- Бліц-інформація
- Львиноголового кролик: характеристики
- особливості хутра
- Львиноголового кролик з одиночної гривою
- Львиноголового кролик з подвійною гривою
- Забарвлення породи львиноголового кролик
- темперамент
- тривалість життя
- особливості догляду
- Історія породи львиноголового кролик
- Висловухий Міні Лев
- вельветовий Лев
Львиноголового кролик - нова декоративна порода, яка була розроблена після появи виводка незвичайних кроленят з великою кількістю довгою пухнастою вовни навколо голови.
Бліц-інформація
Розмір: карликовий, до 1,7 кг Забарвлення: різноманітний Тип статури: компактний Тип хутра: роллбек Темперамент: боязкий Доступність: поширена порода Заводити чи новачкові? Так
Заводчики помітили схожість з гривою лева і назвали породу львиноголового кролик, а любителі ласкаво прозвали кроликів Левова Головка.
Виведений в Бельгії львиноголового кролик сподобався заводчикам і любителям, і порода швидко поширилася по всьому світу, що не дивно, адже її представники - чарівні домашні вихованці і чудові виставкові тварини.
Львиноголового кролик: характеристики
Львиноголового кролик відрізняється компактним статурою з укороченим, округлим тілом з широкими грудьми і плечима. Через пишної вовни виглядає дещо приземистим. Круп глибокий, добре розвинений, однієї ширини з плечима і спиною.
Ноги міцні, середньої довжини, - достатньою, щоб стоїть львиноголового кролик продемонстрував у всій красі свою чудову гриву, при цьому ноги розвинені гармонійно, не повинні бути занадто довгими і сухорлявий або, навпаки, короткими і товстими.
Голова акуратна, з повними щоками і широко посадженими очима. Вуха короткі, до 8,9 см завдовжки, злегка закруглені на кінцях, розташовані вертикально, покриті густою шерстю, але не настільки пишно, як у ангорських кроликів.
Очі сміливі, широко посаджені, мордочка виразна. Шия коротка, за пишною гривою непомітна.
Львиноголового кролик в середньому важить в межах від 1,3 до 1,7 кг.
Загальне враження від породи - кремезний маленький кролик з пишною гривою.
особливості хутра
Хутро типу стандартний роллбек, щільний, середньої довжини, рівномірно покриває все тіло. У деяких випадках більш довга шерсть на боках формує пишні пасма, при цьому поперек, спина і верхня частина стегон залишаються покритими звичайної шерстю.
Грива - основна відмінність і перевага породи львиноголового кролик. Вона повинна бути щільною, однорідною, довжиною від 5 до 7,5 см. Грива покриває задню частину голови, спускається на шию і спадає на спину і груди, утворюючи помітний трикутний нагрудник близько 7-8 см завдовжки.
Іноді грива може сформувати своєрідний чубчик, що нависає на лоб. Зростаючі на щоках волосся плавно переходять в бакенбарди, але лицьова частина мордочки повинна бути вільною від довгих пасом.
Львиноголового кролик з одиночної гривою
Якщо обоє батьків несуть домінантні гени (MM), у потомства розвинеться подвійна грива, якщо ж носій ознаки один (Mm) - поодинока. У разі, коли обидва гени рецесивні (mm), грива розвиватися не буде.
Подвійна грива породи львиноголового кролик густа, пухнаста, з добре помітною гофруванням, задню частину і боки може прикрашати пишна «спідниця», з чітко помітною межею між довгими пасмами і основним вовняним покровом.
Львиноголового кролик з подвійною гривою
Львиноголового кролик не повинен нагадувати представника ангорської породи, суцільно прихованого довгою шерстю.
Одиночна грива тонша, іноді розріджені, і у дорослої тварини може повністю зникнути.
Забарвлення породи львиноголового кролик
Виглядає львиноголового кролик дуже привабливо - світліша довга грива вигідно відтіняє коротку темну шерсть тулуба. Такий ефект виникає завдяки однаковій кількості пігменту в довгих і коротких волосках, причому пігмент розподіляється рівномірно по всій протяжності волоса і там, де довжина більше, колір світліше.
Основні забарвлення породи львиноголового кролик: блакитний, чорний, ліловий, соболий, шоколадний, шиншиловий, білий і агуті.
Крім того, поширені складні варіації: соболий пойнт, сіамський соболь, черепаховий, опаловий, помаранчевий, рисі, оленячий, видри, соболів куниці і тан.
В цілому львиноголового кролик представлений у величезній різноманітності забарвлень, існуючих для інших декоративних порід. Дуже цікаві такі форми:
- Помаранчевий - насичений колір, світліше на ділянках з довгою шерстю. Підшерсток кремовий. Живіт, низ хвоста, кола навколо очей, ніздрі, внутрішня поверхня вух - кремові. Карі очі.
- Соболий пойнт - ніс, вуха, ноги і хвіст - багатого відтінку коричневого сепії. Забарвлення пойнтів поступово блідне, змішуючись з основним кремовим кольором, а ближче до шкіри з білим підшерстям. Більш темні затінення допустимі навколо очей. У холодну погоду забарвлені ділянки будуть більш виразними.
- Чорний - агатово-чорний глибокий колір, який доходить до самої шкіри. Грива та інші ділянки довгої шерсті від сталевого до світло-сірого. Підшерсток синього сланцю. Очі темно-карі. Недоліки: вицвілий тон, білі волоски, світлий підшерсток.
- Блакитний - глибокий однорідний насичений колір, що покриває все тіло, включаючи підшерсток. Грива і спідниця помітно блідіше. Очі сіро-блакитні.
- Опаловий - суміш блакитного і палевого тону з темно-сизим підшерстям. Ніздрі і потилицю, груди і ноги палеві, верхівка хвоста блакитна з кремовими спалахом. Карі очі.
- Шиншиловий - срібляста основа з чорним тікірованіем кінчиків. Підшерсток темно-сизий, вуха окантовані чорним. Якщо подути на хутро, виражено чергування світлих і темних смуг. Ділянки навколо очей, носа, внутрішня поверхня вух і ніг - перлинно-білого відтінку. Низ хвоста і живіт білі або сріблясті.
Зліва направо: помаранчевий, соболий пойнт, чорний, блакитний, опаловий, соболий
темперамент
Львиноголового кролик безумовно заслуговує пильної уваги любителів. Як правило, це ласкавий, поступливий і вихований домашній вихованець.
Іноді кролики Левова Головка бувають занадто боязкими, але в більшості випадків поводяться активно, як і багато інших дрібних породи. Ніжне і уважне ставлення допоможе заслужити довіру, і домогтися прояву кращих сторін допитливою і живої натури цього чудового домашнього вихованця.
У сприятливих умовах львиноголового кролик швидко стає грайливим і доброзичливим. Він потребує вільному просторі, щоб було, де побігати, витратити накопичену енергію і нагуляти здоровий апетит. Стрибає львиноголового кролик дивно високо, що потрібно мати на увазі, влаштовуючи вольєр.
Незважаючи на всі позитивні якості, порода не рекомендується в якості домашнього вихованця для маленької дитини, так як потребує урівноваженому спокійному спілкуванні, а злякавшись, львиноголового кролик може стати агресивним.
Іноді представники деяких ліній бувають налаштовані вороже, незалежно від зовнішніх умов і правильного поводження.
Причина цього в тому, що львиноголового кролик - нова порода, яка знаходиться на стадії розвитку, і заводчики прикладають всіх зусиль, щоб позбавити лінію неприємних рис, таких як зайва агресія або боязкість.
тривалість життя
Середній термін життя типовий для кроликів, що живуть в будинку, і становить від 7 до 9 років. Багато в чому протяжність життя залежить від догляду, але ще більше від правильної дієти і наявності регулярного ветеринарного обслуговування.
Крім того, для породи львиноголового кролик критично важливо ласкаве, рівне спілкування, відсутність стресів і самотності.
особливості догляду
Як і для інших декоративних кроликів з довгою шерстю, для породи львиноголового кролик обов'язковий регулярний грумінг - не менше двох разів на тиждень. Вичісуючи і видаляючи відмерлі волоски, турботливий власник не тільки доглядає за зовнішністю свого улюбленця, а й вирішує найважливішу проблему профілактики захворювань шлунково-кишкового тракту.
Кролики схильні вилизувати шерстку і заковтувати шерсть, яка потім збивається в грудку в шлунку , Що може привести до сумних наслідків.
Пухнастим вихованцям породи львиноголового кролик подобається процедура вичісування, вони швидко звикають до неї і чекають з нетерпінням. Не слід забувати, що це можливість додаткового спілкування, яка відмінно зміцнює довіру і розуміння.
Історія породи львиноголового кролик
Порода виникла в результаті генетичної мутації, через що з'явилися особини з довгою гривою, що з'явилися заводчикам дуже привабливими. Оригінальний ознака вирішили закріпити, схрещуючи кроликів з характерною ознакою з іншими породами.
Ця мутація є найбільшим «випадковим» появою лінії, з часів чудесного виникнення сатинів в 1932 році. Але на відміну від багатьох інших випадків, ген M, що викликає появу гриви - домінантний, тому досить одного з батьків бути його власником, щоб народилися гривасті кролики.
Ця обставина відкрило відмінні можливості для заводчиків, які бажають отримати нові лінії різноманітних забарвлень породи львиноголового кролик.
Вважають, що перші кролики з пишною гривою з'явилися в Бельгії при схрещуванні порід швейцарська Лиса і Бельгійський Карлик. Потім в селекцію були залучені Ангорські карликові ( Джерсі Вули ), З хутром більш жорстким і міцним, ніж у інших ангор.
Таке хутро менше схильний збиватися в грудки і заплутується, це властивість частково успадкували і представники породи львиноголового кролик.
Незвичайні особини були завезені в Англію, де схрещування і відбір продовжилися до закріплення ознаки. Львиноголового кролик отримав британський стандарт недавно, лише в 2002 році.
Висловухий Міні Лев
Трохи раніше, в 2000 році, заводчик з Міннесоти, що в США, привіз на батьківщину п'ять особин породи Левова Головка різних забарвлень: сріблястого, сіамського соболя, арлекіна, плямистого каштанового і чорного. Ця перша партія послужила основою для появи нових різновидів породи.
Американські заводчики почали парувати завезених кроликів Левова Головка з іншими маленькими породами, такими як нідерландський Карликовий , Британія Петіт , польські , Флоридський білий , голландський Баран .
В результаті численних схрещувань були отримані кролики складних забарвлень, а також маленькі Висловухі Міні Леви і чудовий гібрид - Вельветовий Лев, отриманий як від схрещування порід львиноголового кролик і міні Рекс .
вельветовий Лев
Так зусиллями заводчиків усього світу вдалося закріпити випадково виник ознака, і сьогодні львиноголового кролик - стрімко розвивається, популярна декоративна порода з чудовими перспективами.