Навіщо люди тримають голубів?

У радянські роки голубники можна було знайти в кожному другому дворі. Для багатьох розведення голубів було сімейною традицією. Сьогодні голубники на горищах стали рідкістю. Чи то містити птахів стало занадто витратно, чи то просто незручно, а скоріше за все у люде зараз просто інші інтереси. Деякі розводять їх спеціально для бізнесу - на весіллях молодята часто випускають голубів.

Ця голубник знаходиться в звичайному гаражному кооперативі.
Ця голубник знаходиться в звичайному гаражному кооперативі

Дуже цікаві міркування про голубів   звідси
Дуже цікаві міркування про голубів звідси .
Ось тут запитали мене, а навіщо люди тримають голубів?

І правда, а навіщо люди тримають голубів? Простий здавалося б питання, а ось відповісти на нього не просто. Думаю, що тут не може бути однозначної відповіді і кожен тримає голубів з якоїсь своєї причини і я впевнений, що багато людей навіть не зможуть цього виразно пояснити, вірніше наговорити щось зможуть багато чого, але от чи буде це правдою, наврятли. Ось і я постараюся зараз чогось розповісти, але теж сумніваюся, що розказане мною, буде відповіддю на питання, а навіщо я тримаю голубів. І ще, хочеться відразу ж попередити, що голуб`ятники, це саме мабуть казкове співтовариство, навіть рибалки зі своїми байками тут відпочивають!

Для мене особисто голуб - це частина мого дитинства, а значить частина самого мене і це чиста правда. Ну ось в принципі і відповідь.

Голуби, як і люди бувають різні, як по розсіювання, так і за характерами і кожен з них індивідуальний. Тут можна було сказати, що тому мовляв потрібно цінувати і берегти кожного окремого голуба, як особистість і перенести на нього всі права і обов'язки з людського співтовариства!

Голубине плем'я ділиться на безліч різних порід, є породи близькі, як за зовнішніми даними, так і за робочим (льотним), а є абсолютно різні, як ніби і не відносяться вони до одного виду. Більшості людей напевно знайомі поштові голуби. Нині цих голубів мало, де використовують, як листонош, але зате за цими голубам проводять змагання на швидкість і від цього їх тепер прийнято називати спортивними. Також є голуби, з якими проводять змагання на тривалість польоту, ці літають не з пункту А в пункт Б, а просто кружляють над голубником, чиї голуби відлітали довше, той і чемпіон.

Але крім спортивного спрямування є багато інших, такі як: високольотні голуби, як групові, так і одинаки, з круговим і бескружним стилем польоту, ігрові голуби (бойні і турмани), статні голуби, структурні голуби, гонние голуби. У кожній з цих груп до сотні різних порід. Здавалося б, таке розмаїття, танцюй і співай.

А насправді з голубами, все також складно, як і з собаками. Раніше було простіше, в тому плані, що в кожній місцевості люди тримали якихось своїх аборигенних голубів, пристосованих під місцевий клімат, хижаків і т.д. У голуб`ятників в певній місцевості були загальні, неписані правила по основних позиціях в гонах, годуванні, відбракування і т.д.

А тепер все, як і скрізь, повна свобода і мобільність. У кожного свій погляд і свої переваги, один тримає одних голубів, другий інших, а третій і одних і інших в одному флаконі і також за пріоритетами в утриманні, годівлі, гонах і найголовніше в відбракування. Також, як і в собаківництві, в голубівництві йде величезний крен в сторону декоративності і це об'єктивно, тому що самі люди стали в масі своїй декоративними. Навіть такого поняття, як голубівництво раніше не було, а тепер є. Для багатьох воно природно, для мене особисто чуже. У цьому понятті втрачається повітря, політ, свобода.

У мене голуби і зовсім не вписуються в нинішній час, та голубина охота, якої я хворий, включає в себе не тільки політ самих голубів, а в'язку голуби-яструб. Ось така парадоксальна зв'язка, як вовк і вівця або вогонь і вода. Я навіть не знаю, як все це описати, це набагато складніше, ніж писати про Зілантов або Сююмбике! Хоча тема Зілантов тут чимось близька. Виходить, що я виводжу голубів, годую їх, доглядаю, витрачаю багато часу і сил (моральних) і все це для того, що з настанням зими вигнати зграю під яструба? Яструб не мій, він справжній, дикий і навіть не один, але ставлення до нього, як до свого, він тренер, неупереджений суддя. Яструб звичайно ж намагається з'їсти моїх голубів і іноді у нього це виходить. У такі моменти я спустошений, холодний, майже мертвий, але не надовго. Ось зараз тільки задумався над тим, а чому ненадовго? Напевно знову ж все від самих голубів, вони після втрати товариша не показують своїм виглядом і поведінкою, що вони в депресії, а значить життя триває і завтра буде новий день.

Почуття гордості у мене виникає в ті дні, коли яструб пресує моїх голубів по чорному, а вони не сипляться. Стоїш на землі, а голуби високо-високо і ти їм нічим не можеш допомогти, хіба що подумки. Яструб заходить на зграю, а вони ніби пов'язані, крило в крило, встають над ним, він знову заходить, а вони не віддають йому стелю і так все вище і вище. Психологічно яструб дуже сильно тисне, енергетика у нього шалена. І ось коли твої голуби витримують, буває що і зазвезділся, але так, ненадовго, тому що з яструбом довго не побалуешь, цей товариш не вміє берегти, він як і Москва, сльозам не вірить.

Ну що ще написати про голубів, політ голубиної зграї гіпнотизує, як течії річки або полум'я, а взагалі голуби - це наркотик, якщо засмоктало, то назавжди і нести важко і кинути шкода! А навіщо люди тримають голубів? Та хто їх знає, людей-то, чого вони тільки не тримають і спробуй розбери для чого!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.
Таким чином, Ви допоможете зробити сайт максимально приємним для читання. Дякую за розуміння!

Натискаючи кнопку «Відправити коментар», ви погоджуєтеся з умовами Користувальницької угоди .

Ось тут запитали мене, а навіщо люди тримають голубів?
І правда, а навіщо люди тримають голубів?
Виходить, що я виводжу голубів, годую їх, доглядаю, витрачаю багато часу і сил (моральних) і все це для того, що з настанням зими вигнати зграю під яструба?
Ось зараз тільки задумався над тим, а чому ненадовго?
А навіщо люди тримають голубів?