект. Тому не варто заздрити виходять з солярію «Мулатка», а просто тверезо оцінити свою шкіру і правильно засмагати.

Таблиця-шпаргалка

Працівник солярію може не володіти знаннями про нюанси засмаги для конкретного клієнта. Визначивши свій тип шкіри, можна передбачити реакцію на загар і кількість сеансів, які необхідно буде провести в солярії.

Таблиця 1. Реакція на загар в залежності від типу шкіри і необхідну кількість сеансів / часу для оптимального результату.

ТипРеакція на ультрафіолетПриблизний курс засмагиКельтський

придбати унікальний відтінок «бронз» буде проблематично. А приходити до цього стану потрібно плавно і поступово. Але і при такому підході немає гарантії, що не буде опіків. Перерви між сеансами краще робити тривалі, не менше 4 дня; для початку - не більше 5-ти сеансів, максимум - 3 хвилини в солярії. Нордичний навіть одна зайва хвилинка може обернутися для шкіри опіками. Без захисних засобів в солярій краще зовсім не йти. Між першими сеансами краще робити перерву на 3-4 дні, пізніше - 5 днів; починати варто з 4-5 хвилин і в такому режимі зробити 5 сеансів. З огляду на надалі стан шкіри після засмаги, час можна збільшити на пару хвилин, але інтервал таки дотримуватися. Європейський актуально використовувати навіть активатори засмаги. Шкіра сприятливо реагує на «адекватний» режим засмаги і надає тілу шоколадний відтінок. Але перетримки можуть викликати моментальні опіки замість засмаги. Перше відвідування є ключовим. За шкірі відразу стане видно, потрібні активатори або захисні засоби (якщо з'явиться легкий свербіж і сухість, то час перебування коштує зменшити і використати захисний крем); проводити в солярії можна 10 хв, якщо перші 3-4 відвідування були по 7 хв. Приблизний курс - 5-7 сеансів. Далі загар потрібно просто підтримувати (один сеанс на тиждень по 7-10 хв). Середземноморський реакція на загар позитивна, загар швидко «чіпляється» навіть без активаторів. Можна використовувати кошти з мінімальним фільтром від ультрафіолету, а інтервал між сеансами засмаги може бути 2-3 дня; перші відвідини - 10 хвилин, далі можна і 15 хвилин. Курс - 5 сеансів, далі - підтримка (10 хвилин за 1.5 тижні).

Протипоказання і можливі наслідки

Ну ось, в солярій записалася, крем купила, з типом шкіри визначилася. Точно нічого не забула? А може якісь проблеми зі здоров'ям є? Ось що може вплинути на рішення відвідати солярій, і справа тут не тільки в стані здоров'я:

  • не рекомендується піддаватися випромінюванню ламп дітям і підліткам;
  • забудьте про солярії на час «цікавого положення», «цих днів» і годування груддю;
  • наприклад під впливом ультрафіолетового випромінювання при найменших підозрах на онкологію, тим більше рак шкіри;
  • все тіло в родимках і час від часу з'являються нові? Тоді не варто йти в солярій. Також це стосується леді, у яких є яскраво виражена пігментація шкіри;
  • не рекомендується відвідування «штучних променів ультрафіолету» при проблемах з печінкою, підвищеному артеріальному тиску;
  • при проходженні будь-якого медикаментозного курсу лікування не відвідувати солярій, можна спровокувати алергічну реакцію;
  • не рекомендується відвідувати солярій після агресивних пілінгів особи, а також після лазерної шліфовки , Епіляції і т.д.

Не потрібно байдуже ставитися до свого здоров'я, тим більше заради засмаги. Адже ігнорування елементарних протипоказань може «вилізти боком» у вигляді посилення захворювань шкіри, підвищеного тиску і т.д. Також шкідливо зловживання штучною засмагою, так як красивий відтінок дуже швидко може змінитися на темний непривабливо коричневий, а шкіра піддасться фотостаріння.

Підготовка до процедури

Похід в солярій - це не просто косметична процедура. Для деяких цей сеанс може стати «відправною точкою» для розвитку прихованих захворювань, тому для впевненості рекомендується відвідати лікаря і проконсультуватися з ним про доцільність такого засмаги.

Щоб загар лягав рівно, не завдавав шкоди організму, а відвідування солярію було в радість, потрібно гарненько підготуватися до процедури. Справа стосується не тільки підготовки тіла, але і вибору студії засмаги.

Кілька підготовчих етапів, які не варто ігнорувати:

Етап 1. Вибір студії. Огляньте умови в студії, а саме: чистоту приміщень, наявність захисних окулярів, наклейок, спеціальних одноразових капців і шапочки, саше з кремом (навіть якщо вони і платні, їх наявність - ознака турботи про клієнтів). Також варто дізнатися про дату заміни ламп (старі лампи шкідливі для шкіри), з'ясувати потужність ультрафіолетових ламп.

Етап 2. Вибір солярію. Хочете полежати і засмагнути? Вибирайте горизонтальний. Любіть танцювати? Можна вибрати вертикальний (часто в кабінках встановлені динаміки і звучить бадьорить музика).

Етап 3. Необхідні аксесуари. Якщо шапочки-креми можна придбати прямо в студії засмаги, то можна не переживати. При виборі студії без цього сервісу, варто подбати про необхідні атрибути заздалегідь.

Необхідні аксесуари для безпечного перебування в солярії

Етап 4. Підготовка «себе». Хочете красивий і з часом інтенсивний загар? Не забувайте підготувати шкіру: вона повинна бути чистою, без відмерлих клітин. Тому не зайвим буде прийняти душ з гелем-скрабом за пару годин перед тим, як відвідувати солярій. Епіляцію перед сеансом засмаги робити не рекомендується, так як шкіра пережила вже якийсь «стрес» і є ризик отримати опік. Якщо вік леді вже перевищив позначку в 30 +, то груди варто прикривати накладками або зіграти в бюсті за типом «Анжеліки».

Якщо всі ці етапи вже пройдені, то можна сміливо відправлятися в солярій і насолоджуватися сеансом засмаги. Але і тут існують свої правила.

Правила засмаги

Для безпеки відвідування солярію певного типу, слід враховувати нюанси і дотримуватися деяких правил. Перша і одна з найважливіших - зніміть прикраси! Вони нагріваються і дуже джгут шкіру! Також солярій - не місце для людей з клаустрофобію.

У горизонтальному солярії

Лягти і відпочити - чому не релакс? А солярій при цьому зробить свою справу і подарує шкірі красивий шоколадний відтінок. Але є нюанси:

  • переконайтеся в чистоті поверхні солярію і при необхідності очистіть її самостійно;
  • міняйте позу засмаги хоча б пару раз за сеанс: розставляйте ширше руки, повертайте ноги і руки, так як загар може лягти нерівномірно. Якщо це можливо, то переверніться зі спини на живіт або навпаки.

Зазвичай в горизонтальних соляріях встановлені лампи меншої потужності, тому можнт знадобитися більше часу для засмаги.

Зазвичай в горизонтальних соляріях встановлені лампи меншої потужності, тому можнт знадобитися більше часу для засмаги

горизонтальний солярій

У вертикальному солярії

Апарат, зовні схожий на душову кабіну, він більш гігієнічний, ніж горизонтальний. Але і тут не обійдеться без своїх правил його використання:

  • не вмикайте лампи до того, як закінчите все приготування і закриєте дверцята;
  • стаєте по центру кабінки, щоб інтенсивність випромінювання була однаковою до всіх ділянок тіла;
  • користуйтеся ручками вгорі, піднімаючи руки і тримаючись за них. Тоді загар торкнеться і внутрішньої частини рук, а самі руки не будуть затінювати тіло з боків.

Якщо стало занадто жарко, натисніть на кнопку «стоп» вгорі кабіни і припиніть сеанс засмаги. Інакше можна отримати тепловий удар і запаморочення (як наслідок).

Інакше можна отримати тепловий удар і запаморочення (як наслідок)

вертикальний солярій

У турбосолярії

Схоже з сонячним опіком може проявитися ефект від Турбосолярій. Він збільшує інтенсивність засмаги за один сеанс, тому «перетримка» в ньому може позначитися на якості засмаги і вплив випромінювання (ультрафіолету) на організм. Але не варто розраховувати на моментальний загар. Рівномірність - запорука сприятливого ефекту.

Вертикальні солярії з системою «турбо» гарантують швидкий загар і якісний «обдув», який можна вимикати. Функція «турбо» дозволяє охолодити нагріте лампами повітря і доставити цим більше комфорту, ніж простий солярій.

По суті, правила поведінки в турбоагрегаті аналогічні з тими, які існують для вертикальних соляріїв.

По суті, правила поведінки в турбоагрегаті аналогічні з тими, які існують для вертикальних соляріїв

Турбо солярій: вид зсередини

Заходи безпеки

Природні сонячні промені ні крапельки не корисніше, ніж штучні. Швидше навіть навпаки. Сонцезахисні креми лише частково зменшують шкідливий вплив, перешкоджаючи появі шкірних захворювань. Але справа тут не тільки в них.

Захисна косметика

Використовувати косметику для захисту шкіри від інтенсивності випромінювання - одна з основних правил відвідування салону з солярієм. Крему забезпечують належний догляд і легкий загар після кожного сеансу. Серед асортименту можна вибрати саме той засіб, який підходить конкретному типу шкіри.

Безпечне час перебування в солярії

Знаючи про потужності ламп в солярії і типі шкіри можна дізнатися приблизний допустимий час перебування під випромінюванням ультрафіолету. Тривалість сеансів може варіюватися на пару хвилин більше або менше від наведених цифр. Все залежить від кількості попередніх відвідувань солярію. Дізнатися про приблизний час перебування в солярії відповідно до типу шкіри, можна з таблиці, наведеної вище.

Дізнатися про приблизний час перебування в солярії відповідно до типу шкіри, можна з таблиці, наведеної вище

Ефект від грамотного засмаги в солярії, фото до і після

Скільки тримається загар з солярію?

Різний тип шкіри тримає загар теж по-різному. Наприклад, смаглява шкіра без постійної підтримки може «тримати» загар близько двох тижнів, світліша вимагає регулярності в засмагу (хоча б раз на тиждень).

Також допомагають «закріплювачі» засмаги: спеціальні креми, молочко і т.д. Також рекомендується після кожного сеансу засмаги вживати продукти з високим вмістом вітаміну А і Е.

Догляд після солярію

Будь-яке втручання в «життя» шкіри це - стрес для організму. Тому після засмаги її варто сприймати як чутливу, ніжну. Тому варто підібрати особливі лосьйони для тіла, які здатні забезпечити якісний догляд за таким станом шкірного покриву.

Підтримка засмаги залежить і від стилю миття: використання скрабу скоротить час перебування засмаги на шкірі так само, як і жорсткі мочалки, щітки.

Відео про те, як засмагати без шкоди


оцінити:

Submit Rating

Середній рейтинг / 5. Оцінок:

Та й що робити, якщо не терпиться стати мулаткою-шоколадкою раніше всіх, коли і літо ще толком не настав?
Чи ні?
Але чому тоді у інших ефект «є»?
Невже потрібно знаходиться там довше або маслом краще обмазатися, щоб ефект прискорити?
А раптом потрапить не компетентний працівник?
Точно нічого не забула?
А може якісь проблеми зі здоров'ям є?
Хочете полежати і засмагнути?
Любіть танцювати?
Хочете красивий і з часом інтенсивний загар?