Кіровоградські голуби бескружние (фото і відео)

  1. Льотні якості від народження
  2. Підйом і спуск під кутом 90 градусів
  3. селекційна робота
  4. Зміст і догляд

Майже вертикальний зліт і спуск - відмінна риса, якою володіють кіровоградські голуби

Майже вертикальний зліт і спуск - відмінна риса, якою володіють кіровоградські голуби. Про них можна сказати, що це справжні непосиди і льотчики вищого класу, а майстерність пернатим передалося з генами батьків. Побачивши їх унікальний політ, ви не зможете відвести очей від неба. Про цього різновиду високольотні птахів, їх характеристики та особливості, нюанси змісту і племінній роботі піде мова в цій статті.

Льотні якості від народження

Птахи цієї породи привертають до себе увагу заводчиків льотними якостями. Голуби настільки активні і непосидючі, що у них виникають труднощі з виведенням потомства.

Не потрібно чекати від цих птахів, що вони будуть висиджувати яйця і піклуватися про пташенят. Подібні клопоти орнітологу доведеться взяти на себе і використовувати спеціальне обладнання (інкубатор) або вдаватися до допомоги більш посидючих порід голубів. у статті «Голубині пари і розведення» ви дізнаєтеся про те, поводяться більш турботливі батьки.

Відсутність батьківських якостей мудра природа компенсує тим, що пташенята цієї породи практично відразу починають літати. Кіровоградські голуби, на відміну від інших поширених різновидів, не потребують уроках майстерності від старшого покоління, вони народжуються з цим навиком.

Голуби цієї породи прекрасно орієнтуються в просторі, добре запам'ятовують розташування голубника і завжди повертаються додому. Їх можна без побоювання випустити в небо і насолодитися їх бескружним польотом.

Підйом і спуск під кутом 90 градусів

Кіровоградські голуби відносяться до числа торцевих. Їх батьківщиною прийнято вважати Україну. Вперше вони з'явилися в Миколаєві, потім порода стала розвиватися в Кіровограді. Голубівники про особливий стиль польоту кажуть, що птах не летить, а торцює. Звідси і пішло це специфічну назву.

Торцеві голуби або, як їх ще називають, безкружние завжди вертикально злітають і спускаються, роблять це з легкістю.

Піднімаючись вгору, птиці енергійно махають крилами, нагадуючи руху метелики. При цьому торцеві голуби повністю розправляють оперення хвоста і мають у своєму розпорядженні його строго вертикально вниз.

Ще одна риса літа птахів цієї породи - вміння зависати в повітрі. Якщо говорити про голубів кіровоградських бузкових, то вони, активно працюючи крилами, здатні затриматися на деякий час в одній точці, допускаючи лише незначні зміщення.

селекційна робота

Підтримка таких якостей забезпечується орнітологами шляхом жорсткого контролю і відбору. Тільки високольотні птиці певного розміру здатні дотримуватися властивий породі стиль переміщення по повітрю.

Ідеальним розміром для кіровоградських голубів вважається довжина тіла 30 см. Допустимі лише мінімальні відхилення. Птахи з похибкою в розмірах понад 2 см вибраковуються і не використовуються заводчиками для виведення потомства. Разом з тим, якщо особина в довжину 31-32 см, то він часто здатний привести на світ чистих, стандартних пташенят.

Крила торцевих голубів коротше хвоста на 1 см, щільно притискаються до тіла. Однією з відмінних рис породи є забарвлення. Найчастіше в оперенні присутні «іржаві» відтінки.

Виділяють наступні масті цих пернатих:

  • чорна;
  • чорно-подпалая (в забарвленні присутні «іржаві плями»);
  • бузкова.

Заводчики відзначають, що можливі забарвлення і інших кольорів: жовтого, червоного, жовто-шалеві або червоно-шалеві. Птахи в процесі линьки можуть змінити забарвлення аж до чистого білого. Беручи до уваги таке розмаїття, масть - це не виключно унікальний ознака різновиди.

Голова голуба кіровоградської породи пропорційна тілу. На лапах оперення відсутній. Хвіст трохи довше крил. Оперення його не відрізняється особливою пишністю.

Під час перебування в повітрі голуб не повинен прогинати хвіст. Якщо ж птах у польоті порушує це правило, то її краще виключити з племінної роботи, так як її потомство може відрізнятися недовгим влітку.

Кіровоградські голуби бузкового забарвлення мають відмінні риси. Зазвичай у них коротший дзьоб, в порівнянні з іншими представниками породи, і широкі груди з розташованої посередині ямкою.

Зміст і догляд

Кіровоградські голуби неймовірно рухливі, ніщо не здатне змусити їх перебувати на місці. Цілком закономірно, що вони потребують частих польотах. Заводчику необхідно враховувати даний факт і щодня, бажано кілька разів на день, надавати птахам можливість політати.

Крім цього, голубам потрібне збалансоване харчування. Краще використовувати спеціалізовані зернові суміші. Простора і чиста голубник дозволить цим рухомим птахам відчувати себе комфортно навіть під час тимчасового ув'язнення.

Простора і чиста голубник дозволить цим рухомим птахам відчувати себе комфортно навіть під час тимчасового ув'язнення

Любителі і професіонали рекомендують обов'язково спілкуватися з птахами. Дотримуючись цих правил, ви зможете похвалитися високольотні кіровоградськими голубами, яких самі виростите і виховаєте.

Сподіваємося, що стаття була корисною для вас. Поставте, будь ласка, лайк.

Пишіть коментарі, обговоріть тему з читачами сайту.