Як вибрати зимовий головний убір?

Цього року холоду прийшли до Одеси швидше ніж зазвичай Цього року холоду прийшли до Одеси швидше ніж зазвичай. Саме час підшукати собі головний убір. А «Одесская жизнь» підкаже, як вибрати найкращий варіант для нашої погоди.

За формою особи

Тип особи - це найголовніший критерій, яким потрібно керуватися при виборі головного убору.

Овальне - ідеальне обличчя для будь-якого типу головних уборів, які потрібно надягати так, щоб вони не закривали лоб повністю, залишаючи один-два сантиметри над бровами.

Круглолицим жінкам підійдуть берети, шапки з козирком або помпоном, хустки, в'язані вироби. Якщо надіти їх так, щоб вуха були повністю закриті, а лоб відкритий, вони візуально подовжать обличчя.

Трикутний тип обличчя вимагає закрити лоб, підкресливши вилиці і підборіддя. Для цього підійдуть капелюхи з невеликими полями, що не об'ємні берети, хустки і кепки. На виїзних шапках не повинно бути залучає уваги декору.

Дівчата з квадратним типом особи, повинні вибирати головні убори з опущеними боками: шапки-вушанки, кепки з вушками, асиметричні капелюшки, спортивні шапки.

Прямокутне обличчя прикрасить бере, капелюх з загнутими вгору полями або вушанка з зав'язаними назад вушками. При цьому потрібно звертати увагу на те, щоб лоб був максимально закритий, а вилиці й щоки відкриті.

За типом тканини

Визнано шапки зараз є найпопулярнішими. Вони дуже практичні, відносно дешеві (від 200 гривень) і різноманітні. Однак при покупці слід пам'ятати, що в залежності від щільності в'язання такі убори можуть дуже сильно продуватися. Тому в вітряну погоду або, наприклад, в туристичну поїздку в гори їх краще не вдягати. Правда, є варіанти шапок з флісова підкладка. Вони добре захищають і від холоду, і від вітру. Вибираючи в'язану шапку, потрібно звернути увагу на те, наскільки вона м'яка. Виріб з грубих, «колючих» ниток буде доставляти незручності.

Берети найчастіше шиють з фетру або вовни. Проблема таких головних уборів в тому, що вони не повністю прикривають вуха, тому не всім в них буде комфортно. До того ж, зберігати бере потрібно обережно, щоб він не втратив форму.

Хутряні шапки - це найбільш дорогі головні убори, які вимагають відповідної верхнього одягу (пальто або шуби). Найдорожчі - з чорнобурки і норки. Кролячі і лисячі шапки трохи обійдуться дешевше. Але хутряні шапки - найтепліші з усіх. До речі, іноді достатньо однієї лише хутряний узлісся по овалу обличчя, щоб зробити звичайну шапку ультратеплой. Ціна такого виробу буде не дуже висока (від 400 гривень), але від вітру і морозу вона вбереже.

Капелюхи в основному виготовляють з фетру та повсті. Коштують вони також чимало - від 500 гривень, але підходять далеко не всім. Наприклад, жінкам невисокого зросту краще взагалі не купувати капелюх незалежно від фасону. Високим - підійдуть широкополі вироби, а капелюхи-дзвіночки будуть добре виглядати тільки в особливих випадках.

Як підібрати колір?

Важливо, щоб головний убір підходив до тону шкіри і кольору волосся. Наприклад, сіра шапка додасть блідого обличчя нездоровий вигляд. Брюнеткам підійдуть темно-фіолетовий, чорний, білий, бірюзовий, гранатовий і малиновий кольори. А блондинкам будуть до лиця всі відтінки персикового, бежевого і коричневого. Рудим краще не купувати червоні шапки, зате в поєднанні з їх волоссям будуть добре виглядати головні убори зеленого, сірого та синього кольорів.

Що купити чоловікові?

Фасонів чоловічих головних уборів не набагато менше ніж жіночих. Так, молоді (хлопцям до 25 років) в поєднанні з курткою або паркою підуть в'язані шапки різних кольорів і форм - від повністю облягаючих до витягнутих з помпонами і навіть сучасних «вушанок». Для людей середнього віку підійдуть прості фасони уборів чорного, в крайньому випадку сірого кольору з дрібною в'язкою. При цьому з пальто такі шапки непоєднуване - тільки про спортивною курткою. А ось капелюхи з полями - це атрибут тих, кому «за 50». Якраз вони і будуть виглядати з класичними пальто.

Великою популярністю серед чоловіків користуються теплі кепки. Залежно від фасону, вони можуть добре виглядати як з курткою, так і з пальто або дублянкою.

Тетяна Орлова, дизайнер

- При покупці шапки потрібно враховувати те, з яким нарядом вона буде носитися. Чим урочистіше, «багатше» і яскравіше верхній одяг, тим скромніше повинен бути головний убір. Якщо ж пальто або шуба досить простого крою, то шапку, капелюх або хустку можна підібрати більш яскраві. Краще мати різні головні убори в своєму гардеробі. А щоб не міняти їх щороку, потрібно правильно зберігати вироби і доглядати за ними: чистити і провітрювати.

Найпоширеніша помилка при виборі шапки - це невідповідність стилю віком. На жаль, на ринку часто буває дві крайності - або молодіжні головні убори, або «бабусині» варіанти. Жінкам «за 30» я раджу хустки в поєднанні з вовняними і кашеміру пальто, а також в'язані снуди, які можна носити по типу капора. Крім того, для класичного стилю ідеально підійде бере.

Раніше "Одесская жизнь" розповідала про те, де продають найдешевші книги .

Анна Мячина

* Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Як підібрати колір?
Що купити чоловікові?