Нас засмучує поява зморшок, вони викликають почуття тривоги, відчуття неминучості старіння - але ж бажання бути молодою притаманне жінці в будь-якому віці!
Не варто впадати у відчай, адже давно помічено, що якщо на обличчі зрілої жінки немає зморшок, значить, її життя була порожньою, в ній не було нічого, що могло викликати сильні емоції. І чи було це життям?
Зморшки - наслідок нестримного сміху, ніжних усмішок, спалахів ревнощів і гніву, сліз розчарувань і щастя, вони - як віхи, що відзначають всі значущі події нашого життя!
До того ж, сьогодні ми маємо безліч можливостей для того, щоб зробити їх непомітними.
Найбільше нам докучають зморшки на лобі, носогубні складки, які з віком залягають все глибше, і дрібні зморшки навколо очей і по контуру рота.
Всі вони з'являються внаслідок вираження емоцій, під час сну в неправильному або звичному положенні, під час професійної діяльності.
Будь-яке постійне скорочення мімічних м'язів веде до утворення зморшок: коли ми жмуримося при яскравому сонці, погано бачимо і обходимося без окулярів, гримасувати за звичкою або спимо, особою в подушку, підминаючи під себе частину обличчя.
На зовнішності відбивається і загальний стан організму - дуже часто зморшки виявляються під час важкого перебігу застуди або хронічних захворювань. Це відбувається за рахунок зниження загальних захисних властивостей організму, шкірі просто не вистачає сил на відновлення.
Погано позначається на шкірі і зимовий сезон з його холодними вітрами і морозом, шкіра швидко втрачає вологу і зморщується.
Приблизно те ж саме відбувається і при підвищеній сухості повітря, яка характерна для більшості сучасних офісів і квартир. Величезна кількість різної техніки, що випромінює тепло, призводить до пересушування повітря, що негативно впливає на органи дихання, нервову систему і шкіру.
Щоб уникнути небажаних наслідків, просто необхідно зволожувати повітря в приміщеннях, і гарненько їх провітрювати.
Надлишок косметичних засобів так само несприятливо позначається на стані шкіри, особливо «грішить» пересушування пудра - вона буквально витягує зі шкіри вологу, та ще й заважає шкірі нормально дихати. Тому не варто наносити на шкіру її надмірна кількість, а в кінці дня просто обов'язково дбайливе очищення і зволоження.
Перші помітні вікові зміни на обличчі з'являються після 25 років. При цьому зморшки на лобі бувають двох типів - це горизонтальні лінії, які з'являються паралельно лінії росту волосся над бровами, і вертикальні лінії, які виникають між бровами.
Сьогодні ми поговоримо про горизонтальних зморшках на лобі. Причини появи зморшок для кожної конкретної людини індивідуальні, все залежить від еластичності, структури, віку шкіри і багатьох інших факторів.
Горизонтальні складки на лобі, або зморшки «мислення» або «турбот» в першу чергу є відображенням наших емоцій. Даний вид з'являється зазвичай в стані підвищеної уваги, причинами якого можуть бути найрізноманітніші чинники - жах, здивування, подив, замішання ... Утворення таких зморшок відбувається автоматично і супроводжується рухами інших м'язів обличчя.
Серед причин появи горизонтальних зморшок на лобі можна виділити наступні:
- Емоції (як уже було відзначено) - рухливість мімічних м'язів викликає утворення складок, які фіксують емоційний вираз.
- Вікові зміни, що відбуваються в шкірі - з плином часу вона втрачає еластичність і пружність, слабшає м'язовий тонус.
- Шкідливі звички, включаючи куріння, алкоголь, зловживання солодким, недостатній питний режим і т.д. - всі ці фактори впливають на стан шкіри, і як наслідок - на схильність до зморшок.
- Екологія - нездорова довкілля з вихлопними газами, промисловими випарами, смогом вкрай негативно позначається на зовнішності.
- І, звичайно ж, одна з найпоширеніших причин - далекозорість або короткозорість за відсутності очок: часто похмура й напружуючи зір, ви також «формуєте» собі неабияку порцію зморшок і складок.
Фахівці рекомендують, для того щоб прибрати горизонтальні зморшки на лобі, використовувати масаж, досить простий і легкий у застосуванні і дає відчутний результат. Наприклад, представлений в ролику від Маргарити Левченко.
До того, як почати сеанс масажу, вам слід провести ретельне очищення обличчя від косметики і забруднення. Очисну процедуру можна здійснити за допомогою молочка для обличчя або просто вмитися спеціальної пінкою і теплою водою.
Однак перед самою процедурою масажу слід вмочити пальці рук в оливкове масло або в будь-яке інше. Тільки тепер можна приступати до масажу.
Практика показує, що дрібні і ранні зморшки легко усуваються за допомогою масажу. При цьому потрібно пам'ятати, що масаж повинен супроводжуватися легкими і обережними рухами, щоб не пошкодити шкіру на обличчі і лобі.
Дивіться також: