Майстер-клас модульного орігамі: цікаві вироби з паперу та покрокові пояснення

  1. Підготовка матеріалу для роботи
  2. Підбір паперу
  3. Мозаїка видів і форм
  4. Модульні орігамі покроково
  5. Проста восьмиконечная зірка
  6. Метелик в інтер'єрі кімнати
  7. Новорічна ялинка-орігамі
  8. Тюльпан, квітучий весь рік
  9. Самий милий кошеня
  10. Квітковий м'яч для терплячих
  11. 1000 модулів для пасхального яйця
  12. Лебідь: білизна і обсяг

Ви любите орігамі, і красиві вироби з паперу викликають у вас захоплення Ви любите орігамі, і красиві вироби з паперу викликають у вас захоплення. Але думаєте, що це дуже складно. Це самообман. Робити фігурки з паперу здогадалися в давнину монахи. Вони використовували їх для різних обрядів і в якості прикраси жител і храмів. Нехай ви і не монах, але цей майстер-клас модульного орігамі навчить вас базовим принципам «паперового» мистецтва.

Підготовка матеріалу для роботи

Перш ніж приступити до створення орігамі, потрібно придбати матеріали і робочі інструменти Перш ніж приступити до створення орігамі, потрібно придбати матеріали і робочі інструменти. Папір має бути жорсткою. Найкраще відповідає цьому критерію офісна. Розмір листа підбирається таким чином, щоб можна було скласти будь-яку схему. Для з'єднання деяких деталей потрібно клеїть олівець або клей ПВА.

При роботі з заготовками різної кольорової гами можна використовувати аерозольний клей. Для сірої і білої папери також підходить аерозольна фарба.

Як інструменти знадобляться:

  • Кілька типів ножиць: звичайні, фігурні, великі і маленькі.
  • Різак для вирівнювання слідів зрізу.
  • Кілька видів лінійок - схеми орігамі вимагають точності по довжині, ширині і розмірах кутів.
  • Набір олівців.
  • Намисто, бісер, тканинні клапті, стрічки - з їх допомогою можливо змайструвати оригінальні вироби орігамі з паперу своїми руками.

Підбір паперу

Папір - це головний елемент орігамі, тому зупинимося на цьому пункті більш докладно Папір - це головний елемент орігамі, тому зупинимося на цьому пункті більш докладно.

  1. Біла офісний папір. Її перевага в невеликій вартості, високої міцності і жорсткості. Вона відмінно підходить для навчання. Офісний папір легко з'єднується, а якщо виріб не вийшла, то її не шкода викинути.
  2. Кольорова офісний папір. Фізичні характеристики аналогічні, як і в білому папері, плюс на лініях згину не залишаються білі смуги. З кольорового офісного паперу виходять прекрасні орігамі-модулі.
  3. Різнобарвні стікери. Використовуються для створення невеликих елементів, кусудам і модульних виробів.
  4. Шкільна папір. Цей папір не варто використовувати. Вона тонка, структура неплотная, кольоровий шар на лініях згину стирається і залишаються світлі плями.
  5. Калька. Підходить тільки для початківців осягати мистецтво орігамі.
  6. Глянцеві журнали. Листи журналів щільні і дуже приємні в роботі. Зберігають форму.
  7. Фольгированная папір. Володіє підвищеною щільністю. Місце згину жорстке. Використовується в складних схемах.
  8. Спеціальний папір для орігамі. Буває декількох видів - однотонна, двостороння і т. П. Найчастіше продається в спеціальних наборах.

Мозаїка видів і форм

Скоріш за все, після прочитання цього майстер-класу вам захочеться освоїти різні види орігамі Скоріш за все, після прочитання цього майстер-класу вам захочеться освоїти різні види орігамі.

Тому пропонуємо ознайомитися з класифікацією паперових виробів:

  1. Просте класичне орігамі. Підійде для новачків. Процес складання не передбачає наявності будь-яких навичок. Згини фігурок виробляються або від себе, професіонали називають цей спосіб горою, або на себе - долина. Одним з найбільш відомих прикладів простого орігамі можна назвати фігуру журавля.
  2. Аерогамі. Як зрозуміло з назви - це створення паперових літачків.
  3. Модульне орігамі. Цей вид є кілька звичайних орігамі, з'єднаних між собою. Завдяки наявності сили тертя між елементами, фігура не розпадається.
  4. Кірігамі. Це виготовлення орігамі з застосування техніки вирізання. Як приклад кірігамі - святкова листівка.
  5. Кусудам. Об'ємні орігамі, з'єднані клеєм або ниткою. Кусудам зазвичай виконуються в кулясту форму.
  6. Сирі орігамі. Для додання чіткості і виразності ліній папір змочують водою. До складу паперу обов'язково повинен входити клей, виготовлений на водній основі, в іншому випадку фігура втратить форму.

Модульні орігамі покроково

Вивчивши теорію, можна переходити до практики Вивчивши теорію, можна переходити до практики. Починати варто з простих фігур. Наприклад, з фігури журавля.

Розглянемо процес створення орігамі з паперу покроково:

  • Беремо квадратний аркуш паперу і з'єднуємо протилежні кути.
  • Аналогічним чином загинаємо два інших протилежних кута.
  • У нас вийшло дві трикутних фігури.
  • Випрямляємо будь трикутник, щоб вийшов квадрат.
  • Повторюємо маніпуляцію з протилежного боку.
  • Верхні кути акуратно згинаємо у напрямку до центру.
  • Загинаємо верхній трикутник.
  • Потім розгинаємо, повинен вийти контур.
  • Нижній край згинається горизонтально.
  • Краї закладаються до центру так, щоб утворився ромб.
  • З протилежного боку виконуємо аналогічну процедуру.
  • Беремо нижній край і згинаємо його по внутрішньому контуру, повинна вийти шия.
  • Таким же способом ми отримуємо хвіст.
  • Початок шиї загинається, щоб вийшов дзьоб журавля.
  • Крила загинаються під кутом.

Готового журавля можна розмалювати на власний розсуд Готового журавля можна розмалювати на власний розсуд. Аналогічним чином виготовляється орігамі голуб з паперу і будь-яка інша птиця.

Проста восьмиконечная зірка

Зробити восьмиконечную зірку орігамі покроково зможе навіть дитина:

  1. Беремо квадратний аркуш паперу і загинаємо по діагоналі.
  2. Повертаємо в початкове положення.
  3. До лінії згину складаємо верхній і нижній куточки.
  4. Отримуємо два трикутника. Розпрямляє.
  5. Знову складаємо верхній і нижній куточки, але вже до отриманих в пункті 2 лініях згину.
  6. Аналогічним способом виготовляються ще 7 заготовок.
  7. Склеюємо дві заготовки за формою зірки.
  8. Приклеюємо третю і інші.

Метелик в інтер'єрі кімнати

Уявіть, що стеля у вашій кімнаті - це небо Уявіть, що стеля у вашій кімнаті - це небо. Виготовте з паперу кілька орігамі у формі метеликів, і ваш інтер'єр заграє новими фарбами. Особливо ця затія сподобається дитині.

Отже:

  1. Візьмемо 3 паперових квадрата розміром 8 на 8. Один блакитний і два синіх Також знадобиться коричневий квадрат, але розміром 6 на 6.
  2. Беремо великі квадрати. Блакитний квадрат перегинаємо навпіл. Потім верхні кути опускаємо до лінії згину. Нижні куточки також підгинаємо, але небагато.
  3. Перевертаємо отриману заготовку на іншу сторону. Аналогічним способом згинаємо сині квадрати.
  4. Блакитна деталь розрізається навпіл. Коричневий квадрат згинається в формі цукерки. За допомогою клею закріплюємо великі і маленькі крила на цукерці. Нижні крильця будуть голубіти і надавати метелику природності.

Метелик готова. Її можна використовувати як прикрасу для інтер'єру або листівки.

Новорічна ялинка-орігамі

Ялинка з паперу буде прекрасним доповненням новорічної атмосфери.

Розглянемо процес її створення поетапно: Розглянемо процес її створення поетапно:

  1. Візьмемо лист зеленого паперу і звернемо його по діагоналі. Отриманий трикутник знову складаємо по діагоналі. Повторюємо цю операцію ще раз.
  2. Розправляємо і розплющуємо верхній шар. Відгинаємо верхній шар ще раз і знову розплющуємо. В результаті має вийти так званий подвійний квадрат.
  3. Один шар паперу згинаємо, щоб вийшов трикутник зі складками. Виготовляємо кілька таких трикутників різних розмірів. З'єднуємо їх від меншого до більшого і розправляємо бічні сторони під прямим кутом.

Новорічна ялинка під снігом готова.

Тюльпан, квітучий весь рік

Паперові тюльпани можуть радувати нас круглий рік.

Зробити цю фігуру з паперу досить просто:

  1. Квадратний аркуш паперу складається два рази навпіл. Далі квадрат згинається по діагоналі.
  2. Витягуємо верхній лівий кут. Таким же чином витягаємо праву сторону. В результаті має вийти подвійний трикутник. Нижні кути згинаємо до вершини.
  3. Перегортаємо паперовий шар і повторюємо процедуру з іншого боку. Потім згинаємо кут таким чином, щоб вийшла діагональ. Повторюємо з іншого боку. Кожен кут вставляємо в кишеню. Надуваємо фігуру знизу. Відгинаємо пелюстки.
  4. Тепер виготовимо стебло для тюльпана. Квадрат паперу згинаємо по діагоналі, розправляємо і згинаємо краю до центру. Потім знову згинаємо краю до центру. Повторюємо процедуру двічі.
  5. Складаємо отриману фігуру навпіл, а потім згинаємо вздовж. Витягуємо трикутник з середини. Стебло тюльпана готовий. Залишилося з'єднати його з квіткової частиною.

Самий милий кошеня

Мистецтво орігамі дозволяє зробити практично будь-яку тварину, наприклад, милого кошеня:

  1. Почнемо з голови. Квадратний лист згинаємо навпіл, розгинаємо і згинаємо знову, тільки іншою стороною. Далі перегинаємо квадрат по діагоналях.
  2. Згинаємо квадрат за всіма отриманими лініях, крім середньої. Витягуємо з середини два куточка - це будуть вушка нашого кошеня. Розкриваємо праву частину фігури по лінії згину. Загинаємо тільки верхній шар паперу. Робимо вушко об'ємним. Аналогічно проводимо операцію з лівим вушком.
  3. Загинаємо наверх два шари паперу до середини. З складок створюємо мордочку. З-під трикутника, спрямованого вниз, повинен виглядати носик. За допомогою складки-блискавки надаємо мордочці обсяг. Стирчить догори частина загинаємо назад.
  4. Мордочка готова, створюємо тулуб. Беремо другий аркуш паперу і складаємо навпіл, випрямляє і згинаємо верхній і нижній краї до центру. Далі розкриваємо отримані трикутники.
  5. Згинаємо фігуру навпіл. Ліву частину загинаємо всередину, повинен вийти хвостик котика. З правого боку розкриваємо кишеню. Розпрямляє тулуб.
  6. Ззаду і спереду загинаємо складки-блискавки під лапки. Закріплюємо голову на тулуб. Наймиліший кіт у світі готовий.

Квітковий м'яч для терплячих

Для цього орігамі знадобиться запас терпіння і вміння дотримуватися наступного алгоритму:

  1. Паперовий лист згинається в трикутник. Загинаються краї і щільно притискаються.
  2. Правий край розгинаємо і звертаємо лівий, згортаючи вдвічі. Те ж саме робимо з правою половиною трикутника. Потім вся заготівля згинається навпіл.
  3. Нижній трикутник ще раз згинається навпіл. Виступаюча частина подгибается всередину. Модуль готовий.
  4. За шаблоном виготовляємо ще 4. Заготовки склеюються. Одна квітка готовий.
  5. Для максимального обсягу рекомендується виготовити не менше 11 однакових за розміром квіток і склеїти їх разом.

1000 модулів для пасхального яйця

Якщо у Вас вистачило терпіння для попереднього модульного орігамі, то можна приступати до створення паперового пасхального яйця. Для цього знадобиться тисячі модулів, монтованих між собою з допомогу кишеньок. Збірку фігури слід починати зверху. З 8 трикутних модулів виготовляється коло.

Для додання обсягу в кожний наступний ряд додається по 1-2 модуля. В середині яйця кількість заготовок досягає 32. Нижня частина яйця збирається аналогічним методом.

Зробивши кілька крашанок, можна приступити до створення підставки. З 18 заготовок робиться коло. Центральна вісь складається з 12 модулів і 2 рядів. На початку 3 ряди модулі зсуваються до центру шляхом їх вивертання. До середини підставки кількість заготовок зменшується до семи.

Лебідь: білизна і обсяг

Об'ємний лебідь з паперу відмінно прикрасить будь-який інтер'єр.

Розглянемо процес створення цієї фігури покроково:

  1. З звичайного офісного паперу робиться 458 заготовок трикутної форми. Для дзьоба краще зробити трикутник з червоного паперу.
  2. Два трикутника куточками встановлюються в третій. Потім додається ще два трикутника. Кути закріплюються в кишеньках. Таким чином необхідно створити 3 ряди, що змикаються в коло. На кожен ряд надаватися 30 заготовок.
  3. Наступним етапом додаються 4 і 5 кола. За допомогою пальців поступово направляємо ряди до центру. Краї лебедя загинаються вгору.
  4. Монтуємо 6 ряд. Не забуваємо про шаховому порядку розташування модулів.
  5. На сьомому ряду після 12 модулів потрібно пропустити 2 трикутника, а потім закріпити ще 12. У вузьке місце буде закріплена шия, широке - хвіст.
  6. На восьмому ряду зменшуємо кількість модулів на одиницю.
  7. Кожен наступний ряд скорочується на одну заготовку до одного фінального трикутника.
  8. Хвіст робимо також поступально, скорочуючи кількість модулів в рядах на одну одиницю.
  9. Шия і голова монтується з кольорового і 10 білих заготовок. Щоб дзьоб НЕ двоілся, куточки необхідно склеїти.
  10. Готову шию встановлюємо на місце, і фігура готова.

Наведені приклади відрізняються за рівнем складності, і це всього лише крапля у величезному світі орігамі. Шукайте інструкції в інтернеті або придумуйте свої схеми, робіть моделі по малюнку, трафарету. Орігамі - це відмінний спосіб зайняти дитину, цікаві елементи декору, оригінальний подарунок і відмінний спосіб зняти стрес після важкого робочого дня.