Воші і гниди: види паразитів, шляхи зараження і цикл розмноження, лікування та профілактика

  1. види вошей
  2. Інкубаційний період головних вошей
  3. Інкубаційний період гнид
  4. передача вошей
  5. клінічна картина
  6. лікування педикульозу
  7. профілактика захворювання

Інфекційне захворювання, в результаті якого на шкірі або в волоссі людини   з'являються воші   , Відомо в світі як педикульоз Інфекційне захворювання, в результаті якого на шкірі або в волоссі людини з'являються воші , Відомо в світі як педикульоз. Цей паразит живе в волоссі людини, пахової області, пахви, бровах. Як і будь-яка комаха, гниди мають інкубаційний період, під час якого відбувається потрапляння воші або гниди, її зростання і розвиток, до моменту прояву симптомів. Позбутися від неї не так-то просто.

види вошей

Існують три різних види вошей: голови (Pediculus волосистої частини голови людини), тіла (Pediculus humans) і лобкова (Phthirus лобка). Всі три види вошей є паразитами, але один з видів, зокрема, Pediculus humans, може бути великою проблемою охорони здоров'я як вектор розвитку серйозних епідемічних хвороб, таких як тиф, поворотний тиф і висипний тиф. На щастя, на сьогоднішній день цей вид вошей не так поширений.

Тілесні воші зустрічаються головним чином в тому одязі людини, яка знаходиться в безпосередньому контакті з тілом, це светри, майки, ліфчики і трусики, але він також може бути розташований в промежині штанів і манжет куртки Тілесні воші зустрічаються головним чином в тому одязі людини, яка знаходиться в безпосередньому контакті з тілом, це светри, майки, ліфчики і трусики, але він також може бути розташований в промежині штанів і манжет куртки.

Лобкові воші зустрічаються в волоссі лобкової і періанальної областей, але в стадії сильного зараження нерідко їх можна знайти в будь-яких інших волосистих ділянках тіла, таких як груди, стегна, пахви, вії, брови, борода і вуса, але ніколи в волоссі голови. Перевага цих місць існування можна пояснити тим, що великі гачки лобкових паразитів призначені для більш грубих і міцних волосся. Лобкові воші передаються через інтимний контакт у дорослих, але нерідко їх мають діти в дуже заселених громадах.

Інкубаційний період головних вошей

В останні роки спостерігається поступове збільшення випадків педикульозу волосистої частини голови, який поширився, таким чином, що став проблемою для учнів, батьків і вчителів В останні роки спостерігається поступове збільшення випадків педикульозу волосистої частини голови, який поширився, таким чином, що став проблемою для учнів, батьків і вчителів

Сьогодні діти часто відчувають розвиток реалій агрегації, такі як спортивні зали, басейни, футбольні поля, і це може полегшити вошам їх поширення.

Педикульоз волосистої частини голови отримав розвиток по всьому світу, незалежно від соціального класу, хоча скупченість і погана гігієна може сприяти цьому явищу.

Щоб краще зрозуміти цю інвазію необхідно проаналізувати такі аспекти:

  • інкубаційний період вошей;
  • скільки триває інкубаційний період гнид;
  • спосіб передачі;
  • клінічні аспекти;
  • терапію.

Інкубаційний період гнид

Це невелике безкриле паразитична комаха, проводить свій життєвий цикл виключно на людській шкірі голови Це невелике безкриле паразитична комаха, проводить свій життєвий цикл виключно на людській шкірі голови. Доросла самка, трохи більше, ніж самець, розміром 2.4-3.5 мм. Має яйцеподібне тіло, сіруватого кольору (від сірого до чорного).

Воша має три пари ніг, забезпечених спеціальними гачками, які дозволяють йому прикріплятися чіпко до волосся.

Жіноча особина воші живе три тижні і відкладає до 7-10 яєць на добу (в середньому 5), в цілому може, відкладає близько 300 яєць. Яйця, звані гниди , Відкладаються через 24-48 годин після акту розмноження, в залежності від температури. Гниди мають форму овалу, подовжені, трохи менше, ніж шпильки головка (близько 1 мм в довжину), перлового кольору, напівпрозорі, видимі неозброєним оком, міцно прикріплені до основи волосини завдяки клейкому речовини, отриманого від матері.

Гниди відкладаються в основі волосся, особливо в потиличній, тім'яній частині, і за вухом людини. Через 7-10 днів інкубації при оптимальній температурі 30-35 ° C яйця дозрівають і з них вилуплюються німфи, які вже мають форму дорослих комах. Через скільки днів вилуплюються воші з гнид? Німфи харчуються кров'ю до 5-6 разів на добу і 7-13 разів, після розвитку німф в дорослі воші.

передача вошей

Передача вошей, так як вони не можуть літати або стрибати, відбувається майже виключно шляхом прямого контакту зараженими волоссям іншої людини, і це пояснює, чому від вошей страждають в основному діти (з високою частотою від 3 до 11 років) Передача вошей, так як вони не можуть літати або стрибати, відбувається майже виключно шляхом прямого контакту зараженими волоссям іншої людини, і це пояснює, чому від вошей страждають в основному діти (з високою частотою від 3 до 11 років).

Менш часто, але не слід випускати з уваги, передача може відбуватися через спільне використання щітки, гребінці, шпильки для волосся, головних уборів, шарфів, курток з капюшоном або навіть близькості пальто і капелюхів на вішалках.

Проте ви повинні взяти до уваги, що воша поза голови живе тільки 48-72 годин через відсутність харчування і умов несприятливого навколишнього середовища.

Воша не любить брудні голови, тому їх присутність не є показником відсутності гігієни.

Правильне дотримання правил особистої гігієни, тому не повністю захищає від ризику зараження вошами, а також немає ніякої кореляції між чистотою довкілля і інвазією.

клінічна картина

Перші укуси вошей не відчуває, так як в їхній слині знаходиться речовина, що знижує чутливість у носія. В цей час воші починають відкладати перші яйця.

На другій стадії через кілька тижнів після повторних укусів, людина починає відчувати місцевий свербіж, який вказує на присутність паразита.

Розчісування може призвести до екскорірованним поразок і до шийної лимфаденопатии.

Діагноз грунтується на таких симптомах, як, інтенсивний свербіж голови і на появу гнид, особливо на висоті шиї або за вухами, які з'являються у вигляді білих точок.

Вони відрізняються від лупи, так як гниди від волосся не відривається, якщо провести по ним пальцями.

лікування педикульозу

Педикульоз волосистої частини голови легко піддається лікуванню Педикульоз волосистої частини голови легко піддається лікуванню.

Терапія заснована на використанні наступних речовин:

  • карбаріла;
  • карбофоса;
  • пиретроидов;
  • перметрина або піретрини.

Існуючі рекомендації пропонують використання пиретроидов в першій інстанції, залишаючи інші альтернативні інсектициди в разі збереження ще живих вошей після двох обробок з пиретроидами.

Важливо дотримуватися інструкцій на вкладиші препаратів від вошей і рекомендацій свого лікаря, щоб уникнути терапевтичних ексцесів.

Ви ніколи не повинні застосовувати будь-які інсектициди або інші хімічні речовини, спеціально не вказаних для використання.

Зазвичай достатньо від двох до восьми днів для того, щоб видалити паразитів після початкового лікування, яйця особливо стійкі до деяких процедур.

Для усунення гнид необхідно використовувати дуже спеціальну гребінець або ручне втручання Для усунення гнид необхідно використовувати дуже спеціальну гребінець або ручне втручання. Для того щоб отримати хороший результат, після ополіскування волосся від шампуню, волосся повинне бути змочені теплої води і оцтом (100 гр. Оцту, розведеного в одному літрі гарячої води.).

Це необхідно, тому що речовина, яка тримає гниди, прикріплені до волосся, віддаляється тільки кислотою або гарячої лугом.

Гребені і щітки для волосся, що використовуються повинні бути продезінфіковані. Для цього їх треба занурити в антипаразитарной шампунь на 4 хвилини, а потім прокип'ятити або промити в дуже гарячій мильній воді протягом 10 хвилин.

Іграшки, наприклад, з плюшу та предмети, які не можна прати у воді слід залишити на відкритому повітрі протягом не менше 48 годин, або зберігати в поліетиленовому пакеті протягом двох тижнів.

Предмети одягу, постільна білизна, наволочки, рушники, шапки, шарфи повинні бути піддані пранні при температурі 60 ° c.

профілактика захворювання

На жаль, не існує продукту, що має профілактичний ефект На жаль, не існує продукту, що має профілактичний ефект. Профілактика педикульозу вимагає деяких запобіжних заходів.

Уникати змінюватися особистими речами:

  • гребінцями;
  • шарфами;
  • головними уборами;
  • щітками;
  • шпильками для волосся;
  • рушниками і т. д.

Не залишайте одяг в школі або в інших місцях: якщо ви не можете тримати її окремо від інших або ви маєте особистий шафка. Намагайтеся обмежити контакти з людьми в ситуаціях підвищеного ризику (в школі, автобусах і т. Д.)

Ретельно перевіряйте ваші волосся і волосся дитини один або два рази на тиждень (особливо в період з серпня по листопад), після промивання і сушіння, особливо в області шиї і за вухами на наявність гнид. Перевірку слід активізувати під час епізодів педикульозу у знайомих, друзів та однокласників.

Мити волосся на регулярній основі. Часто і кожен день розчісувати волосся частою гребінкою. Ретельно дотримуватися гігієнічні стандарти, особливо в тих ситуаціях, які можуть мати на увазі більш високий ризик, такі як подорожі і групова життя.

Через скільки днів вилуплюються воші з гнид?